Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Prolazio sinoć kolima kroz Karađorđevu - počeli su da čiste stub mosta, trenutno čiste onu plitku nišu sa stubovima bliže zgradama... velika je razlika između očišćenog dela i ostatka, ako zaista sve očiste biće super!

Sva prizemlja zgrada u Karađorđevoj su toliko isprljana od saobraćaja, rekonstrukcije ulice i zamazana grafitima da sve može ponovo da se radi... Toliko o njihovoj logici i usklađenosti radova...
 
Bas bi bilo fora da su bicikliste preusmerili da idu kroz tunel!
 
Stvarno je žalosno što ova velika rekonstrukcija nije uključila ceo potez do izlaska iz tunela. Moglo je nešto smelo da se odradi sa promenom saobraćajnih tokova, izmeštanjem baraka, usklađivanjem okretnice i aktivacijom tunela. Ovako se plašim da će barake i neiskorišćen tunel opstati još decenijama.
 
Да ли имамо крај уласка возила у зону пристаништа? Шта су смислили за такси возила и за одношење смећа?
 
Misliš da su uošte mislili i nešto smislili? To bi bio ozbiljan presedan.
 
Плашим се д не, што ће произвести дивља решења, да такси улази на шеталиште на кварњака а смеће да се вуче по шетажишту до контејнера као у пешачкој зони.
 
Pa oni su ceo projekat izmenili...

Ovako je planirano...a oni sada udaraju asfalt ispred Kapetanije...ovo ne moze niko da povata...

Kradjordjeva-kej-uredjenje-011.jpg


Pogledajte prilog 1
 
Asfalt je samo podloga za poplocavanje, a ispred kapetanije se izmesta spomenik luckom radniku i bice ovo zelenilo sa rendera, mislim da nista nisu menjali
 
Gore je drvored bio planiran celom dužinom desne strane Karađorđeve od Brankovog mosta do ovog stepeništa i naravno stavili samo do pola.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715353#p715353:1nb5sh94 je napisao(la):
zexland » 08 Mar 2020 02:42 pm[/url]":1nb5sh94]Pa oni su ceo projekat izmenili...

Ovako je planirano...a oni sada udaraju asfalt ispred Kapetanije...ovo ne moze niko da povata...



Pogledajte prilog 1
file.php

file.php

А шта тек рећи за бици стазу која се ломи под углом?! :shock:
 
И неразумно иде лево ка учици уместо да буде уз реку као до сад.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Orrb8SLBPeQ[/youtube]
 
A zasto ide uz reku? Meni je logicnije da ide do ulice, ja bih napravio na delu gde je bila zeleznicka pruga.
Meni je logicnije da je do reke pesacka staza. ovako kao setas do reke a odmaknut metar ipo gde prolaze biciklisti i ne mozes da gledas vodu, a ni biciklisti ne mogu da gledaju u vodu zato sto moraju da paze dal ce nekog pesaka pokupiti.

Edit:
I evo sad gledam temu Beton Hala i clan BCCA je postavio par fotku u vezi ograde ni na jednoj slici bici staza nije do ograde.
viewtopic.php?f=21&t=1521&start=2175#p713751
 
Nigde bike staza nije do ograde, tj. do reke. Ovo sa beton halom izuzetak, zbog lokala. Nisam siguran da je mogla kroz tunel. Mada bi bilo interesantno. Mislim da nisu jos nacisto sta ce sa tunelom da rade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715988#p715988:1381x4md je napisao(la):
Vračarac » Uto Mar 10, 2020 8:33 am[/url]":1381x4md]U tunelu je drekavac ;)

Izgleda da staza nece kroz tunel "ni za karton vinjaka" :lol:
 
Sinoć sam se malo igrao u montaži.

Karađorđeva bez onih baraka gore i dole. Sa stvarno velikim stepeništem
 

Prilozi

  • kosancic-Recovered.jpg
    kosancic-Recovered.jpg
    83,1 KB · Pregleda: 2.874
Od prvih dana po puštanju u saobraćaj mi se činilo da je ležeći ispod Brankovog mosta neobeležen i pre neko veče sam baš obratio pažnju i zaista nema nikakvog znaka pored, a nije ni obojen pa sam prijavio.

Одговор:

Поштовани,
сви недостаци ће бити отклоњени до примопредаје радова.

С поштовањем,
Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда Ј.П.
+381(11)20-41-300 info@beoland.com
Његошева 84, 11000 Београд, Србија |

Po meni je glupo da se nešto pušta, a nije predato nikome (tako je bilo i sa mostom na Adi)
 
HAHA... svidja mi se ovo! Cak je i semafor lepsi od onog lega na brdu!!
 
Две фотке снимљене данас из кола, како због радова тако и због необично лепог заласка сунца; мала реклама за Моторолу (немам везе с том компанијом, осим што имам њихов телефон :) )

IMG-20200311-174236200.jpg

IMG-20200311-174517305.jpg
 
PRESTANITE DA KORISTITE TELEFON I SLIKATE DOK VOZITE!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716515#p716515:xaawqb3u je napisao(la):
Beki » 11 Mar 2020 08:27 pm[/url]":xaawqb3u]PRESTANITE DA KORISTITE TELEFON I SLIKATE DOK VOZITE!!!
У праву сте Беки, погрешио сам! Прва слика је сликана током црвеног светла на семафору, а друга када су возила и испред и иза била далеко, што се на слици види, али свакако је ваша замерка на месту!
 
Iskreno, u moru današnjih vozača koji voze dok pričaju telefonom, snimaju sebe za društvene mreže, kopaju po kutiji da izvade cigaretu, drže kerove da im se motaju po krilu (''bebica moja'' sindrom), drndaju GPS ili radio, i nameštaju obrve/trepavice/karmin... forumaš koji iskoristi čistu slobodnu i pravu traku pred sobom da ugrabi lep prizor za fotografiju... je bukvalno najmanji problem.
 
Vrh