Šta je novo?

Ko je za to da se podigne spomenik Olje Ivanjicki u Pancevu.

BOKI SMOKI

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2009.
Poruke
2.015
Pohvaljen
19
Lokacija
Pancevo
Olja je bila velika umentica i poslednja od ruskih doseljenika posle burzuaske revolucije u rusiji kada su se njeni roditelji kao izbeglice doselili u Yugoslaviju.Iza sebe je ostavila mnogo, stoga ja mislim da bi joj se trebali oduziti makar podizanjem spomenika u njenom rodnome gradu Pancevu.


Evo vam linka ka grupi na facebooku.Znam da nije nista poslebno ali ako se skupimo u velikom broju mozda i nesto uradimo.

http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=102967189431
 
A šta će biti sa onim spomenikom "Pobednica"? Hoće li ga sada stavljati ili ne?
 
Grupa je dostigla 1214 clanova.Ako neko hoce da pomogne i slaze se samnom neka promovise grupu na faceu ili putem medija(pisanih i stampanih).Ako skupimo 50 000 mozda i nesto uradimo + potpisi gradjana, ali to tek kada grupa bude mnooogo veca od sadasnje. :)
 
Sada grupa ima 1420 clanova i bice ih jos barem 500+ posto sam kontaktirao neke osobe koje zele da pomognu ovu nasu akciju.Pa neka nam je sa srecom.Dala mi je broj jedna osoba koja je dosta imucnija od mene, a i treba ponovo da pisem pismo gradonacelnici posto sam izgubio sifru za email na Gmailu.A pitao sam i doticnu osobu da ona sama kontaktira gradonacelnicu.Za pocetak bice dobro da se za grupu procuje po novinama.I jos sam kontaktirao druga na napravi 3d spomenik otprilike da odgovara i samoj slikarki a i njenim delima.Pa ce da vidimo.
 
Možda je preuranjeno ali znajući koliko nama treba da nešto uradimo – treba početi odmah!
Treba joj podići spomenik i u Pančevu ali i u Beogradu!
 
Jeste preuranjeno, ali ne kazem ja da joj treba podici odmah sutra vec u dogledno vreme.Pa i Djindjicu jos niko nije podigao spomenik.Mislim da se razumemo, podicice oni i Olji i Djindjicu ali za 100 godina.To je kod nas problem sto mi necenimo svoje velikane i umetnike.ja samo hocu da ubrzam stvari.Normalno to za Beograd stoji ali i za Pancevo jel se ipak u njemu rodila, bila posvecena gradu, odrzavala izlozbe i cak ona sama napravila spomenik Stevanu Supljikcu i jedan veliki plus bila je svetski poznata.No evo nadjoh jos i ranije ali cu sada da postavim tekst o izgradnji spomenika olji u nekom selu kod Nisa pored neke crkve.


Spomenik Olji Ivanjicki?
26. jun 2009. | 11:34
Čitaj mi!

Test verzija. U saradnji FTN i firmom Alfanum. AlfaNum.
BEOGRAD - Inicijativni odbor sa Dušanom Ostojićem, iz Aleksinca, na čelu, predložio je da se preminuloj slikarki Olji Ivanjicki podigne spomenik u Gornjem Adrovcu, nedaleko od Niša, pored ruske Crkve Sv. Trojice, podignute u čast ruskog dobrovoljca Nikolaja Nikolajeviča Rajevskog.

Inicijativu podržava i Jovan Ćirilov koji je tim povodom rekao da je doprinos ruske emigracije u našoj kulturi neprocenjiv.

"Olju Ivanjicki možemo smatrati poslednjim izdankom ruskih umetnika i intelektualaca kod nas, čime se ona sa razlogom ponosila. Bila je jedan od osnivača art fondacije posvećene mladim likovnim umetnicima. Smatramo da umnogome zaslužuje da ima spomenik pokraj jednog od najpoznatijih ruskih spomenika u Srbiji, crkve podignute u čast grofa Rajevskog", kaže Ćirilov.

"To bi predstavljalo jednu vrstu umetničke simbolike troje velikana kakvi su bili Lav Tolstoj, Nikolaj Rajevski i slikarka Olga Ivanjicki, a u isto vreme jedna vrsta simbolike rusko - srpskog prijateljstva", ističe se u saopštenju Inicijativnog odbora za podizanje spomenika slikarki Olji Ivanjicki.
 
Vrh