Šta je novo?

Kineski kulturni centar

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762856#p762856:2703oky0 je napisao(la):
ink » Пон Авг 03, 2020 10:12 pm[/url]":2703oky0]Ne razumem zašto ne može da ostane "Konfučije".
Па, ни пре није било само Конфуције већ и Конвфучије. Реч је о дублету.
 
Stvarno lepa zgrada, samo sto kineska kultura nije slobodna, ako je ova zgrada, uopste, ima namenu kulturne institucije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786071#p786071:2ozvyzib je napisao(la):
Drakche » Чет Окт 22, 2020 6:15 am[/url]":2ozvyzib]Stvarno lepa zgrada, samo sto kineska kultura nije slobodna, ako je ova zgrada, uopste, ima namenu kulturne institucije.
Јелте? А чија јесте? Ова савремена западна, која пропагира изопаченост и идиотизам (у античком смислу), западњаке представља као спасиоце човечанства, а западне интересе као универзалне вредности? Како је могуће да Вам то не смета, али зато налазите повода да замерате Кинезима на делатности која није ни отпочела?

Културна размена и спорт су ту да промовишу разумевање и мир међу народима. Начин на који Ви овде отписујете кинеску културу, која је проивод једне вишемиленијумске цивилизације и друштва које је изнедрило - и која нам се, за разлику од западне, не намеће - на основу Вашек оскудног знања и тумачења актуелног политичког момента, увредљив је и нетолерантан.

Није на нама да диктирамо Кинезима каква треба да буде њихова култура. Ако вам се не то што Вам представљају не допада, из ма ког разлога, молим лепо - продужите даље. Ни ја не гледам савремене америчке филмове, нити слушам музику коју проузводе ових протеклих тридесетак година. Али то моје несвиђање није разлог да неко затвара америчке културне центре, или да критикује то што они представљају америчку културу онаквом каква јесте (или, пак, онаквом каква није), под условом да се у том процесу не крше наши закони, нити врећају осећања наше заједнице.
 
Slučajno naleteo na ovo

68311382_XXL.jpg


68312462_XXL.jpg


68311200_XXL.jpg


Slike su Hotela Golden Tulip Montpellier Centre St Roch
 
Не разумем шта је тачно поента. Мало контекста не би било на одмет.

Ако је поента да у свету има сличних здања (а ово баш и није), свакако да има - и то далеко сличнијих од овог.
 
Баш лепо изгледа! Надам се да ће мало закамуфлирати тај чардак на врху, и да то растиње спреда неће подивљати и заклонити фасаду, као што неретко бива.
 
Šta se dešava sa ovim, zna li neko kad bi mogao da bude završen?
 
Па, није ли већ завршен? Ако се не варам, остала је само унутрашњост.
 
Oће ли више очистити оно чудо испред градилишта!? Баш прљаво изгледа већ неко време.
 
Пре неки дан (+ мали уметнички доживљај). :sesir:
 

Prilozi

  • 02_Кинески културни центар_АГ_НБГ_2021.jpg
    02_Кинески културни центар_АГ_НБГ_2021.jpg
    193,5 KB · Pregleda: 5.161
  • 01_Кинески културни центар_АГ_НБГ_2021.jpg
    01_Кинески културни центар_АГ_НБГ_2021.jpg
    497,4 KB · Pregleda: 5.158
Kineski dizajneri kažu da fasada ima posebno značenje i da su osećali veliku odgovornost zbog poginulih u ambasadi. Ideja za zgradu dolazi od slike kineskog pejzaža koja se zove Spektakularni pogledi reka Xiao i Xiang (Spectacular Views of the Xiao and Xiang rivers) slikara dinastije Song Mi Youren-a, stara skoro 1000 godina. Pokušali su da prenesu sliku na fasadu, koliko je to bilo moguće.

Bivši ambasador Li Manchang je rekao da su Kinezi do sada imali 4 ambasade. Prva je bila u Kralja Milutina 6, 1993. su se preselili na Novi Beograd u ambasadu koja je kasnije bombardovana. Kada nisu imali gde da odu, iznajmili su kuću. U sadašnju ambasadu su se preselili 2010. gde su dopremili netaknuti mural „Great Wall mural”, koji je preživeo bombardovanje, iz hola zgrade i celi jedan zid i stavili ga u staklo. Mislio sam da je na fasadi ova slika, ali ipak se radi o onoj prvoj. Ova druga će ići, mislim, u hol kulturnog centra, a prva je u muzeju u Pekingu.
 

Prilozi

  • IMG_3860.jpg
    IMG_3860.jpg
    163,8 KB · Pregleda: 4.605
  • IMG_3861.jpg
    IMG_3861.jpg
    111,4 KB · Pregleda: 4.608
  • IMG_3863.jpg
    IMG_3863.jpg
    121,6 KB · Pregleda: 4.595
  • IMG_3866.jpg
    IMG_3866.jpg
    161,9 KB · Pregleda: 4.608
  • IMG_3867.jpg
    IMG_3867.jpg
    108,2 KB · Pregleda: 4.603
  • IMG_3869.jpg
    IMG_3869.jpg
    153 KB · Pregleda: 4.597
  • IMG_3871.jpg
    IMG_3871.jpg
    142,4 KB · Pregleda: 4.605
Onaj čardak na krovu je katastrofa, ceo objekat je oštrih ivica i samo odjednom na krovu neka izraslina...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Milanche vidim ti i ja smo komsije :D prvi sprat 10 i?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812860#p812860:3kr04gxf je napisao(la):
Zezeljko » Сре Јан 13, 2021 2:32 pm[/url]":3kr04gxf]Onaj čardak na krovu je katastrofa, ceo objekat je oštrih ivica i samo odjednom na krovu neka izraslina...
Па, тешко да неко може рећи да доприноси општем изгледу, али ово је свеједно лепа зграда.

Без сумње, међу најзанимљивијим остварењима у Србији у протеклих пар година, па можда и деценија.

Мало зеленила, и проблем ће бити решен.
 
Кад је осветљена изнутра, фасада пада у други план.

Али, мислим да то зависи и од тога у којој мере је унутрашњост осветљена. Пар просторија ту и тамо, и „костур” баш долази до изражаја. Да је већи део зграде осветљен, онда би акценат - надам се - опет био на Фасади.

Како год, мени је драже кад зграде изгледају лепо преко дана, јер је доста тога што изгледа лепо преко ноћи, а мало онода што оплемењује изглед града дању.
 
Увек постоји нада да ће да је осветле споља, то би опет вратило фасаду у први план, и чини ми се доста улепшало ноћну слику овог дела града
 
prošao sam sinoć pored i primetio da je preko čardaka postavljen natpis na kineskom i na srpskom "Kineski kulturni centar" tako da se čardak praktično ni ne primećuje, jedino zameram što je mogao neki maštovitiji font od Times New Roman za taj natpis da bude
 
Vrh