Šta je novo?

King's Circle Residences [Stambeni kompleks | 48 000 m²]

Info iz druge ruke za tu zgradu ka NBS je da ona nije deo ovog projekta, ali da će biti iseljena do kraja sledeće godine, jer je na njenom mestu planiran "prolaz" ka Manježu. To sam čuo od nekog ko zna nekog ko tu živi :D
 
Па немогуће је да оставе то, ако желе да реализују пројекат до краја; морали би да оставе калкан ка НБС. Чисто сумњам. Вероватно се још нису договорили за цену.
Voleo bih da je tako, ama se pribojavam da će ipak da pretekne.
 
Мора да буде пролаз као што Хомер написа - у супротном не би могли да продају станове на тој страни зграде, затворило би им прозоре.
 
ne brinite kopace temelje bice duboki pojavice se problemi statike pucace zidovi......oproban recept.....nismo mi casna rec sudbina je takohtela....
 
uopšte im nije bio potreban ovaj omaž nadogradnjama ka Slaviji.. i cela ova strana ka Manježu je takođe nesrećna, jedino je deo ka Kralja Milana ok jer zgrada ima zanimljive detalje, ali koliko će se rešiti ta strana Slavije nemam pojma
 
Meni je takođe agent iz Kadene koga sam pozvao dao ovaj info za 5500-6500 EUR/m2 sa PDV što mi je iskreno bilo sumnjivo. Prejeftino u kontekstu stanja tržišta....
 
Што ће рећи да део Савског шеталишта није довољно широк.

У томе лежи сав проблем. Скроз је ок да негде имамо и ужа шеталишта, као што буквално прекопута поменутог дела имамо много шири простор. То све чини град разноврснијим.
Nije pitanje estetike već funkcionalnosti. Ne može da se prođe tuda.
 
Taj odgovor možeš da daš na sve što ne valja.
 
Славија - Св. Марковића

Недалеко од познате прехрамбене тачке дела Београђана, све више и алиментарно-гастрономске знаменитости на коју се упућују туристи ...


.... налази се градилиште будућег Краљевог круга. Две старе зграде још стоје, а радови који се изводе су припремни и копање темељне јаме:

















..... .... ....

 
Na Google streetview te zgrade nema oktobra 2013. Zanimljivo kako je to jedina novija stambena zgrada koju je neko uspeo tu da ubaci i sada ovima potpuno kvari koncept ka parku.
Moraju da zidaju zgradu do zgrade kao da 3-4 investitora zidaju zasebno. Beogradu se jednostavno ne da da se iscupa iz takvog neurbanizma - srusi udzericu po udzericu i ubaci zgradu do zgrade u razlicitom vremenskom periodu.
 
Славија - Св. Марковића: Краљево двориште

Зграда бивше кафане "Мањеж" и њени станари и закупци одолевају:

Поправља се изолациона облога на најмлађој згради:






















.... .... ....
Официрски магазин још мало па у пуном сјају:
 
Da li neko ima informacije kako je protekao PRVI prodajni dan (29.09.) za King's Circle? Da li je bila otimačina kao za BW Victoria-ju ili ne baš toliko?
 
Vrh