Šta je novo?

Mape

Kartograf

Higher intermediate
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
1.740
Pohvaljen
1.280
Nisam znao gde da stavim ovo, ako mu ovde nije mesto neka Igor premesti gde već treba. Možda najbolje u sekciju autoputeva.

Kako mi je kartografija hobi, odlučio sam da publikujem nešto od mapa koje sam pravio "from the scratch". Imam puno materijala koji su nedovršeni, pa ću vremenom publikovati neke zanimljive mape, onako kako ih budem završavao. Svi elementi mape su custom-made, osim DEM modela. Kako ne bi bilo podesno sve mape stavljati u postove foruma, napravio sam jednostavnu blog stranicu gde ću objavljivati mapu po mapu.

Stranica je: https://beautifulmaps.blogspot.com

Za početak, evo jedne mape Srbije koju sam radio mesecima unazad, onako laganini po pola sata dnevno kako je vreme dozvoljavalo:

Preview:

2mphoxk.png


Full res: https://picasaweb.google.com/114187705997710506448/SerbiaMap2015#

Google dodatno kompresuje fajl i degradira kvalitet slike, ali šta je tu je.

Edit: dodat PNG, oko 7MB. Napokon se sada sve vidi kao u originalu, bez kompresije.
 
Svaka cast, prelepa mapa!

Posebno mi se svidja nacin na koji su istaknute planine i doline.

I optimisticni buduci autoputevi :)

Sve pohvale :kk:
 
:) Ako se budem držao principa "better done than perfect", nadam se da ću češće stavljati nove mape, na razne teme.
 
Sve pohvale Katrograf stvarno impresivna mapa
 
супер мапа. надам се да се не љутиш што сам преузео за потребе наставног процеса :)

едит: у чему си је радио?
 
JohnnyLee":3cz3ntms je napisao(la):
супер мапа. надам се да се не љутиш што сам преузео за потребе наставног процеса :)

едит: у чему си је радио?

DEM model i reljef u QGIS-u, ostale layere u Inkscapeu i Xari.

edit: preuzimaj, samo napred!
 
Dragi moji mapomani jedna mala sugestija:

https://www.mapbox.com/

Napokon je neko napravio softver sa kojim mogu jednostavno da se koriste i prilagode svi podaci sa openstreetmaps.
Sa minimumom CSS kodiranja mozete da napravite mapu po zelji. Genijalno.

Google maps ostaju u kamenom dobu.

Soft i koriscenje su besplatni.
Uploadovanje jednog styla je takodje besplatno ali ograniceno na slabu posetu sajta.

Mapbox u sustini daje softver (i osnovne stylove za primer) i minimalni prostor na serveru. Ko hoce da se razvija ili njima plati prostor na serveru ili postavi svoj.

U svakom slucaju sjajna alatka.
 
Kartograf":dtfqerhh je napisao(la):
Nastavljamo... mapa Crne Gore za 2015, najtačnija koju možete naći. Ovde sam si baš dao truda, mapa je rađena od nule, čak su i izohipse izvučene iz DEM modela. Uskoro će biti još tematskih mapa Srbije i Crne Gore.
Картографе, укњижен плусићћћ.
Сад ће наш Директор да се одушеви са картом :)

Без љутиш, ипак је лепше рећи "Овде сам се баш потрудио" :wink: Због оног "си", боде очи :roll:
 
:kk: :kk:
Svaka cast, sjajna mapica (a bas sam se pitao kuda ce kinezi da proteraju autoput za Kolasin :) )

Samo napred, slutim da cemo jednog dana imati celo Balkansko poluostrvo...
 
Ne znam da li ti je bitno, ali između Utjehe i Kunje ima odličan put kojeg nema na Google Maps (tj ima ga, ali je vrlo loše kategorisan).
Taj put je mnogo bolji (po kvalitetu) i širi nego put do Cetinja preko Mužovića kojim sam išao krajem juna.
 
samo jedna napomena, ako budes skoro doradjivao:
Durutovici su selo koje de fakto vise ne postoji, jer je sve pojeo rudnik Pljevlja.
 
Hvala svima na dodatnim informacijama i ispravkama, sve će biti unete u dogledno vreme.
 
...Durutovici su selo koje de fakto vise ne postoji,...
i tako vremenom ce i put ka Duratovcima da nestane

Kartograf plus 1 :)
sobzirom da kod nas povremeno ponovo budu pronadjeni neki izgubljeni stari putevi , karavanski ,rimski i sl
da li postoje na internetu postavljene posebne karte (osim opštih)
na koima su oni ostali zabeleženi tj. mogu da se vide ?
 
@kartograf


Postoji i put od njeguša do lovćena koji nije unet u mapu. taj put postoji u planplusu, kao i u gugl mapsu.
 
Na a3.geosrbija.rs je pušten novi Geoportal.

Prvi utisci: spooooooro i mučno za browsing, loš kvalitet topografije, dizajn portala iz 1990s. Zooming ne daje kvalitetnije info kao kod većine geoportala, već samo izoštrava sliku.

Ali da ne pljujem od starta, videćemo hoće li u narednim nedeljama i mesecima ispravljati greške i unaprediti portal.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366574#p366574:hdgjkbjd je napisao(la):
Zuma » 13 Jan 2016 12:07 am[/url]":hdgjkbjd]
ke2500.gif
Po ovome ispada da Crnogorci itekako postoje kao nacija, i tu spadaju čak i oni koji žive tamo a izjašnjavaju se kao Srbi.

A jedina etnički srpska varošica na moru je Pakoštane.
 
Srpske varosice na moru?
A koje bi to trebale biti etnicki srpske varosice na moru, osim eventualno Karin koji nije na otvoenom moru vec u zalivu?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh