Šta je novo?

Makete gradskog prevoza

Wile E. Coyote":2dh9ed92 je napisao(la):
Гага":2dh9ed92 je napisao(la):
Вили, укњижен плусићћћ у дневник.

Макета је супер и све је на свом месту. Величина макете од 44 квадрата се сигурно може повећати, а то све зависи од инспирације(а), времена и највише пара. Предпостављам да је твоја макета или...?
Нажалост, није. :(

У питању је макета Боривоја Вујића, која је била летос изложена у Арени. Тада сам и направио снимак.
Штета што нисам знао да је та макета била јавно изложена, отишао бих да је погледам.
 
Данас ја на Галовици било окупљање и вожња РЦ модела аутомобила са моторима на унутрашње сагоревање на импровизованој стази. За овај скуп сам сазнао на форуму Кенон Бол Комјунити на теми http://www.cbc.rs/showthread.php?14871-RC-modeli-automobila/page11&highlight=modeli и данас једно пола сата сам са уживањем пратио вожње. Додуше прилично касно сам дошао, око пола три, али опет је вредело. Ево пар слика, а кога интересује, ова окупљања су сваке недеље од 12 часова па на даље, а на делу Галовица једно 1 км пре канала.

Ово је стаза:

png upload

Било је ту лепих вожњи, претицања, превртања, извлачења из кривина, атрактивних скокова, мирис сагорелог горива, облаци прашине,...

upload gif

image hosting

image uploading

image uploader

wordpress image hosting

post image wordpress

Један атрактиван улазак у кривину:

post image wordpress

А било је и превртања:

adult image hosting

Ево још неких слика:

 
stf":ez2hl3mc je napisao(la):
Mozda bismo zdruzenim snagama mogli da pravimo BG u malom. To mi je vise puta padalo napamet, ali mi je uvek kocnica bila, nedostatak prostora.... :/

Zar ne bi moglo da se nadje neko mestu u gradu?
 
Онда дођите на берзу железничких моделара сваке последње недеље у месецу од 10 сати у клуб "Куглаш" у Ђушиној. У плану је оснивање клуба, а добре идеје се увек примају.
 
Ovo ja planiram da napravim do kraja godine ORAO V.1 Moja licna krejacija:
25qzodu.png


spb1jn.png


14d1yxl.png


I da vas obavestim da je IK 103 projekat propao :( pre 2 nedelje sam trebao da ga konacno zavrsim. I odem ja u skolu oko 14:10 vratim se kuci oko 20:00 i vidim maketa skroz se raspala.

Bio mi je otvoren prozor a ona je stajala na polici i ocigledno kada je dunuo jak vetar pala je i skroz se raspala. Sve sam pokusao da je povratim u prvobitno stanje ali nije joj bilo spasa.

Zato cu sad da se najvise potrudim da napravim ovu novu maketu potrudicu se da ima unutrasnja i spoljasnja svetla, a i ima ce displej( samo sa brojem posto neznam gde da nađem displej sa slovima)

Nadam se da je crtez uredu
 
Dobar pocetak ;) :kk:

Inace sto se tice kolor seme, malo su nacionalisticki nastrojene, podseca na one zastave Srbije na Ikarbusima iz 90tih u vreme Milosevica. :D
 
Ja se nesecam da im je tada bila takva kolor sema.
Ipak kad sam smislio kako ce da izgleda i da se zove maketa sinulo mi u glavu da stavim boje srpske zastave :D
 
Nije im takva bila kolor sema, bili su beli sa ukosenom srpskom zastavom na prednjem delu. Samo me podsetilo na te autobuse. Inace mislim da niko do sad nije imao kolor semu sa bojama srpske zastave po celom autobusu.
 
FAP A537 za vozača iz Lekona:











(izvinjavam se zbog lošeg kvaliteta slika):

KT4 Garažni broj 202:




CAF Urbos 3 Garažni broj 1501:




Ikarbus 201:




Makete su rađene u detalju.

Remontovani IK 103 iz 2003 godine GSP kolor šema :D :D :





 
čuburac svaka čast..

jel ima popust za nas sa beobilda.
 
Koliko si platio adminu za ovaj oglas :D
Šalim se, ali mislim da nije u redu da izlažeš cene ovde
 
Mnoštvo započetih, u "sivoj fazi", nemam baš vremena za hobi...

slika1426.jpg


slika1427.jpg


slika1428.jpg


slika1431.jpg
 
Cuburac,izmenio sam post,zabranjeno je postavljanje oglasa na forumu.Ako imas nekih poslova slobodno ih obavljaj ali preko privatnih poruka nikako na javnom delu.

Inace,odusevljen sam maketama!Pogotovu katicom.

Ja sam probao jednom da napravim neki S-47 berkut ali sam uzasno prosao jer nisam imao ranijeg iskustva.

Kupio sam pre neki dan u radnji onu mini maketu koja je vec ofarbana i ima 10 delova.Otprilike je kao igrackica iz kinder jajeta koju spajas.U pitanju je Foker Dr.1 koji je vozio Crveni Baron.Uspeo sam da je sklopim ali sam uspeo da izgubim elisu,definitivno nisam za maketarstvo :)
 
Par STF maketa kad nadjem jos koju sliku stavljam kad nece da se hvali moram ja
dsc04278.jpg

dsc04277.jpg

Novo bojanje 29 VVS [vojno vazduhoplovstvo Srbije ]
 
Vrh