Šta je novo?

Makiško polje

kaze da ima pare i da odma moze da pocne sa gradnjom
 
Ide uzivo: Milanka ljubavi moja...zaboravio sam dalje
 
Ovakve vesti samo diskredituju sajam u Kanu i ostale projekte koji se predstavljaju na toj manifestaciji :p
 
Homer Jay":qsoevkw7 je napisao(la):
Ovakve vesti samo diskredituju sajam u Kanu i ostale projekte koji se predstavljaju na toj manifestaciji :p

Cak je i Mali se slikao sa Tesla gradom :D
 
Homer Jay":ju2l2rin je napisao(la):
Ovakve vesti samo diskredituju sajam u Kanu i ostale projekte koji se predstavljaju na toj manifestaciji :p
Jap
I pokazuju koliko je 'nebitno' to sto je projekat BnV predstavljen na istoj manifestaciji, iako nam je u medijima predstavljeno da je to potvrda njegove superiornosti.
 
zamislite plot twist da je telsa city zapravo najgenijalnija satira na racun bnva
 
Bas bi dobro legao ovaj projekat sa druge strane Dunava. :gobb:

I nije mi jasno cemu toliko cudjenje sto je projekat predstavljen na sajmu u BG jer zato sajam i sluzi. To dali ce projekat biti izgradjen je druga stvar.
Meni je normalno da nas covek koji investitra i gradi po svetu pozeli da ulaze i kod nas, kao sto se desilo sa projektom West 65.
Najbitinija stvar kod svakog investitora jesu reference i ne mozemo reci da ih oni nemaju.

Sto se tice lokacije verovatno ce biti dosta daleko od centra jer je kvadrat u njihovim projektima jeftin (oko 400e) i zato grade ogromna naselja jer na veliko im se isplati.
 
Jesi li ozbiljan? Ja mislim da ni ekipa koja je bila na standu nije verovala u tu pricu.

I koje to reference imaju? Nezavrsenu zgradu u prizrenskoj?
 
Nezavrsenu zgradu u bka kod cveta itd sve super reference
 
Mislio sam na reference u svetu kao sto je ovaj veliki projekat koji je u zavrsnoj fazi.

2b068e969b.jpg
 
Nije to maketa ali kako i vecina istocno evropskih projekata izgleda sareno i ruznjikavo.

Koliko se secima Nikolic je otvorio to gradiliste kad je bio u Minsku.
 
To gore na fotki je maketa ili dobar 3d model usta sumljam
 
I šta je izgrađeno od ovolike makete? Daj neke fotografije sa gradilišta ili slično.


Bio je jedan link na drugoj strani ove teme, koji nažalost više ne radi, koji je prikazivao reference bk grupe. Uglavnom vrh njihovog poslovanja je benzinska pumpa. A da ne pričam o tome da su se kitili raznoraznim referencama sa kojim nemaju veze, ili ako imaju imaju kao neki pod izvođači ili slično, ali zato se nameste da deluje kao da su oni nosioci posla.
 
Glavna referenca BK grupe je bila ispumpavanje love iz Mobtela, preko BK telvizije, Mobiklik agencije i slicno muljanje.
Jedini mobilni operater u Evropi koji 10 godina nije imao dobit je bio Mobtel i to u vreme kada maltene da nije postojala konkurencija, jer je Telekom (sa namerom) kasnio, a 1997. godine NMT broj kod mobtela je bio oko 2000DM, dok je GSM bio nekoliko puta skuplji!!!

To su njihove reference! :D
 
Pa da, jesu oni zaradili za vreme slobe al mobtel im je bio najuspesniji projekat ubedljivo. Te price kako oni grade po Rusiji i Ukrajini su otprilike kao price miće megatrenda sa doktoratom u Londonu. Surova istina je da su tolko para oteli preko mobtela da cela familija može bar 3 generacije samo da trosi i da ne brine.
 
Kakva je svrha graditi što dalje od centra i razvlačiti gradsku infrastrukturu na kilometre? Samo zato da bi Beograd sa jednog na drugi kraj imao 50 km? Zašto zauzimati plodnu ravnicu kada centar nije naseljen? Broj stanovnika se smanjuje, a IMT i BnV mogu da progutaju sve buduće tražioce novih stanova i kakva je onda svrha gradnja tzvz Teslingrada? Baš bi upravo trebalo dići cenu kvadrata van centra grada, jer je šteta po prirodu nastala takvom gradnjom velika.
 
Мислим да сам негде прочитао или чуо да су бацили око на Макишко поље или тако нешто.. :bash:
 
Istina je da Karic gradi u Minsk city skoro 3 miliona kvadrata, i da je skoro gotov ceo ..Ali u ovaj projekat sumnjam jer mi nekako izgleda kao prevara isto kao sa BG na vodi.Zvuci mi suvise dobro da bi bilo u Srbiji.

Evo nasao sam trenutno stanje Karicevog projekta u izgradnji u Minsku.

4.jpg
 
Vrh