Šta je novo?

Kineski kulturni centar

Slike od juče i danas, nisu baš idealne, slikano je na brzinu i u prolazu. Imamo li neke rendere kako će ovo da izgleda? Ovo što sada prave više liči na nekakvu garažu, definitivno nekakav montažni objekat.
Zanimljivi su mi radnici Kinezi koji masovno umjesto šlemova nose šešire!
Takođe, nekakvi stubovi su izliveni sa druge strane ulice... Za šta bi to moglo da služi? :?


Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 4
 
Са сајта РТС:

Председник Скупштине града Београда Никола Никодијевић заказао је за тада нову седницу градског парламента, а предложио је да на њеном дневном реду буде 16 тачака.

Једна од њих је и решење о новим називима улица и тргова, па је предложено да Нови Београд добије Булевар Маршала Толбухина и улице Генерал Жданову и Конфучијеву, као и Трг пријатељства Србије и Кине, да Вождовац добије Булевар Патријарха Германа, а Чукарица Улицу Ендија Ворхола.

На дневном реду је и предлог одлуке о подизању споменика кинеском филозофу Конфучију и националном песнику Казахстана Жамбилу Жабајеву.

Можда се заправо прави трг са спомеником Конфучију?

Као што је поставио форумаш #Позор са ССЦ-а, Жабајеву је већ постављено постоље:

IMAG0776.jpg
 
Нисам ни рекао да јесте, већ да су (иако одлука званично није ни донета) већ почели да припремају ту локацију за споменик Жабајеву, тако да је врло вероватно да се исто ради и са овом локацијом по питању споменика Конфучију.
 
Stavite ove spomenike u temu o istima da budu na jednom mjestu imamo poplavu spomenika
 
Hteo sam ovde danas da napišem da ako ne pogine ni jedan Kineski radnik na postavljanu ove bine, biće kao da nisu ništa radili. Kada ono nesreća danas u Kostolcu na igradnji Termoelektrane.

На градилишту кинеске компаније ЦМЕЦ у оквиру Термоелектране "Костолац Б" у Костолцу, око 14 часова експлодирале су две боце техничког гаса за заваривање. Том приликом повређена су три кинеска радника.
Izvor: http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...-kostolcu-povredjena-tri-kineska-radnika.html



Ovaj spomenik izgleda kao da se Energoprojekt zahvaljuje Kazahstanu na dobijenim poslovima izgradnje u prethodnom period u Kazahstanu.


@Zaza Bg

Ovo je u stvari gradnja bez odluke, a možda i bez dozvole? :wink:
Da li se oni plaše Novobeograđana ili nam osim Kineza uskoro neko stiže iz Kazahstana, pa nemaju vremena za razmišljanje?
 
Da ako nasi ugovore koji posao sa kazahstanom pa da se isplati spomenik
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389465#p389465:gmjsuvfp je napisao(la):
mekbejn » Čet Jun 02, 2016 5:16 pm[/url]":gmjsuvfp]To je druga lokacija, spomenik Konfuciju je ispred Energoprojekta.
Doduse blizu je, par stotina metara

Ma to stavili namerno kod Energoprojekta da kad dodje Kazahstanski predsednik ako pita "A koja je ovo zgrada?" da pokrenu ovi nasi pokrenu cuvenu pricu da je to zgrada Kompanije koja je izgradila Pola Afrike i Bliski istok u zlatno doba ali da nije vise zlatno doba, pa da im Kazahstanac da neki poslic iz sazaljenja :D
 
@Homer Jay
Hvala na odgovoru.
Izgleda da sam ja slabo nešto informisan. Ispao sam iz trenda po pitanju tih poseta.
 
Dobili smo na poslu obavestenje od SUP-a da 17.06. spustimo roletne i ne izlazimo na terasu, jer ce od 16-18 h kineski predsednik doci na otkrivanje spomenika poginulim kineskim radnicima ambasade. Eto sta prave.
 
Интересантно, хвала на подељеној информацији, али где ће онда бити споменик Конфучију?
 
У Блицу пише да се на наведеној парцели тренутно гради Кинески културни центар. Очито је да ће бити истовремено откривање споменика и свечано постављање камена темељца (надам се да ће тада представити и рендере будућег објекта). Једино је још локација Конфучијевог споменик мистерија.
 
Koliko sam ja čuo na vestima pre neki dan, rekli su da će taj spomenik biti na ušću.
 
Izgleda da se sutra neće moći ni komentarisati na ovoj temi od 16h do 18h. :)
 
Mi dobili obavestenje:

Poštovani,

želim da vas detaljnije obavestim o bezbednosnim merama povodom posete kineskog predsednika u petak 17.06.2016.

- u vremenu od 14-17h neće biti moguć ulazak ni izlazak vozila iz garaže
- svi prozori koji su orijentisani prema mestu posete moraju da budu zatvoreni, izlazak na terase nije dozvoljen, žaluzine moraju da budu spuštene
- parkiranje na platou neće biti dozvoljeno, sva vozila moraju da budu uklonjena
- parkiranje u ulici pored zgrade nije dozvoljeno
- na krovu VIG Plaze I oko same zgrade će biti raspoređeni pripadnici obezbeđenja

Molim vas da se pridržavate ovih uputstava i hvala na razumevanju.

S poštovanjem,

MSc. Ljubomir Drekić,
Managing director VIG Real estate
 
nadam se uskoro detaljnijim renderima, ovo na bilbordima na otvaranju ne izgleda lose
 
Још да није оног јапанског ужаса од зграде у близини...
 
Vrh