Šta je novo?

King's Circle Residences [Stambeni kompleks | 48 000 m²]

Da mi je samo znati ko je kupio King's Circle za 4118e po kvm?? Na koju foru..
1699560528824.png
 
IMG-090ba3832a82b7e5cdbd45549b36abe6-V.jpg

Bravo za Brave od izvođača oce li da plate kaznu popravku parkinga za biciklio i banderu
 
Hahha pa kupice dosta njih za te novce kada budu videli da ne mogu da prodaju za ono sto originalno traze :)
kako to mislis ne mogu? pa vojnik pita kako bi i on dobio tu cenu i odmah pazario sebi stancic.

msm da bih cak i ja, siros ubogi, uz malo gimnastike pazario po toj ceni...
 
iskreno - ne znam. meni je to bolesno visoka cena i u zivotu ne bih dao skoro milion evra za pisljivih 120kvm i 1 garazom ali ima ljudi koji imaju para i u svasta ih se moze ubediti posto cesto i nisu bas prepametni (u showbizu su pa ne moraju biti).
kapiram da vojnik cilja na mali stan za rentiranje, ali pri 8k / per kvm nema matematike da se neko upusta u to.
dakle, meni je to cena nit za stanovanje nit za biz.
zenin prijatelj ceka tu gajbu kao deo dila posto je imao stan u zgradi koju su poravnali i doplatio garazu. naravno da renta. ali nije platio 8k.
 
iskreno - ne znam. meni je to bolesno visoka cena i u zivotu ne bih dao skoro milion evra za pisljivih 120kvm i 1 garazom ali ima ljudi koji imaju para i u svasta ih se moze ubediti posto cesto i nisu bas prepametni (u showbizu su pa ne moraju biti).
kapiram da vojnik cilja na mali stan za rentiranje, ali pri 8k / per kvm nema matematike da se neko upusta u to.
dakle, meni je to cena nit za stanovanje nit za biz.
zenin prijatelj ceka tu gajbu kao deo dila posto je imao stan u zgradi koju su poravnali i doplatio garazu. naravno da renta. ali nije platio 8k.
Cena je izmedju 5500-6500 po kvm. Za manje stanove je oko 6500e po kvm. Ali slazem se s prethodnom konstatacijom da po toj ceni svaka racunica pada u vodu...
 
Nesto mi se ne slazu projekat i stanje na terenu, hoce li biti dodatnih rusenja ili ce sve ove zgrade ubudziti u projekat?
 
Не знам шта сте се окомили на ову "предратну усамљеницу"? Оронула али скроз коректна зграда тог доба, са нормалном спратношћу по тада новијој регулацији и очигледно изграђена као део некадашњег затвореног блока. Није она крива што су комуњаре после издивљале по целој Славији и поготово у том блоку, порушили, покрали и/или запоставили сва здања у том блоку а потом насадили НБС стакленог монструма који додуше, ка Немањиној и Мањежу и има неког смисла и квалитета али урбанистички је класично насиље, веће и од ове новоградње.
 
Evo, smislili su rešenje kako da se reše te zgrade ka NBS:

Kada govorimo o promenadi, zar nije postojala ideja da se uradi promenada ili pesacka zona od Kalemegdana preko Terazija do Slavije i hrama Svetog Save?
Naravno metro bi isao ispod. Mislim da je ta ideja bila u vreme Bakočevića.

To je za mene vizionarsko razmišljanje.

Ovo je samo prčkanje.
 
toliko zelju imam da nestane ona uska zgradica do NBS da sam cak otisao na sajt projekta...na novom masterplanu zaista nema nigde zgrade vec samo nove saobracjanice

i na google maps je sirina tacno 16m od NBS trotoara do stare zgrade Manjez, tako da na svu srecu zgradica ide po mac
 
Poslednja izmena:
Po mom sećanju, još u vreme gradnje zgrade NBS otkupljen je ceo taj blok do Kralja Milana. Na žalost u to vreme mnogi nisu brinuli da se sve otkupljeno i uknjiži. Devedesetih su mnogi stanovi otkupljeni.
 
Vrh