Šta je novo?

Kvalitet života - Istraživanje kompanije Mercer - rezultati za 2009.

mora da taj što je ocenjivao kriterijume nikada nije pokušao sa novog beograda da ode kući posle posla.
 
Ova rang lista veze sa životom nema. Kako to da moderan i funkcionalan grad, poput Minska, bude najniže rangiran u istočnoj Evropi?
Kriterijumi u ovom istraživanju su ok, ali, čini mi se da je samo istraživanje sprovedeno uz pomoć google i Fox news... :laugh:

Više o tome na Mercerovom sajtu: http://www.mercer.com/referencecontent.htm?idContent=1307990
 
Pa da, nema veze rang sa zivotom, trebao je Minsk, Bagdad ( ili Beograd ) da bude medju prvih 100. :laugh:

Mogu da zamislim, ne veruju oni koji su na donjoj strani tabele...ali cinjenice su cinjenice. Samo je dovoljno pogledati ex yu prestonice...kako lepo pada od zapada ka istoku... Ljubljana>Zagreb>Beograd...
...i uostalom, to je lista koja je pre svega za poslovne ljude koji planiraju biznis u nekom gradu i sluzi kao parametar posto se redovno osvezava novim israzivanjima sa terena...a mogu mislit kakve su mogucnosti u jednoj autoritativnoj Belorusiji, posto je pomenut Minsk, za osnovati firmu i poslovati...neka neprikladna politcka izjava i pojede te mrak, a korupcija i ostale blagodeti diktature da ne pominjem ( pre svega zabrane slobodnog koriscenja interneta ) :violina:

@KimIISin Ako te bas toliko zanima, ja ti mogu malo preciznije pojasniti neke stvari u vezi Minska...jer imam jednu prijateljicu iz Belorusije koja je emigrirala za Austriju i jos se bori ne bi li dobila papire ovde. Cak je i Beograd sa svim svojim problemima za Minsk mala maca ;) i
 
Pauli to je sve tacno sto ti kazes. Belorusija ne moze biti u gorim problemima, a sigurno minsk i bgd ne trebaju biti u prvih 100! aposolutno se slazem ali istrazivanjima i dalje ne trebas verovati u toj meri...samo razmisli, ko daje odgovore na njihova pitanja? :)
 
ivana-bg":2d4sxecf je napisao(la):
Pauli to je sve tacno sto ti kazes. Belorusija ne moze biti u gorim problemima, a sigurno minsk i bgd ne trebaju biti u prvih 100! aposolutno se slazem ali istrazivanjima i dalje ne trebas verovati u toj meri...samo razmisli, ko daje odgovore na njihova pitanja? :)
jedan moj prijatelj, kolega sa faxa:) imaju office u svim tim gradovima i svakodnevne izvestaje koji se uploaduju pa ja konkretno znam neke ljude ovde u Becu koji rade to sasvim korektno i na osnovu pravih pokazatelja, veruj mi ;)

cak sam zeleo da ih pitam neke detalje oko ranga Beograda...ali ovaj kolega nije puno toga mogao da mi kaze konkretno o tome. Ono sto znam, jeste da bi recimo bez bilo kakvog novca, ulaganja u grad i slicno, Bg imao bolji rang da samo konacno taj aerodrom otvore ka svetu, sruse monopol i dozvole niskotarifnim kompanijama da lete do Nikole Tesle...jer na taj nacin se automatski stede na stotine eura i gradjana i poslovnih ljudi. Ovako se ljudi namucise presedajuci po okolnim gradovima ili placaju neke cene koje su pljacka...no to je samo jedan primer.
Naravno da nijedna statistika i istrazivanje nije 100% tacna, tu se slazemo, ali to niko ni ne ocekuje...vec okvirni prikaz gde smo i da mozemo i bolje.

Jedino sto mi je zanimljivo je da ovde u Becu vest o tom istrazivanju imala mesto na dosta dnevnih novina (tacnije svake godine je tako kada stigne godisnji izvestaj) i da niko nije komentarisao tacnost ili ne, niti kriterijume istrazivanja....vec svi ono u fazonu 'Ma znali smo da smo najbolji'. A eto kako su vase reakcije i generalno ljudi dole :)
 
Taj Mercer beše naplaćuje svoja istraživanja?

Mnogo me nervira kad vidim tako samo plasirane neke informacije, kao sažvakane, a ništa nisu napisali o metodologiji kako se do toga stiglo. I sad mi (ili bilo ko!) treba da veujemo u to po difoltu?? E pa nešto ne verujem, zaista.
 
Vrh