Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Stanari u obrazloženju peticije napominju da ispod znaka da je zabranjeno parkiranje nema dopune "i na trotoaru", što znači da se zabrana odnosi samo na kolovoz.

Da mi je samo znati ko im je ovo rekao da kažu. Na trotoaru nema više parkiranja osim ako nema znaka koji to dozvoljava.

Zato traže: uvođenje zonskog sistema i za levi deo ulice, a ako to nije moguće, onda prestanak sankcionisanja parkiranja na neparnoj strani Karađorđeve i Ulice Stevana Markovića i parnoj strani Avijatičarskog trga, oslobađanje obeleženih parking mesta u plavoj zoni koja su zauzele nelegalne letnje bašte, kao i uklanjanje velikog broja automobila neregistrovanih duže od šest meseci.

Hm, traže da im se omogući besplatno parkiranje, a preko puta zona. OK, znam za ono da se traži nemoguće da bi se bar nešto dobilo, ali moraju da paze jer im se ovakve izjave mogu obiti o glavu i da samo taj deo bude citiran u režimskim medijima.

Naravno, problem sa parkiranjem svuda postoji i rešenje jeste zoniranje, a o podzmenoj garaži koja je planirana u blizini (kod terminusa) je bezveze pričati jer se od nje definitivno odustalo, tj. ne pominju je više.

https://www.google.com/maps/@44.8388546 ... 312!8i6656

Meni se čini da ima tu mesta da sve stane, ali drveće je na najgorem mogućem mestu, tako da ostaje samo mogućnost za paralelno parkiranje.
 
Zasto bi grad nekome pravio besplatan parking ukoliko parking mesto nije dolazilo u sklopu nekretnine?
Kako neko uopste dodje do ideje da kupi automobil, a da pritom nema mesto gde isti da parkira?

Pa sta su svi ljudi koji uz stanove kupuju garazna mesta, debili?
 
Pričamo o starim zgradama gde fizički ne postoji dovoljno legalnih mesta ni za 50% stanova.

Posle uvođenja zone u tom delu gradu sam malo detaljnije zagledao taj kraj i video da mnoge zgrade imaju parkinge unutar bloka zgrada. Naravno, ni to nije dovoljno za sve, tako da su ovakve stvari zaista problematične.

Evo primer jedne tipične uličice (moje) kod Fontane. Ovde su svi nepropisno parkirani (i na kolovozu i na trotoaru) i teoretski bi svi mogli da popiju kaznu (ulica je dvosmerna).

fontana-parkiranje.jpg


Ali, mesta na parkinzima bukvalno nema. Kada se vraćam nedeljom uveče (znači svi stanari su tu), mesta nema na regularnim pakinzima na kojima parkiram u 99% slučajeva pa se parkiram na jedinom preostalom "šteku" u blizini, naravno nepropisno, ali ne smetam nikome.

Svi lokalci znaju ta mesta, tj. znaju gde ne smetaju pešacima i kamionima Maksija i Amana i jedino prave probleme oni koji dolaze tu prvi put pa ugledaju slobodno mesto, ali ne znaju da tu okreće kamion prilikom dostave i slično.
 
Ignorise se cinjenica da je neko svesno uzeo vozilo znajuci da isto nema gde da parkira sem nepropisno, naravno odjednom su svi drugi krivi, drzava-d'uradi-nesto...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783956#p783956:1yer82z5 je napisao(la):
astrodule » Čet Okt 15, 2020 2:03 pm[/url]":1yer82z5]Pričamo o starim zgradama gde fizički ne postoji dovoljno legalnih mesta ni za 50% stanova.

Posle uvođenja zone u tom delu gradu sam malo detaljnije zagledao taj kraj i video da mnoge zgrade imaju parkinge unutar bloka zgrada. Naravno, ni to nije dovoljno za sve, tako da su ovakve stvari zaista problematične.

Evo primer jedne tipične uličice (moje) kod Fontane. Ovde su svi nepropisno parkirani (i na kolovozu i na trotoaru) i teoretski bi svi mogli da popiju kaznu (ulica je dvosmerna).



Ali, mesta na parkinzima bukvalno nema. Kada se vraćam nedeljom uveče (znači svi stanari su tu), mesta nema na regularnim pakinzima na kojima parkiram u 99% slučajeva pa se parkiram na jedinom preostalom "šteku" u blizini, naravno nepropisno, ali ne smetam nikome.

Svi lokalci znaju ta mesta, tj. znaju gde ne smetaju pešacima i kamionima Maksija i Amana i jedino prave probleme oni koji dolaze tu prvi put pa ugledaju slobodno mesto, ali ne znaju da tu okreće kamion prilikom dostave i slično.
file.php

To sto mesta na parkinzima nema u blizini stanova nije izgovor. Znas ti koliko puta sam ja morao da parkiram u 22 pa i 23em bloku a zivim u 21om? Nikad nisam hteo nepropisno nigde da stanem, hodao sam 15 minuta do auta. Vise nemam problem odkad su uveli zonu u 21om.
Al ne vredi, ako Srbenda ne vidi auto s prozora da proveri svakih sat vremena dal je sve u redu bolje da ga nema
Kupljen stan ne znaci uvek da moras da imas parking ispred zgrade.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783926#p783926:1yer82z5 je napisao(la):
hobotnica » Čet Okt 15, 2020 12:54 pm[/url]":1yer82z5]https://www.novosti.rs/beograd/vesti/926065/ukinuli-mesta-sad-kaznjavaju-muke-stanara-karadjordjeve-zemunu-posle-uvodjenja-sistema-oko-sokolovo


Ne mogu da opisem koliko sam bio srecan kad sam video da nema vise kola u toj ulici.
Cesto prolazim tuda, i ne mogu dve osobe da se mimoidju od parkiranih auta.

Inace mislim da nije mali problem sto u Beogradu domacinstva imaju po 3 automobila. Ejjjj, jedan stan trazi tri mesta ispred ulaza. Pa sta bi bilo kad bi svi tako?
 
NEMA MESTA - isto je u okolnim blokovima. Pa ovo je samo moja zgrada i ovako stoji 30-ak vozila.

Znači samo iz moje zgrade bi zauzeli 30 mesta (koja ne postoje) u susednom Bloku 1 gde je situacija slična.

Svi mi koji parkiramo nepropisno ne blokiramo ulaze, pešačke prelaze i staze i ne smetamo nikome u svakodnevnim aktivnostima.

Nije za poređenje sa primerima iz drugih delova grada gde bukvalno parkiraju na ulazima i na zelenilu.

I sada će neko da kaže da svi sa ove slike treba svaki dan da dobiju kaznu za nepropisno parkiranje?
 
Itekako, treba vas i uhapsiti sve redom bre :lol:
Ne bih rekao da ne smetate, na slici koju si postavio ste suzili trotoar za pola
Ovi na kolovozu su ok, al treba obeleziti da je to parking

Sto se tice "nema mesta"....parkiras gde ima parking. Ako treba i 20 minuta od kuce. Sigurno ima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784005#p784005:3v0ais18 je napisao(la):
astrodule » Čet Okt 15, 2020 5:09 pm[/url]":3v0ais18]NEMA. Ne znam zašto je to teško shvatiti.

Svako ko živi na NBG će ti to potvrditi.

Izgleda nisi procitao gde ja zivim ili se pravis da nisi.
I dalje tvrdim da se moze naci parking u tvojoj okolini, al zahteva hodanje na koju vecina nije spremna
Imas preko puta hale sportova veliki parking, imas parking kod stambenih zgrada kod Genexa............
 
Nemoj da shvatis da se obracam tebi direktno, ali ako mesta nema, onda prodas auto, a ne da smetas nekome drugom, te licne procene gde tvoj auto smeta ili ne smeta nisu validne.

Ili jednostavno prodas stan pa kupis negde gde ima obezbedjen parking i svi srecni.
 
Evo, ko mi u nedelju uveče nađe 30 regularnih mesta u Bloku 3 častim ga ručkom u restoranu po izboru. 30, zato što samo ispred moje zgrade ima barem 30 kola nepropisno parkiranih.

Parking preko puta Hale sportova je takođe pun. Tj, sigurno je bio pun pre par godina jer mi je tu živeo drug pa sam često dolazio po njega kada smo išli negde.

A to da li ta kola ispred zgrade smetaju ili ne smetaju znamo najbolje mi koji tu živimo. Na sreću, projektantni NBG su osmislili široke trotoare, koji su, i ovako suženi, širi od mnogih trotoara kod novogradnji.
 
U bloku 1 skoro uvek mozes naci mesto.
 
Pričam o regularnim parking mestima. Više puta sam se zavlačio kod Kafe solitera i ka soliteru, pa tamo ima sigurno više kola nepropisno nego propisno parkirano.
 
Da li zgrada u Karađorđevoj iz članka novosti imaju dvoriste ...
Kad bi se uredila blokovska dvorišta u starom delu grada dobilo bi se dosta parking mjesta ali većinu stanara bas briga da prstom mrdne svi bi na gotovo...cak bi na pojedinim mjestima mogla i spratna montažna garaža..
Pa u bg ima bar 5 ne završenih garaža ili onih koje se ne koriste namenski....
Takođe bi trebalo izvršiti brojanje regularnih mjesta po blokovima zgrada da se vidi koliko mjesta fali...
 
Brojao sam ja svojevremeno za Blok 3. Ne mogu sada da nadjem, ali u tom postu sam napisao koliko ima regularnih parking mesta (plus garaza), a koliko ima stanova. Naravno, da je stanova barem duplo vise nego regularnih parking mesta
 
Da li mi se čini, ili broj nezgoda u kojima učestvuje Oko sokolovo je malo iznad proseka.

31783_oko-sokolovo-naletelo-na-devojku_f.jpg


https://www.novosti.rs/vesti/hronika/92 ... Ts.twitter

SAOBRAĆAJNA nesreća dogodila se večeras oko 19.30 časova na Dorćolu kada je lakše povređena ženska osoba.
Prema nezvaničnim informacijama, na nju je naleteo automobil koji kontorliše bahato ponašanje na beogradskim ulicama "Oko sokolovo" i prešao joj točkom preko noge.

Incident se dogodio na "25 maju", odnosno kod Sportskog centra "Milan Gale Muškatirović"
 
Ili su napravili lapsus ili su napunili budžet samo tako

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-54643807

Najnoviji sistem Oko sokolovo, koji je 2020. godine uveden u Beogradu, samo za tri i po sata snimio je 152 automobila koja su nepropisno parkirana.

U periodu od mesec dana na početku 2020. godine, čak 61.289 vozilo je bio nepropisno parkirano, kažu za BBC iz Komunalne milicije Beograda.

To znači 2000 dnevno.
 
Zakon koji ce se naci na glasanju u skupstini po kom ce se omoguciti komunalnoj da pise kazne za nenosenje maske, obuhvata i kazne koje pise oko sokolovo. Do sad je oko funkcionisalo na osnovu gradske odluke koja nema jacu pravnu snagu od ZOBS-a i zbog toga su tvrdili da se kazne mogu lako oboriti na sudu. Kako sad ovo utice na tu pravnu rupu? Da li je Oko u potpunosti "legalizovano" ako prodje ovu skuptinsku proceduru?
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1761665
 
Ovim zakonom ovlašćenja Komunalne milicije prilično zadiru u ZOBS, a mislim da tamo piše ko može da kažnjava za stvari iz tog zakona (sabraćajna policija).

Npr, sada će komunalac moći da piše kaznu za prelazak pešaka na crveno (ak se usvoji zakon)
 
Treba sačekati da to izadje u službenom glasniku pa onda kometarisati ovaj tekst je puko lose nabrajanje gdje se autor teksta nije udubio u ono sto je napisao ....
 
Taj sto ceka parking mesto ima razlog da ceka, a ovaj iza njega sto ceka jer je blokirana ulica.. zasto on ceka, solidarise se?

Član 3
Svaki učesnik u saobraćaju dužan je da se ponaša na način kojim neće ometati... druge učesnike, ...
 
Zato što smo ljudi sa fleksibilnim intelektom i umom, a ne ograničeni roboti koji znaju da razmišljaju samo u 0 i 1.

Neće nikome otpasti ni kruna s glave ni ona stvar u gaćama ako sačeka 30 sekundi da se neko uparkira ili isparkira.
Na kraju krajeva, to ne bi ni bio danas problem da su vlasti prethodnih decenija radile na poboljšanju urbanizma i saobraćaja, pa tako i proširenju ulica.
 
A upravo se ovo dešava kada uvodimo robote da rade ono što je čovek radio. Robot je glup i radi na IF THEN ELSE principu. Zato se moraju uskladiti zakoni i propisi pri svakoj automatizaciji procesa.

Ili da oni koji automatizuju budu dovoljno pametni i sa iskustvom u realnom životu i predvide ovakve situacije.

Pa svako parkiranje (naročito u rikverc) podrazumeva blokadu saobraćaja na nekoliko sekundi. Zato postoje neki ljudi koji su se školovali i koji određuju gde može da postoji parking, a gde ne sme.

Znači sve to zajedno se uzima u obzir kada se nešto automatizuje i prepušta robotima da odlučuju.

Ali ne može ovaj balvan iz KM da kaže - zakon je jasan - ne sme se stati ni na sekund (bukvalno je to rekao)
 
Vrh