Šta je novo?

Klima uređaji (split sistemi, prozorski, prenosni, inverter)

Da li je neko informisan o multi-split sistemima. Imam nedoumice vezane za klimatizaciju poslvonog prostora cca. 80m2 u 4 prostorije koje treba da se hlade. Čini mi se da je ponuda na internetu malo oskudna, obično sajtovi nisu ažurirani. Elem, prvo pitanje je da li uopšte ići na multi-split sistem ili 4 jedininice single-split sistema. Da li postoji neko pravilo što se tiče potrošnje el. energije, da li su multi-split sistemi ekonomičniji? Jer rad sam da takav sistem platim i više ako će to biti ušteda na duže staze.

Nešto što sam uspeo da pronađem npr. Midea-MDV 36000BTU sa 4 unutrašnje jedinice od po 9000BTU je oko 2000€.

A npr. single-split inverter 9000BTU, isto Midea bi mogao da se kupi za 350-450€ po komadu.
 
Imam Daikin inverter multisplit u stanu i mogu ti reći da sam prezadovoljan, i potrošnja je jako mala čak i kad je napolju ovih 40°
 
Koji sistem je u pitanju sa koliko unutrašnjih jedinica?
 
Tri unutrašnje Comfora jedinice...mislim da im je to osnovna entry serija...i spoljna je MXM.
 
Jesu li creva razvučena od centralne jedinice do svake unutrašnje direktno ili neka redna veza, nagađam.
 
Daikin je vec u ozbiljno višem rangu po ceni. Spoljašnja 28000BTU sa 4 unutrašnje ispada oko 530k RSD.
 
Mislim da je do svake jedinice zasebno, isto ilam Daikin multisplit sa tri unutrasnje i iz spoljasnje jedinice 6 creva i 3 kabla izlaze u fasadu.
 
Vrh