Šta je novo?

Kog proizvodjaca odabrati za izradu fasade

ZmajNS

Novice
Učlanjen(a)
26.09.2022.
Poruke
2
Pohvaljen
7
Postovanje.
Da li neko moze da mi da preporuku od kog proizvodjaca bih trebao kupiti materijal za izradu demit fasade (od kamene vune).
Dobio sam ponudu od Maxime, Baumita i Mapei.
Maxima je najpovoljnija, Baumit je oko 15% skuplji i Mapei je oko 35% skuplji.
Isao bih na silikonski zavrsni sloj.
Trenutno sam najblizi odluci da idem na Baumit brend (Lepak Pro contact i njihovu silikonski malter), ali bih voleo da dobijem preporuku od nekog ko je u materiji, da li je ovo ok izbor, jer svaki prodavac tvrdi da je njihova ponuda najbolja za dati novac :).
 
Postovanje.
Da li neko moze da mi da preporuku od kog proizvodjaca bih trebao kupiti materijal za izradu demit fasade (od kamene vune).
Dobio sam ponudu od Maxime, Baumita i Mapei.
Maxima je najpovoljnija, Baumit je oko 15% skuplji i Mapei je oko 35% skuplji.
Isao bih na silikonski zavrsni sloj.
Trenutno sam najblizi odluci da idem na Baumit brend (Lepak Pro contact i njihovu silikonski malter), ali bih voleo da dobijem preporuku od nekog ko je u materiji, da li je ovo ok izbor, jer svaki prodavac tvrdi da je njihova ponuda najbolja za dati novac :).
Cao. Trenutno sam u istoj fazi radova.
Prvu fasadu sam ratio sa Taxo programom i zadovoljan sam, nisam ni znao za silikonsku varijantu, dok nisam porucivao materijal za drugu fasadu. Onda je krenula prica da Sika ne valja nista, da jedna izvuces 8 kvadrata sa jednom kantom. Dok Jub je najbolja i sa njom mozes 12 jer je gusca. Predpostavljam da je tako. Svako ima svoju pricu, prodavni svi hvale svog konja. Majstori su mi nudili da sami kupe materijal jer verovatno imaju rabat 5-10% kod dobavljaca, ali sam ga ipak ja kupio po veleprodajnim cenama i prosao dosta povoljnije. Baumitov program je odlican, imas Baumit DuoFix i DuoContakt i oni se razlikuju, kontakt je za utapanje mrezice dok je fix za lepljenje stiropora na povrsinu.

Po meni Wurth mrezica je odlican izbor. Protivgradna je.
Silikonska fasada samo ukoliko radis kamenuvunu (Demit)

Ako si radio nesto podeli iskustva i sa mnom, imam jos jedan deo kuce da oblozim.
 
Vrh