Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Imam najmanje dve dileme u vezi sa ovim delom karadjordjeve:
- da li totalno zatvoriti pogled sa i na kosancicev venac, izgradnjom zgrada koje bi visinski bile u novou sa najvecim zgradama?
- da li zatvoriti cuveni mural?
 
Neće zatvoriti k venac
Do murala mora biti prolaz jedino ako ne izgrade neki svod pa da zakloni se mural
Po meni za ovakvu lokaciju zavod je trebao za sve parcele gdje je moguće graditi raspisati konkurs
Pa onda investitori da budu u obavezi da implementiraju pobjednička rešenja
 
I to sveobuhvatni projekat za ceo potez od Pariske do mosta, uključujući i Kosančićev venac. Obnova Đumrukane i "Kragujevca" bi takođe trebalo da budu jedan od uslova konkursa - međunarodnog konkursa, naravno.

Videli smo već da parcijalna rešenja nisu dobra a da su tri nova objekta u toj zoni (hotel se tek gradi ali svejedno) daleko ispod potrebnog nivoa kvaliteta za ovu, najvažniju vizuru Beograda.
 
Zamalo da izazovem saobraćajnu nezgodu pre par dana ovde. Prateći asfalt krenuo sam da bežim levo ka drugom autu.
Ovo je veliki problem ne znam ko ostavi ovo ovako. Zatim spuštajući se dole ka mostu već šahtovi krenuli da lupkaju pod gumama, ne dihtuju nego poklopac udara, i malo su upali u asfalt.
Iskoristio sam sliku od kolege gore sa ukažem na problem.
e22477a2d18de67bd99724e33f10bafd.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja pisao odavno o tome, ali problem i dalje postoji:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658849#p658849:qc5xuhrr je napisao(la):
markomarkovic » Tue Sep 10, 2019 3:40 pm[/url]":qc5xuhrr]@Zuma a i ostali, da li ste primetili momenat skretanja desno kod pumpe iz Bulevara V.B u Karađorđevu. To sam primetio empirijski u vožnji. Ovo ili nije još uvek završeno ili je potpuno suludo - traka se sužava jer ide delom na kome su nekad bili ivičnjaci koji su sad samo povađeni ostale su rupe od njih. Praktično navodi vozača da makar malo pređe u levu traku...biće ovde češanja i češanja.


file.php
 
Obidjoh danas Karadjordjevu..evo utisaka.
 

Prilozi

  • IMG_20200404_111447.jpg
    IMG_20200404_111447.jpg
    665,5 KB · Pregleda: 3.156
  • IMG_20200404_111453.jpg
    IMG_20200404_111453.jpg
    858,5 KB · Pregleda: 3.143
  • IMG_20200404_111545.jpg
    IMG_20200404_111545.jpg
    755,6 KB · Pregleda: 3.134
  • IMG_20200404_111609.jpg
    IMG_20200404_111609.jpg
    897,9 KB · Pregleda: 3.131
  • IMG_20200404_111615.jpg
    IMG_20200404_111615.jpg
    647,1 KB · Pregleda: 3.136
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723546#p723546:22n0fxz5 je napisao(la):
losmi. » 03 Apr 2020 02:07 am[/url]":22n0fxz5]Zamalo da izazovem saobraćajnu nezgodu pre par dana ovde. Prateći asfalt krenuo sam da bežim levo ka drugom autu.
Ovo je veliki problem ne znam ko ostavi ovo ovako. Zatim spuštajući se dole ka mostu već šahtovi krenuli da lupkaju pod gumama, ne dihtuju nego poklopac udara, i malo su upali u asfalt.
Iskoristio sam sliku od kolege gore sa ukažem na problem.
e22477a2d18de67bd99724e33f10bafd.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

To priključenje služi da se preko benzinske pumpe zaobidje kolona vozila kad je crveno svetlo na semaforu.
 
Treba ih paukom pokupiti, šta sve sebi stanari dopuštaju to je nevidjeno.
file.php
 
Juče prepodne sam prošao Karađorđevom. I mogu iskreno da vam kažem, otpišite bilo kakvu ideju da će ona izgorela zgrada biti obnovljena.
Mafija s obe strane zakona je odlično uradila svoj posao. Objekat je toliko dobro urnisan požarima i nemarom da mislim da nema više šanse da će Grad i ''institucije'' da se cimaju da ovako nešto vraćaju u prvobitno stanje.
Pogledajte prilog 2
KR2.jpg

KR3.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724285#p724285:bymr6xhu je napisao(la):
And7rey » Sun Apr 05, 2020 12:13 pm[/url]":bymr6xhu]Treba ih paukom pokupiti, šta sve sebi stanari dopuštaju to je nevidjeno.
Otkuda znas da su automobili stanara a ne nekog sa periferije koji je dosao i parkirao u Karadjordjevoj ?
Slazem se da ih treba odneti paukom.
 
Ne znam od kada je fora da se nekima sa periferije ćefne da dodju upravo tu u karadjordjevu i parkiraju se upravo tu u prilazu ovoj stambenoj zgradi a da u okolini nema ama baš ništa zbog čega bi neko došao ovde. Jedino ako su to kola od ovih iz gradjevinske firme što gradi hotel pored.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724312#p724312:fu1pt7zi je napisao(la):
tzoran1 » 05 Apr 2020 01:12 pm[/url]":fu1pt7zi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724285#p724285:fu1pt7zi je napisao(la):
And7rey » Sun Apr 05, 2020 12:13 pm[/url]":fu1pt7zi]Treba ih paukom pokupiti, šta sve sebi stanari dopuštaju to je nevidjeno.
Otkuda znas da su automobili stanara a ne nekog sa periferije koji je dosao i parkirao u Karadjordjevoj ?
Slazem se da ih treba odneti paukom.
Zakon ne diskriminiše, prekršaj je prekršaj bio vlasnik vozila stanar, građevinski radnik ili marsovac.
 
Tako je, slažemo se. Jedva čekam da počnu da primenjuju zakon u Karađorđevoj.
 
@tzoran hoće da kaže da je, kao i ostatak stanovnika centra, umoran od toga da se svaki put kad se zabeleži neka neregularnost u centru, zaključuje da su za to krivi ljudi koji tu žive. I tu ga potpuno razumem i podržavam.

Doduše nisu krivi ljudi koji donose takve zaključke nego mediji, vlast i pojedinci u javnosti koji već decenijama stvaraju podele među srpskim narodom, na nivou zemlje huškajući ljude iz drugih gradova protiv Beograđana, a na nivou Beograda huškajući ljude ostalih naselja i opština protiv onih u centru.

Imam i ja na blok od mene slučaj gde se 3 od 7 dana nedeljno blokira kolovoz relativno prometne ulice zato što otpad sa vezama u gradskoj vlasti pravi žurke u nedozvoljenom klubu. Ali to zakrčenje kolovoza ne nastaje zato što je tu dekuta sa 5. sprata zgrade parkirao svoj Porše... Nego zato što se parkiraju raznorazni gosti kluba sa MNEEE, CH, D i sličnim tablicama a nisu nikakvi gastarbajteri ni dijaspora nego foliranti i dileri. Kriminalčine pored kojih redovno prolaze i Komunalci, i Policija, i Saobraćajni bumbari... i niko ni reč da im kaže. Dakle oni su problem, a oni nisu stanari centra.


Što se parkiranja tiče, neosporiva je činjenica da je Beograd stvarno postao preopterećen automobilima. Što jes jes, gde god da se krene, vidi se more automobila. Stoji ona kritika da je deo Beograđana pokupovao previše kola u zadnjih par godina. Ali isto tako je neosporiva činjenica i da bi Parking servis da dere i mlati pare, a da ne gradi nikakve garaže, nego samo da uzurpira javne površine i na njima crta parking mesta. Praveći time pakao i pešacima, i vozačima, i stanarima, i komunalcima, i hitnim službama... svima. Dok ne krene masovnija gradnja većeg broja manjih parkirališta ili garaža (a ne obrnuto, kako slepci u Gradu vole da rade!) biće ovako kako je.
 
Taj veći broj manjih parkirališta meni zvuči kao nešto što će uzurpirati još više javnih i zelenih površina. Imamo toliko parcela koje su urbanističkim planom rezervisane za garaže, ali se jednostavno ništa ne gradi. Boli ih jednostavno guzica. Vesić je rekao na onoj predstavi svoje knjige, voli kada je gužva u gradu, njemu to očigledno prija.
 
Dobro, svi znamo da je Vesić... poseban.

A što se tiče izgradnji parkirališta, prvo, ima Beograd dosta placeva i ruina koji bi mogli biti pretvoreni u male garaže. A drugo, dosta bi pomoglo kada bi se ovde primenjivala ista praksa kao u Americi. Da kada neki plac dugo stoji prazan, u međuvremenu se vlasniku dozvoli da na njemu napravi privatno parkiralište, uz dogovor da deo prihoda ide gradu. Time su svi na dobitku. Vlasnik jer smanjuje ili poništava troškove održavanja praznog placa (porezi) dok se ne odredi dalja sudbina, vozači i korisnici jer imaju dovoljno mesta i to relativno sigurnih, a grad zato što se time smanjuju gužve i nepotrebna kruženja okolo naokolo u potrazi za parking mestom.

Ali naravno to iziskuje menjanje pravnih i infrastrukturnih okvira i okončanje monopola Parking servisa. A proći će još mnogo vode Savom pre nego što se tako nešto realizuje u Srbistanu. Ali rešenja postoje.
 
Upravo tako Bender. Posto su J'P ukljucujuci parking servis uvek plen vladajuce mafije i sluze da se iz njih ispumpava sav profit koji ostvaruju ne dozvoljavajuci im da vode poslovnu politiku prosirenja i popravljanja kvaliteta svojih usluga a u cilju zadovoljavanja potreba stanovnika grada. I tako je decenijama da ne pomislite da mislim da se odnosi samo na ove sadasnje. Problem parkiranja u Karadjordjevoj je jednostavno gurnut pod tepih iako je verovatno moglo nesto da se uradi pri ovoj rekonstrukciji.
 
Pa, kao i u svakoj sferi javnog života sve se svodi na to da se nekim ljudima pune džepovi, a ne da se nešto lako izvodljivo, što bi značajno povećalo kvalitet života gradjana, sprovelo.
Dokle traje sklopiti montažnu garažu kao onu kod ekonomskog faksa ili onu koja je do nedavno bila na Slaviji.
I kada im čak i padne na pamet tako nešto da urade onda uvek pokušavaju da zauzmu javnu površinu, kao u onom slučaju pre par godina kad je parking servis ladno hteo da gradi garažu u onom dvorišnom parkiću u Trnskoj, tik do prozora stanara koji tu žive. Pa je bio protest, blokiranje radova, pa su na kraju odustali.
 
Stigao asfalt na biciklističku stazu. Postavljeni i ivičnjaci oko budućih zelenih delova. Grade se silazne rampice sa gornjeg trotoara na šetalište.
 

Prilozi

  • ka1.jpg
    ka1.jpg
    272 KB · Pregleda: 1.912
  • ka2.jpg
    ka2.jpg
    223,8 KB · Pregleda: 1.913
  • ka3.jpg
    ka3.jpg
    410,1 KB · Pregleda: 1.913
  • ka 4.jpg
    ka 4.jpg
    353,6 KB · Pregleda: 1.913
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724309#p724309:1wtoae97 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 05 Apr 2020 01:08 pm[/url]":1wtoae97]Juče prepodne sam prošao Karađorđevom. I mogu iskreno da vam kažem, otpišite bilo kakvu ideju da će ona izgorela zgrada biti obnovljena.
Mafija s obe strane zakona je odlično uradila svoj posao. Objekat je toliko dobro urnisan požarima i nemarom da mislim da nema više šanse da će Grad i ''institucije'' da se cimaju da ovako nešto vraćaju u prvobitno stanje.

file.php

Klasika. U celoj Srbiji se radi na totalnom unistavanju starih zgrada na slican nacin - ostaviti da propadne.
Spoljna fasada ove zgrade bi lako mogla da se 'klonira', ako je sruse, i ako za to ima volje. Samo se meni licno ne dopada ta metoda.
 
И од мене неколико од данас. :)
5lgBunv.jpg

HoETP5r.jpg

303bJ7U.jpg

5qsYa3r.jpg


Појавила су се два радника са овом играчком испод моста. :D
0dwf4kh.jpg

RrkSrWE.jpg

14EteVq.jpg


П.С.: Опет је било паркирано 4-5 возила на уобичајеном месту.
 
Vrh