Šta je novo?

Karaburma

Mali Leskovac je Karaburma, nije Mirijevo. Karaburma je uvek smatrana najgorim delom (urbanog) Beograda, jos dok sam ja isao u osnovnu a to je bilo pre 40 godina. Nista se nije promenilo do danas.

Па кад је у прошлости била губилиште, кланица и депонија.

Hvala vam na kratkim lekcijama iz geografije i istorije, vi dobri ljudi :)

Inace granica klanice je Mirijevski bulevar najpreciznije geografski, a Mali Leskovac je drzava za sebe. Jedno od mnostva romskih naselja na teritoriji Beograda, koje poprilicno ugrozava kako Karaburmu tako i Mirijevo. @Jelenakbg ne treba tamo ici sam niposto, niti se raspitivati za nekoga. Jedina opcija je preko nekoga ko poznaje nekoga.... Ako vec zelis da se raspitujes, mozes da pokusas kod servisera i vulkanizera duz Mirijevskog bulevara.

Много негативних коментара о Карабурми, али неминомвно је да ће то насеље бити у потупности џентрификовано за 10 до 15 година. Инфраструтура неће бити много боља, али није ни на Врачару. Дрога и ситан криминал ће се пребацити са друге стране Панчевца.

A mislim ko da droge i sitnog kriminala nema u bukvalno svakom delu grada 🤷🏼‍♂️

Mozda je ruzna, ali tesko bas da je danas opasnije ziveti na Karaburmi nego Vracaru, Dorcolu, NBG-u 🤷🏼‍♂️

Сваки крај је подједнако опасан данас. Овде је више проблем лоша инфраструктура и ова нехигијенска насеља около, мада слично је и по осталим деловима града, сваки крај има мању или већу малу.

Prisetim se uvek predavanja iz studentskih dana, istorija Jugoslavije, kada je neki kolega, govoreći o bombardovanju tokom DSR, pomenuo da je "na Karaburmi bila katastrofa", na šta mu je profesor odgovorio "kolega, ja iskreno mislim da do danas situacija nije ništa drugačija".
Mali Leskovac je Karaburma, nije Mirijevo. Karaburma je uvek smatrana najgorim delom (urbanog) Beograda, jos dok sam ja isao u osnovnu a to je bilo pre 40 godina. Nista se nije promenilo do danas.

Сваки крај је подједнако опасан данас. Овде је више проблем лоша инфраструктура и ова нехигијенска насеља около, мада слично је и по осталим деловима града, сваки крај има мању или већу малу.
Акцнат је на данас. Или боље речено и даље. Са све већим социјалним разликама, мислим да ће стопа криминалитета да се разлкује од краја до краја, како то бива и у уређеном Западу.

Питање је када ће свако насеље изгубити сиромашне нехигијенске квартове. Мада нису само она генератор криминала. Можда ће Дорћол први да доживи такву трансформацију.

Da kazem nesto kao stanovnik Karaburme 10ak godina. Svasta sam lose cuo o kriminalu u naselju, ali skoro nista nisam video ili doziveo na svu srecu. Po meni, izgradnja Biga i Lidla je znacajno ozivela kraj, dobio se sadrzaj kojeg nije bilo i stvorio osecaj urbane sredine. Zajedno sa SC Karaburma i pijacom su mi sasvim dovoljni za vecinu potreba, cak i vise nego u drugim krajevima.
Veliki minus: 1. NEHIGIJENA, i to je ucinak samih zitelja. Parkovi prepuni smeca, izmeta, nevezanih pasa. 2. Nesredjena Ada Huja sa svojim vizuelno aromaticnim efektima. Sve ostalo je slicno ili cak i gore nego u naseljima slicnog profila.
Licni utisak: Daleko od sjajnog, jos dalje od prica koje je prate iz proslosti

Vrh