Šta je novo?

Kladionice

Ljuba82

Higher intermediate
Učlanjen(a)
22.12.2021.
Poruke
1.327
Pohvaljen
2.244
Tačno tako, filozofija ako se posreći, racia bez. Nema čak neke veze i ako si malo matematički pismeniji, pa umeš da izračunaš najosnovije verovatnoće ili uslovne verovatnoće, stradaju i oni. Znam izuzetno logički inteligentnog dečka, džaba, to je jače od njega, psihologija čista. Vrlo racionalno svestan da nije zero sum game za igrače, da u proseku svi gube, osim kuće koja je u const malom procentualnom dobitku i onda ne razumem zašto to radi ako je svestan da kreće iz tog hendikepa. Valjda da dokaže da je debelo iznad proseka (gubitnika) i da ipak može biti u plusu iako kreće iz tog hendikepa. Svakako takvi su velika manjina, većina ne računa ništa, nego eto, ako se posreći. Ima doduše i onaj drugi soj ljudi koji nemaju šta da izgube i to im daje nadu da će nekim velikim gubitkom sa malo uložrnog rešiti sve probleme.

Ima doduše određenih sistema, koji su jako povezani sa brzim računanjem verovatnoća, a vala i dobrim pamćenjem ili pisanjem ako je dozvoljeno, gde ti beskonačno smanjuješ verovatnoću da se desi loše, tj minimiziraš gubitke, ali dešava se i to na dovoljno velikom uzorku. Ima sistema za black jack npr, negde te izbacuju ako te provale. Sećam se i sebe na nekoj ekskurziji pre skoro 20 godina, pauza u Monte Karlu 2h i šta ćeš, aj u kazino koji najviše šljašti da izgubiš 30 eur koje si namenio za to svesno turistički i to onako u bermudama, da ne kažem gaćama. Odmah ti daju sako i ti onako smešan u gaćama i sakou ideš da se igraš verovatnoće i sedneš za rulet pored likova koji tu provode dane i noći i dolaze u Ferarijima i budeš im čak simpatičan koliko si smešan. Naravno ziheraška strategija sve na crveno i dupliraj kad izgubiš i tako doživiš da izgubiš lupam 40 eur, jer eto, 5x je došlo crno uzastopno i ti onda staviš 80, jer si svestan da je verovatnoća da 6x dođe crno 1/2 na šesti (malo manje zbog zelenog) i to jeste tako kad gledaš od starta, ali za tebe je u sledećoj ruci samo 1/2. Dobijem, klinac, sav srećan unovčavam one tokene, zjbo sam sistem, u plusu sam 10 eur, vauuuu. Tek sam kasnije tog dana skapirao koliki sam gubitnik u stvari ispao, iako sam kao pobedio, jer eto, povuklo me je da dam mnogo više love nego što sam uopšte namenio i to iz zezanja. Posle i u životu tako ukapiraš da nisi pobednik (makar i pobedio u bilo kom smislu), ako te neko ili nešto isprovocira da radiš stvari koje ne voliš iz ovog ili onog razloga.

Meni su brojevi zanimljivi sami po sebi, pa mi je bilo privlačno samo zbog toga, još kad su se otvorile te kladionice dok sam bio u OŠ, ali niakd uplatio tiket nisam. Igrao sam i jedno vreme preferans, ali nikad u lovu, neku simboliku, piće i sl. Apsolutno mi je svesno odbojna ideja da mi nešto padne sa neba, ne želim to. Sve to treba zabraniti ili bar proterati u neki rezervat 50km od BG, pa nek idu nek se kockaju, jer očigledno povlači i vrlo racionalne ljude, a da ne pričam o tinejdžerima koje marketinški bombarduješ sa svih strana. Reklame na TV su isto katastrofa i moralno poniženje da neki glumac ili neko ko ipak treba da bude neka moralna vertikala, propagira to!
 
Poslednja izmena:
Da li zaista ima ljudi koji se izdrzavaju kladjenjem u kladionicama?
Koji zive samo od toga?
 
Било их је, вероватно има и сад, али то су статистичке мрвице.
 
.
Забрана нема смсисла у време интернета - технологија мења друштво, не то што неко мисли или пише - али би ваљало ограничити број уплатних места и регулисати то боље. Неке праксе треба забранити. И кампање да коцкање ствара зависност би биле пожељне.
Postoji jako dobar sistem u mnogim zemljama, neka vrsta centralizovane blekliste, gde se prijaviš ako rešiš da ideš na odvikavanje od kocke i automatski ti je onemogućeno kockanje online ili uživo. I kazne su drakonske ako prođe uplata. Ali ko bi se usudio takvu inicijativu da progura kod nas... Ne bi se dobro proveo...
 
Од свих грешника ђаво најчешће спава на рамену коцкара,
имао сам доброг друга који се убио због коцке, отац двоје мале деце

деструкција самог себе и породице је у сваком случају,
али паре које наркоман или алкохоличар потроше за цео свој животни век на своју зависност, па и далеко више од тога, нпр имање које је генерацијама стицано
коцкар у помрачењу свести може да изгуби у једној руци, на једном рулету или једним притиском на екран у апликацији кладионице

IMG_2349.jpeg
 
.

Postoji jako dobar sistem u mnogim zemljama, neka vrsta centralizovane blekliste, gde se prijaviš ako rešiš da ideš na odvikavanje od kocke i automatski ti je onemogućeno kockanje online ili uživo. I kazne su drakonske ako prođe uplata. Ali ko bi se usudio takvu inicijativu da progura kod nas... Ne bi se dobro proveo...

Možda kad bi uveli sistem ličnog bankrota kao u nekim zemljama pa u okviru toga razne neke mere i zabrana kockanja.

Znam da je problem kockanja širi od samo ekonomskog, ali u delu ličnih finansija prezaduženog pojedinca ima najviše prostora za državu da se umeša uz minimum volje zavisnika (insolventnog dužnika) koji nema opcije sem da prihvati otpis dela duga uz stroge mere, odbijanje od plate, zabrane određenih kupovina i ulaganja, zaduživanja, pristupa i sve to uz kontrolu neke vrste ličnog stečajnog upravnika, tj eksperta finansijske struke...

Da li po sili zakona ili uz iskazanu volju na koju je gotovo primoran, jer nema kud, upravljaš njegovim finansijama (praktično životom).
 
Ja sam se prvi put kockao sa 11 godina i tad sam zaradio svojih prvih 5 maraka koje i danas čuvam. Igrao sam rulet, za stolom... Potpuno bez ikakve age regulacije tada što sam maloletan, bukvalno dete, sam sam stavljao žetone... Ćale je sedeo pored mene i gledao... Pravila ruleta su jednostavna, tako da je sve išlo glatko...

Crna Gora, kazino na Sv. Stefanu, 1995. godina. 🙂
 
Један од симбола града Београда чудо како до сада нису добиле своју тему. Само сам на Кипру видео оволико кладионица али су некакао мање упадљиве, немају светлеће рекламе као ове наше. Наравно постоје градови где је коцкарница до коцкарнице али не у стамбеним блоковима.
Предлог модерацији да овде пребаци низ постова из друге теме https://forum.beobuild.rs/threads/izbori-2022.3773/post-1150840
 
Па то су туристичке атракције у неким земљама :D
Те игре на срећу су ок ако неко има вишка новца и досадмо му је, али су пакао ако неко ту троши целу плату и зајми се за вађење.
 
Па то су туристичке атракције у неким земљама :D
Те игре на срећу су ок ако неко има вишка новца и досадмо му је, али су пакао ако неко ту троши целу плату и зајми се за вађење.
u Belgiji, poeodice iz visih krugova cesto idu s decom.
Kad si visa srednja klasa, visoka srednja klasa, sta moze da te uzbudi? Gubitak novca.
Gledao sam to.
 
u Belgiji, poeodice iz visih krugova cesto idu s decom.
Kad si visa srednja klasa, visoka srednja klasa, sta moze da te uzbudi? Gubitak novca.
Gledao sam to.
Мислим да свакога губитак новца узбуђује. Неке студије су да коцкар има биохемијске механизме у мозгу као хероински дрогераш.
На западу постоји сада нови ниво изопачености везан за губитак новца, богати спонзори који финансирају своје садомазохистичке господарице без икаквог сексуалног контакта, само плаћање. Такозвана финансијска доминација.
 
Мислим да свакога губитак новца узбуђује. Неке студије су да коцкар има биохемијске механизме у мозгу као хероински дрогераш.
На западу постоји сада нови ниво изопачености везан за губитак новца, богати спонзори који финансирају своје садомазохистичке господарице без икаквог сексуалног контакта, само плаћање. Такозвана финансијска доминација.
zaista vrlo cist odnos, bez kontakta
 
Ова тема је за црну страну медаље. Ја сам толико тужан и утучен кад видим реченице да "клинци добију паре",
Ma ne preterujte i mi smo to radili. Ja sam 88 godište i dobro se sećam da sam prvi tiket uplatio u kladionici Jaguar (mislim da taj lanac ne postoji više) negde 2004-2005 dok sam bio u srednjoj. Bilo i biće i ne treba paničiti. Ko je kockar i ne ume da se kontroliše pre ili kasnije će svakako upasti u probleme, možda je čak i bolje pre upasti u problem dok si još mali veća je šansa da se izvučeš.
 
I pušenja cigareta je bilo i biće, pa su ipak u poslednjih par decenija učinjeni napori da se ono smanji ili bar reguliše tako da ugrožava manje ljudi.
I ločenja alkohola u svim uzrastima je bilo i biće, pa su ipak učinjeni napori da se oni smanji ili bar reguliše tako da ugrožava manje ljudi.

Na ovom forumu sam u zadnje vreme, kako se promenila demografska slika i prosek učesnika, pročitao mnogo, baš mnogo relativizacija. I shvatio sam da se razlozi za nečiji dolazak i učestvovanje na forumu drastično razlikuju. Neko dolazi da bi predlagao kako društvo učiniti boljm i humanijim, a neko pak dolazi samo sa idejom da su BDP, rast (privrede, populacije, grada, gužvi, betona...) i kapital jedine bitne stvari u životu i da cilj uvek opravdava sredstva a kapital i uspeh uvek opravdavaju svaki nemoral, korupciju i nečoveštvo. Ali ovo sa odbranom, relativizacijom i banalizacijom epidemije patoloških kockara je stvarno ludilo posebne kategorije, koje nisam očekivao ovde, bar ne u tolikoj meri.


U neku ruku podseća na obolelo američko društvo u kome, posle više vekova propalih zakona, mentaliteta, tradicija i praksi, se skupi dovoljan broj ljudi koji ukaže npr na problem opšte nasilnosti i opsesije oružjem, i koliko to zla i problema nanosi društvu, a onda se odmah pojave mase tvrdolinijaša koji sve to izbanalizuju, relativizuju (čuveno ''guuhns don't keeel pyeople, pyeeople keel pyeeeople'') i počnu sa besedama kako je uvek tako bilo i kako mora da bude i u budućnosti. Naravno, za to vreme profiti industrija koje se maste od toga samo rastu, a sa njima rastu i džepovi pojedinaca koji šatro predstavljaju narod, a u stvari su deo iste mašinerije ili prosto frilenseri-đavoli advokati koji nemaju problem da rade za bilo koga i isto tako i da brane bilo koga.
 
Neko dolazi da bi predlagao kako društvo učiniti boljm i humanijim, a neko pak dolazi samo sa idejom da su BDP, rast (privrede, populacije, grada, gužvi, betona...) i kapital jedine bitne stvari u životu i da cilj uvek opravdava sredstva a kapital i uspeh uvek opravdavaju svaki nemoral, korupciju i nečoveštvo.
Najbitnije je da društvo bude bogatije. Kada je društvo bogato i ekomomsko jako svi drugi problemi će se rešiti sami od sebe.

Prema tome bez brige. I ti i ja imamo isti cilj glede ovog društva.
 
Pa vidi, i Amerika, Dubai, UAE, Bahrein... su bogata društva. Pa ne bih živeo tamo nikada, a tek ne bih odgajao dete u takvim društvima.

Sad slede komentari ''aha, a dobro je da je pa Srbija idealna za decu i javni moral bla bla...'' iako ne kažem to, ali se ni ne slažem da bogatstvo društva automatski znači i humanost i prosperitet za pojedinca. Eto, te pustinjsko-naftaške zemlje su toliko bogate da ne znaju šta će s parama, pa su po pitanju kulture i humanosti i dalje na nivou plemena i nomada, sa mnoštvom tirana koji vladaju primitivcima koji isto kao i njihovi vladari još uvek nisu prerasli mentalitet kamenog doba. Baš zato u ocenjivanju i rangiraju država i društava, postoji sijaset merila i kriterijuma, a ne samo usrani BDP ovaj, BDP onaj, privredni rast i rast populacije, koji su od nedavno pretvoreni u novu religiju i smisao života, kako u svetu, tako i u Vučićevoj Srbiji.
 
Prvo Dubai je grad, a UAE država. Napisao si 3 države i 1 grad.

Drugo, ako izuzmemo Ameriku obzirom na gomilu patologija u Američkom društvu, koji problem vidiš u životu u UAE ili Bahreinu, sem klime, tj. suviše toplog leta.
 
Izvinjavam se, lapsus u kasne sate. Mislio sam na Ameriku, UAE, Bahrein i Katar.

A ovo drugo je uzaludno komentarisati. Očigledno je da ipak nemamo iste ciljeve za ovo društvo.
Uostalom, ja ionako na forumu imam reputaciju komunjare i antiglobaliste, tako da samim tim sigurno ne mogu da imam neki plemeniti cilj na umu za srpsko društvo.
 
Poslednja izmena:
Мислим да свакога губитак новца узбуђује. Неке студије су да коцкар има биохемијске механизме у мозгу као хероински дрогераш.
На западу постоји сада нови ниво изопачености везан за губитак новца, богати спонзори који финансирају своје садомазохистичке господарице без икаквог сексуалног контакта, само плаћање. Такозвана финансијска доминација.
Bojim se da ne razumem ovo. Trosis lovu a nema seksa? Sta je to, neka vrsta seanse kod psihijatra kao u seriji dva i po coveka? 😅😅
 
Ух и горе од тога 😅 Ликови се буквално ложе да плаћају.
 
Time što se trudim da gledam stvari objektivno, automatski sam svrstan na stranu kontra. Da, baš bi bilo lepo da se niko ne kocka, al to neće da se desi. Ako bi se više udubio u tematiku, video bi da su potencijalni zavisnici od kocke već debelo razvaljeni, i da kao takvi mogu da postanu zavisnici, i da bi, ako ne od kocke, postali zavisnici od nečeg drugog. Pojedinac koji je normalan, iz normalne, stabilne porodice, sa pravim uzorima tokom odrastanja, i u skladnoj porodici ima promil šanse da se navuče.

Treće su klađenja na utakmice gde ti imaš utisak "ovo je ljudski faktor", i "ja dobro poznajem engleze gledam svaki vikend", i misliš da si pametniji od drugih. Imaš opciju da ulažeš velike pare na jednu, dve utakmice, ili sitne pare na tikete od ko zna koliko utakmica. Ovo prvo će te otresti pre ili kasnije debelo, jer ćeš omašiti nekoliko tiketa za redom, i nećeš znati gde si, a ovo drugo te keca na sitno, igraš za 100 kinti da dobiješ milion, dakle nikad neće da se desi.
Svaka cast na tacnoj i poduzoj opservaciji, od slova do slova.
Drugar iz skolske klupe u srednjoj skoli je vojno lice, situiran, ima svoj stan, bivsa zena mu ima tri stana. Podigao stambeni kredit da kupi garsonjeru pre 3 ili 4 god. Tipa 25.000 ili 30.000 eur, zaboravih tacan iznos, rwkao mi je.
Umesto da kupi, otisao u kladionicu, igrao je jake singlove, tipa 100e po utakmici.
Naravno da je dobijao, pa se vracao, i tako u krug. S obzirom da se raspomamio i da je vrzino kolo, sve pare su otisle. Jos vraca taj kredit i radi dva posla. Gorko se kaje, kaze mi.

Sve ovo sam znao odavno, svako iskren bi rekao nema tu srece.
Ja sam davno igrao singl od 50 ili 100e, na osnovu dojave. Cibona izgubila utakmicu na gostovanju, dva najbolja igraca se dogovorila da prodaju utakmicu. To je sigurniji sistem, ali na duze staze, kladionica je zlo. Samo posten i predan rad, ili pravac Drajzerova.
 
sta su to "dojave" o kojima pricaju kladionicari?
 
Vrh