Šta je novo?

Kineski tržni centar (Eurasia Trade Center) [ Tržni centar | 30 000m² ]

јако лепа архитектура, празник за очи. Имали смо среће да није неки кич
 
Посебно ми се свиђа како је архитекта вешто смислио да разбије монотоност фасаде вертикалним елементима у чак три различите нијансе сиве које вешто комплементирају правоугаони дојам који зграда оставља. Дакако, тиме она снажно евоцира слику магацина који се нераскидиво повезује са кинеским трговцима и Народном Републиком Кином, на тај начин архитектонски им одајући почаст и кокетирајући са мистеријом каквих све интересантних тричарија има унутра.
 
Skoro sam 100% siguran da će izgledati bar duplo lošije nego na renderu. Sada već svetla unutra i spolja ne deluju tako luksuzno ni spoljna fasada. Ali ajde, videćemo.
 
Trenutno ispumpavaju vodu iz dela kanala iznad kojeg ce biti parking u privremeni kanal koji zaobilazi gradilište. Cevi čekaju spremne.
17060238942341937477391474688393.jpg
 
Nadam se da nije usko povezano...
Ko se to jos nada, pa naravno da je usko povezano, koja je sansa da se spoje ove teze u jednu a da nije namesteno:

- Kinezi iz bloka 70 ne zele da se pomeraju na drugu lokaciju, zele da budu gde jesu
- Gradi se novi TC u koji su rekli da treba da predju Kinezi ali ne teraju nikoga (kao), ko zeli moze da ostane u bloku 70
- Novi TC se privodi kraju
- Pozar u Kineskom TC u bloku 70, drugi put i to bas slucajno u delu koji nije bio pod pozarom
- Policija imala dojavu da ce biti pozar u 5h ujutru
 
Ima tu još delova koji nisu zahvaćeni požarima... Depo je mogao odjednom da izgori, ovo je znatno veći objekat.
 
Naravno da ne treba isključiti svaku mogućnost, ali koliko sam ja video na snimcima, požar je počeo iznad prolaza prema autobuskoj i tramvajskoj stanici i oko 7 ujutru, u vreme kada ljudi tuda prolaze kada idu na posao.
Ako je neko planski podmetnuo, onda je je rizikovao velike ljudske žrtve. Sa druge strane, juče je bio utorak, neradni dan u TC, prozaično objašnjenje bi bilo da je neko došao da ujutru otvori lokal, odvrnuo grejalicu i nepažnjom izazvao požar.
 
Naravno da ne treba isključiti svaku mogućnost, ali koliko sam ja video na snimcima, požar je počeo iznad prolaza prema autobuskoj i tramvajskoj stanici i oko 7 ujutru, u vreme kada ljudi tuda prolaze kada idu na posao.
Ako je neko planski podmetnuo, onda je je rizikovao velike ljudske žrtve. Sa druge strane, juče je bio utorak, neradni dan u TC, prozaično objašnjenje bi bilo da je neko došao da ujutru otvori lokal, odvrnuo grejalicu i nepažnjom izazvao požar.
Losije instalacije i da jedan mraz u kombinaciji sa neradnim danom je bio dovoljan da izazove kratak spoj.
 
Realnije je da je neko iskoristio neradan dan za podmetanje...

Savršena lokacija za svašta nešto. Previše masno parče, ruku na srce i za onu rugobu sa visokim prizemljem. E sad što živimo u mafijaškoj državi...
 
Naprdnjaci su postigli to da čak i ako ovaj požar nije podmetnut, sutra će cela Srbija biti ubeđena da jeste, jer je pretohodnih godina bilo XY podmetnutih požara, reketiranja, rušenja, slanja huliganskih hordi, demoliranja i podmetačina po Beogradu. I onda će opet da naprave konferenciju za medije i da tamo kmeče "aaaa kmeee, što širite glasine, što nas mrzite kmeee"...

Elem, i ja verujem da je posredi neka nezgoda, pošto su Kinezi poznati po aljkavosti i nemaru. A ovo ujedno treba da bude i opomena svima koji koriste plinske boce u gusto naseljenim ili posećenim sredinama. Uvek sam smatrao debilizmom tu praksu, i kad god bih saznao da je negde u blizini plinska boca, gledao bih da odem ili da bar budem udaljen bar dva zida od toga.


Inače, sudeću po obimu požara i količini otrova koji su tamo izgoreli, Beograd će imati indeks zagađenja 300 narednih nedelju dana... divno...

P.S.
Sreća pa bar prilazak hitnih službi nije ugrožen...
Screenshot_20240124-112113~2.png
 
Poslednja izmena:
Mnogo tu ima pojedincanih vlasnika lokala, ali ovo izgleda kao savrsena sema da se zatvori prica
 
Ovo je pravac Jurija Gagarina koji se nije radio.
Sada ravnaju taj pravac ka tc dva dana.
Nemam informacija da li to počinje nastavak Jurija Gagarina
1000028725.jpg
1000028726.jpg
 
Vrh