Šta je novo?

Kupovina stana na poslednjem spratu

StringTie

Novice
Učlanjen(a)
01.05.2024.
Poruke
1
Pohvaljen
0
Na sta je potrebno obratiti paznju prilikom kupovine stana na poslednjem spratu? U mojoj situaciji, radi se o novogradnji, zgrada je otprilike 75% izgradjena. Posto mi je prvi put da uzimam nekretninu, zaista mi je bitno da donesem dobru odluku. Naime, zgrada ima kosi krov (izmedju 10 i 30 stepeni). Stan se nalazi na poslednjem spratu iznad koga je manje potkrovlje (nije predvidjeno za naseljavanje). Zanima me da li je uopste pametno razmatrati ovu ponudu (uzevsi u obzir da je cena kvadrata ista kao i u ostatku zgrade)? Da li postoje odredjeni materijali korisceni u izgradnji kako bi se smanjio rizik od prokisnjavanja, prekomernog zagrevanja leti i gubljenja energije zimi?
 
Prednosti:
- nemas komsije iznad sebe.
- najbolji pogled u zgradi
Mane:
- izolacija mi prva pada na pamet, ne mora da bude losa, narocito u novogradnji.
- krov ce kad-tad morati da se menja/renovira.
- kosine/visina plafona ako ih ima i ako se razlikuje od nizih spratova.
- potencijalno raspored i polozaj prozora

U sustini, zavisi puno od samog stana, glavna prednost je sto nemas komsiju iznad, a mana je sto potencijalno imas obavezu i cimanje oko sredjivanja krova u buducnosti i mozda bude teze da se dostigne idealna temperatura kada su ekstremne vrucine i hladnoce.
 
Ja preferiram PH. Iskreno platio bi vise samo da budem na poslednjem spratu. @sundjer_bob je sve lepo nabrojao.
- definitivno je teze da se zagreje/ohladi.
- moze da se desi da cujes lupkanja kada pada jaka kisa/sneg kao i fijukanje vetra
- Ako neko hoda po krovu da namesta klimu/crep/odzak ili nesto cuces ih kako hodaju
- Ako se pokvari lift moraces pesaka :)
- Tavan moze da sluzi kao ostava ako stavis one merdevine i ujedno mozes bojler gore da spicis da imas vise mesta u kupatilu. (merdevine spustas tako sto imas jedan stap sa strane i samo povuces na dole a mehanizam vraca na gore).

1714953289194.png


Mozes da stavis velux prozore na kosi krov
 
Vrh