Šta je novo?

Košutnjak

Kros motori i kvadovi su, na žalost, česta slika u šumi. Još kada se negde zaglave pa ih ne možeš ni zaobići.

Najluđe mi je bilo kada sam video jednom lika sa malim detetom na kvadu kako pokušava neki manevar na uskom delu staze (koja je na kosini).
 
Rendžeri plus oko sokolovo za šumu, posebno pojačano za 1.maj kad debilana krene da seče sekirama drveće. Mene duša boli što godinama nisam videla zeca u Košutnjaku dok kod mojih rođaka u centru jednog evropskog grada žive u dvorištima zgrada. Uopšte mi nije jasno što se ovakva bahata ponašanja tolerišu, izuzetno me to nervira. Isto i ovde kod bazena, neko je sadio drveće i stavljao sadnice na sred pešačke staze. Hitno je potrebna služba koja će kontrolisati ceo potez.
 
Zeca sam video poslednji pot 2020 god, verujem da ih ima ali treba baš da se naleti na njih. Dosta često sam vidjao sove.
 
Najava rekonstrukcije Pionirskog grada, UP na uvidu:

 
Neka prvo zavrse zapocetu stazu koja vodi desno od ulaza. Ta staza je zapoceta pre vise od deset godina i uradjeno je recimo 80%. Sta vise, na nezavrsenom delu postoje i ivicnjaci i samo treba nasuti tucanik i slojeve asfalta, ali eto, ni to nisu mogli da urade.
 
Caos ljudi,

vezano za rekonstrukciju Pionirskog grada, ima li neko ideju kako su ovo zamislili?

Tj jasno mi je da planiraju da ga ograde, ali sta u praksi znaci "са строгом контролом улаза и коришћења"? Nece biti javno dostupan?

"Ограђивање парцеле
Ограда се поставља око целог комплекса СРЦ „Пионирски град“ јер је планиран
као комплекс затвореног типа, са строгом контролом улаза и коришћења.
Комплекс је потребно оградити оградом са формираним зеленим заштитним појасом и
наглашеним, посебно обрађеним улазима.
Ограда се поставља на регулациону линију тако да сама ограда, стубови ограде
и капије буду на грађевинској парцели која се ограђује. Врата и капије на уличној
огради не могу се отварати ван регулационе линије.
Ограда је транспарентна или комбинација зидане и транспарентне, максималне
висине 2.0m."
 
Biće isto kao i princip u Botaničkoj bašti, javno dostupan, ali sa naplaćivanjem ulaska. To je moja pretpostavka.
 
DSC_0062.JPG
 
Имам 1 предлог. Да се поново врате гимнастичке карике на справе код Трим стазе.
 
Slažem se. Postaviše na svakom koraku razne sprave(što je pohvalno) a one divne karike su uklonili bez da su stavili nove...
 
Problem sa karikama je što to može biit prilično opasna sprava za rame i nije za početnike.

Neke stvari se mogu raditi bez rizika od povrede, ali svako ko je trenirao gimnastiku ili je radio u srednjoj školi zna za opasnosti.

Plus što je održavanje nula - tako da ne bi one dugo opstale.
 
Sviđa mi se ova šara za popločavanje okolo, ne pada mi na pamet gde su u gradu bili približno maštoviti u dizajnu za popločavanje trotoara, 90% su jednobojni sivi granit (ili prethodna vlast jednobojni crveni behaton) i eventualno ubace one kockice koje kopiraju od Knez Mihajlove poslednjih par decenija.
 

У суботу трка са препрекама у Кошутњаку


Трка са препрекама у Србији „Кошутњак челенџ рејс 2022” и „Кошутњак челенџ рејс јуниор 2022” одржаће се десети пут заредом 21. маја у 12 сати у Пионирском граду у Кошутњаку, саопштено је из Секретаријата за спорт и омладину.

Трка је инспирисана концептом трка које се одржавају у Великој Британији и промовишу вредности другарства, мотивације и забаве. Трка је аматерског карактера и намењена је свим рекреативцима који желе да доживе трчање на другачији начин.

Старт је заказан за 12 часова, када ће 300 тркача имати прилику да заврши несвакидашњи подухват – седам километара крос-трке са шест препрека.

Вишегодишњи партнери трке, атлетски клуб „Running” и дечја школа спорта „Спортска бајка” задужени су за организацију трке за најмлађе, која се одржава истог дана са почетком у 10 сати. Препреке и дужине трке прилагођене су деци предшколског и школског узраста, а најбржи малишани освојиће вредне награде.

„Кошутњак челенџ рејс 2022” и „Кошутњак челенџ рејс јуниор 2022” трка са препрекама се реализују уз подршку Секретаријата за спорт и омладину Града Београда.

 
Кошутњак

Зашто овде не живи шумар који би се старао и о кући, и о Кошутњаку?
Доградњу ваља одмах уклонити.






Рекао бих да је лево била кућа за становање, а десно зграда Управе:






















Иначе, има још стаза које су запречене палим дрвећем.
Новине пишу да нема дрвета за производњу пелета, а толико је оборених стабала свуда.
 
Poslednja izmena:
Кошутњак

Вероватно од јаких удараца лоптом, покварена ограда иза гола:










Кажу да су печурке обилно родиле широм земље, ево их и у центру Кошутњака, поред главне ливаде:









 
Poslednja izmena:
Vrh