Šta je novo?

Kladionice

Ne znam.
Ovo sto sam ja igrao je nestandardna dojava.
Od igraca stigne do menadzera ili sportskih radnika i onda odu i uplate 5.000e na singl.
Nek bude da je kvota 1.5 i onda im ostane 2500e cisto.
 
Od konstatacije ‘mocart razvija sopstveni softver’ tema se pretvori u tri sata rasprave o kocki :D

Inace, mislim da je bezbednije navuci se na heroin nego na kocku. Moj otac je kao sponzor, ili kako se to vec kod nas zove, isao u Drajzerovu na te grupne sastanku/radionice gde se zavisnici i njihovi clanovi porodica ispovedaju kao deo lecenja, i najgori i najbeznadezniji slucajevi su bili kockari. Drugi oblici zavisnosti te nagrizaju godinama, kocka ti upropasti zivot za jednu noc. I na kraju je najteze skinuti se sa nje.

Znao sam decka koji je bio na lecenju, i kao uspesno izlecen, nije smeo ni jamb da igra nakon toga. Jedno vece priput popusti i udje da obrne turu na ruletu. Pukne 100e. Iznerviran ode kuci i uzme jos 100e (iz steka koji su on i verenica skupili kao ucesce za stan) da ‘vrati ulozeno’ pukne i to. Sad vec u panici da ce ga verenica izvaliti da se kockao, uzme jos samo da pokrije rupu u steku, itd itd na kraju pukne ceo stek, 15k evra za noc. Prosto neshvatljuvo kako neko ko je vec prosao kroz ceo taj pakao i dobio strucnu pomoc, ko ima mnogo da izgubi, opet poklekne.

Zastrasujuca stvar, i premalo sankcionisana u nasem drustvu. U najmanju ruku reklamiranje treba da bude zabranjeno u istoj meri kao cigaretama i zestokom alkoholu.
 
Mislim da bi resenje bilo da Kockarnice ne mogu da puste nekoga na black listi. Drajzerova i Centar za socijalni rad salju imena kockarnicama koga dodati na listu. A pri ulazu u Kazino treba da se ocita licna karta.
Ne znam jel ovako nesto funkcionise na zapadu.
Kockarnica bi izgubila licencu jer je primila lecenog zavisnika kog nije smela.
 
Zabraniti rad kladionicama i stvar je rešena. Pre dvadeset godina je to možda još i smatrano igrom na sreću, pogotovo kod dece, danas je međutim klađenje kod ne tako malog broja ljudi simbol pripadnosti većini koja se služi primerima kriminalaca i siledžija...
 
А на путу ка аеродрому Јокић на огромном билборду врти лопту и поручује "покрени игру"..
Iskreno, lakse mi je da mu oprostim sto ne igra za repku nego to reklamiranje kocke.

mrtva trka. s obzirom da znam doduse dosta vise pajdomana nego kockara, za ove kockare sve znam da su zivi, za razliku od prvih
Ja nemam bas pajdomane u okruzenju (samo "rekreativce" sa laksim stvarima), ali imam dva slucaja samoubistva zbog kocke.
 
Zabraniti rad kladionicama i stvar je rešena. Pre dvadeset godina je to možda još i smatrano igrom na sreću, pogotovo kod dece, danas je međutim klađenje kod ne tako malog broja ljudi simbol pripadnosti većini koja se služi primerima kriminalaca i siledžija...
Не траба ништа забрањивати, довољно је регулисати где смеју да се налазе кладионице, да се забране оне шљаштеће рекламе које слуђују људе који имају проблем са коцком и да се забрани рекламирање.
Ја сам чуо да је на једном маратону кладионица била спонзор и сваком учеснику је дат неки кредит за клађење или како то већ функционише.

На утакмици Србија Порторико кореографија је била као да си дошао на неки ивент кладионице а не кошаркашку утакмицу.
 
I pušenja cigareta je bilo i biće, pa su ipak u poslednjih par decenija učinjeni napori da se ono smanji ili bar reguliše tako da ugrožava manje ljudi.
I ločenja alkohola u svim uzrastima je bilo i biće, pa su ipak učinjeni napori da se oni smanji ili bar reguliše tako da ugrožava manje ljudi.
...

OZastrasujuca stvar, i premalo sankcionisana u nasem drustvu. U najmanju ruku reklamiranje treba da bude zabranjeno u istoj meri kao cigaretama i zestokom alkoholu.
Na poslednjem sastanku privredne komore, kada se razmatrao nov zakon o duvanu i alkoholu, na konto pitanja zašto da se nešto zabrani (proizvod je u pitanju) ako ne sadrži nijednu supstancu koja izaziva zavisnost je rečeno od strane PK "zavisnost dolazi u mnogo oblika, to može biti zavisnost od nekog ponašanja, od šopinga...". Na pitanje zašto se onda sve to isto ne primeni na kocku jer em se svuda reklamiraju em maloletnici lako uplaćuju online... kažu "Mi nismo odbor za regulisanje igara na sreću". Tako da, od nekog većeg regulisanja nema ništa, dok se god pare peru.
 
Sta bih uradio kad bih mogo.
1.Zabrana sportistima da reklamiraju kladionice
2.Postepena zabrana reklamiranja
3.Veci porez na kladionice
4.Monetalno skidanje sljastecih izloga
5.PoVecanje minimalne kvadrature objekta tako bi momentalno smanjio broj objekata
6.Udaljenost od školskog dvorišta 300 m
7.Ukoliko zateceno lice mladje od 18 god zatvaranje objekta na 3 mjeseca plus 2 mil din
8.Za svaki ponovljeni prekršaj kazna se uvećava 100 posto
 
Ovoliko kladionica, kazina, online kladje ja…ovoliki kancer sam video samo u Srbiji i Bugarskoj…pa da je i za pranje novca mnogo je…oporavak od kladjenja, droge, realitija može potrajati jednu ili dve generacije ….
Postoje li sportske kladionice online i ostale u Austriji i Nemackoj, nisam se bavio time, ali ih ne vidim…
 
постоје свугде кладионице. једина је разлика да ли су на сваком ћошку као на овим просторима, или су ретке/онлајн као у другим државама

Najbitnije je da društvo bude bogatije. Kada je društvo bogato i ekomomsko jako svi drugi problemi će se rešiti sami od sebe.

не, неће. само ће се створити нови проблеми
 
Zabraniti rad kladionicama i stvar je rešena. Pre dvadeset godina je to možda još i smatrano igrom na sreću, pogotovo kod dece, danas je međutim klađenje kod ne tako malog broja ljudi simbol pripadnosti većini koja se služi primerima kriminalaca i siledžija...

не можеш да забраниш рад, јер опет постоји онлајн клађење. дакле, ништа ниси урадио. једно од бољих решења је оно што је Диша предложио, само што бих ја:

6.Udaljenost od školskog dvorišta 300 m

минимум 1 километар

забранити рекламирање, увести обавезно очитавање личних карата на улазу (исто је то неко горе предложио), има доста мера којима то може да се регулише. забрана рада неће ништа решити
 
не можеш да забраниш рад, јер опет постоји онлајн клађење. дакле, ништа ниси урадио. једно од бољих решења је оно што је Диша предложио, само што бих ја:



минимум 1 километар

забранити рекламирање, увести обавезно очитавање личних карата на улазу (исто је то неко горе предложио), има доста мера којима то може да се регулише. забрана рада неће ништа решити
Ta zabrana vezana za blizinu školskog dvorišta nije korisna, jer oni to mogu da naprave i preko puta škole pod izgovorom da treba da se prepešačio taman toliko koliko zakon određuje, ako je pešački dalje, on će se izvući na tu foru i sl.
 
sta su to "dojave" o kojima pricaju kladionicari?
prevara koja funkcioniše na sledeći način:
  1. nabaviš grupu ljudi koji su spremni da se klade i veruju u dojave (najčešće grupe po društvenim mrežama, ugl se zovu nešto fensi tips ili ime prezime dojave)
  2. jednoj polovini grupe šalješ jedan ishod, drugoj drugi (može i nerešeno za veću zaradu ako je početna grupa dovoljno velika)
  3. polovinu koja je prošla u prošlom koraku ponovo deliš na pola i šalješ oba ishoda
  4. oni koji su prošli u prethodnom koraku su već spremni da plate za sledeću 100% tačnu dojavu
  5. iskorišćavaš dok možeš
 
Ta zabrana vezana za blizinu školskog dvorišta nije korisna, jer oni to mogu da naprave i preko puta škole pod izgovorom da treba da se prepešačio taman toliko koliko zakon određuje, ako je pešački dalje, on će se izvući na tu foru i sl.
Bas tako, ima jedna kod mene u M.Jevrosime nema ni 100 metara od skolskog dvorista, ali ako se obidje kroz Vlajkovicevu ili Kondinu nakupi se sigurno 300-400 metara do Drinke. Inace klinci iz skole nam stalno traze da im uplacujemo tikete., zaustavljaju komsije na ulici, obicno nas mladje.
 
Zato treba da se mjeri od ograde dvorišta školskog ne od ulaza u istu ili u dvoriste
 
Bas tako, ima jedna kod mene u M.Jevrosime nema ni 100 metara od skolskog dvorista, ali ako se obidje kroz Vlajkovicevu ili Kondinu nakupi se sigurno 300-400 metara do Drinke. Inace klinci iz skole nam stalno traze da im uplacujemo tikete., zaustavljaju komsije na ulici, obicno nas mladje.
U Novom Sadu u Futoškoj ulici kladionica se nalazi prekoputa osnovne škole Branko Radičević u Futoškoj ulici, a tu ne pomaže ni ovo što direktor kaže da treba da se meri od ograde školskog dvorišta, a malo dalje od osnovne se nalazi i srednja elektrotehnička škola...
 
prevara koja funkcioniše na sledeći način:
  1. nabaviš grupu ljudi koji su spremni da se klade i veruju u dojave (najčešće grupe po društvenim mrežama, ugl se zovu nešto fensi tips ili ime prezime dojave)
  2. jednoj polovini grupe šalješ jedan ishod, drugoj drugi (može i nerešeno za veću zaradu ako je početna grupa dovoljno velika)
  3. polovinu koja je prošla u prošlom koraku ponovo deliš na pola i šalješ oba ishoda
  4. oni koji su prošli u prethodnom koraku su već spremni da plate za sledeću 100% tačnu dojavu
  5. iskorišćavaš dok možeš

zasto ti ljudi veruju u dojavo? Znaci dojava je navodna informacija da znas da je utakmica namestena?
 
Vrh