Šta je novo?

Kneza Miloša Residence

Meni se svidja izgled

Jel tacno da posto su ugurali vecu spratnost od planirane da su smanjili visinu plafona ljudima na 2.7m a prodavali su u pocetku kao “nove salonce” sa iznad 3m visine?
 
Stanovi ka Kneza Milosa imaju tavanicu na 3m visine, a ovi ostali na 2.7, kao sto je bilo i planirano.
Koliko vidim ima isti broj spratova koliko ih je bilo i na pocetnim renderima, tako da ne znam odakle ti informacija da su dodali jos?
 
Nema eksluzivnog stana sa 2.7 metara visine plafona, radijatorima i klimama u svakoj sobi. Tuzno da je i ova lokacija upropascena. Objekat izgleda pristojno ali ne ekskluzivno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767714#p767714:1eboiu62 je napisao(la):
lisica » Čet Avg 20, 2020 3:54 pm[/url]":1eboiu62]Stanovi ka Kneza Milosa imaju tavanicu na 3m visine, a ovi ostali na 2.7, kao sto je bilo i planirano.
Koliko vidim ima isti broj spratova koliko ih je bilo i na pocetnim renderima, tako da ne znam odakle ti informacija da su dodali jos?

Od potencijalnih kupaca koji su se izgleda upecali na inicijalnu reklamu da su visoki plafoni i da su u pitanju novi salonci
 
Sve je po renderu od pocetka do kraja nema uguravanja vecih spratova i nema “pecanja” jedini projekat koji je odradjen po maketi i boje su tu iste ali nasi ljudi vole da traze dlaku u jajetu i kad je nema. :roll:
Ja idem da pogledam sledeci vikend stanove koji su zavrseni prema ulici Kneza Milosa pa saljem fotke :sesir:
Jedino sto se slazem a i meni bi odgovaralo da su klime centralne jedinice i radijatori skriveni ali bi i cene onda verovatno bile drugacije i to mi sigurno ne bi odgovaralo :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758268#p758268:3gq0p5zy je napisao(la):
Imemig » Ned Jul 19, 2020 6:23 pm[/url]":3gq0p5zy]80% odradjeno :sesir:
Do novembra gotovo :kafa:
Jako tesko! Deo u Sarajevskoj je daleko od gotvog. Jedino ako useljavaju lamelu po lamelu, pa ti majstori buse zidove u ranu zoru... :bash:
 
U tehničkoj specifikaciji projekta u koju sam imao uvid stoji da je plafon planirane visine 2,79m. Ovo se odnosi na sve lamele osim onih ka Kneza Miloša, gde moraju vratiti originalni izgled i samim tim nešto više plafone.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=767211#p767211:2c1j0iop je napisao(la):
bgvozd » Sre Avg 19, 2020 7:23 am[/url]":2c1j0iop]Ne znam kako izgleda na terenu ali na fotografiji braon deo ove četvorobojne fasade baš mrači i kvari utisak.
Manje boja na fasadi, ili bar odsustvo ove braon, doprinelo bi boljoj energiji lokacije

Iskreno, uzivo taj deo izgleda vrhunski, makar meni, daleko bolje nego na slikama
 
Zgrada izgleda jako lepo, fasada deluje mnogo bolje nego na fotografijama. Deo ka Kneza Miloša potpuno ispoštovan render, krenuli su sa postavljanjem metalnog dela preko stakla.

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

3672AA57-7FDF-4893-A5DD-956854A60D98.jpeg
 
ljutnja je za ljude. lokacija je definitivno jedna od najlosijih u gradu. Ne moze se lokacija definisati kroz skorojevicka potrazivanja a la smart house, consierge 24h i slicno. Tamo nema ni jedno drvo, ne cuje se ptica. Zivi se bukvalno od vestackog vazduha klime i pogleda koji sigurno nije vredan novca koji se za te stanove trazi.
Realnost je takodje da u Srbiji ljudi ne znaju da zive zivot vec se pronalaze u ovakvim promasenim gradjevinama!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa u celom svetu je tako, ne vidim sta je kod nas drugacije.
 
shadestudio":jgimqwb6 je napisao(la):
Pa u celom svetu je tako, ne vidim sta je kod nas drugacije.
dokle
god takvi kao ti budu gledi van svoje kapije bice ovako.
primitivan i nepismen narod se osvrce sta rade drugi a ne ume ni kontejner da pogodi sa pola metra...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je možda tvoje subjektivno mišljenje da je ovo jedna od "najlošijih lokacija u gradu" ali to iz objektivnog sprektra nije tako iz više razloga.
Najpre idi malo u Pariz u jedan od centralnih gradskih kvartova tamo nemaš ni jedno jedino drvo a ulice su iste širine kao Vojvode Milenka. Ovi su barem povukli ovaj centralni deo od ulice i tu će zasaditi neko zelenilo uz novo stepenište koje će povezati pešačkom vezom K. Miloša i Sarajevsku.
U Sarajevskoj imaš drvored preko puta, a u Kneza Miloša takodje. Zgrada će, naspram novih zgrada po Vračaru biti okružena barem nekim zelenilom sa svih strana, ka V. Milenka, K. Miloša, Sarajevskoj i ka dvorištu.
O tome da ne govorimo da je ovo centar grada, sve je blizu, a tu još i imaš staru matricu Beogradskog urbanizma tako da su ulice dovoljno široke, nema kanjonizacije kao po Vračaru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774975#p774975:1xus16v0 je napisao(la):
vmar0375 » Uto Sep 15, 2020 8:52 am[/url]":1xus16v0]
shadestudio":1xus16v0 je napisao(la):
Pa u celom svetu je tako, ne vidim sta je kod nas drugacije.
dokle
god takvi kao ti budu gledi van svoje kapije bice ovako.
primitivan i nepismen narod se osvrce sta rade drugi a ne ume ni kontejner da pogodi sa pola metra...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vau, takvi kao ja, kakvi smo mi sto smo takvi kao ja.... za sebe sigurno mislis da si mnogo svesniji i bolji od vecine, mozda imas neki narcisoidni poremecaj licnosti.
 
Za sada deluje da je render ispoštovan u potpunosti. Posebno me raduje ta kaskadna pešačka “promenada” u Vojvode Milenka, oplemeniće taj potez od Palate Pravde do KM i napraviti lepu pešačku vezu.
 
Zanimljivo, ali frankenstajn...A opet, u neku ruku je "lep" objekat :laugh: Toliko je sizofrena zgrada da prouzrokuje "love-hate relationship"
 
Može li išta izgledati više kao Frankenštaj od onog zapuštenog i prljavog Zelenog venca i prilaza od stanice prema njemu? :D :D


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782095#p782095:14u4o4at je napisao(la):
BalkanRoyale » Pet Okt 09, 2020 4:55 am[/url]":14u4o4at]Zanimljivo, ali frankenstajn...A opet, u neku ruku je "lep" objekat :laugh: Toliko je sizofrena zgrada da prouzrokuje "love-hate relationship"
 
Dobar kolorit fasade prema Sarajevskoj. Neće se primetiti kad pocrni od izduvnih gasova
 
Ovako na fotkama strana ka KM i ova ka Sarajevskoj deluju jako konstrastno. Moram primetiti da uživo deluje mnogo bolje jer postoji čitav deo ka ulici Vojvode Milenka koji nekako povezuje ta dva ekstrema kolorita fasade sa gornje i donje strane zgrade. Inače strana ka KM meni deluje fenomenalno.
 
Pogled je spektakularan, ali istovremeno nameće pitanje, da li je ovde nakrcano previše kvadrata dokle pogled seže?
 
Mene samo interesuje da li je ispostovana autenticnost fronta starih zgrada u K.Milosa do detalja.

GEOURB%20Group%20uradio%203D%20lasersko%20skeniranje%20dela%20fasade%20objekta%20bivse%20zgrade%20americke%20ambasade-2811-1.jpg
 
Vrh