Šta je novo?

'Južni tok' - gasovod kroz Srbiju

"Mi u ovom trenutku imamo 540mil kub-met. gasa u rezervi. To nećemo da trošimo. Gledaćemo da podignemo do zime, ako budemo mogli, do 600mil kub-met. da budemo sigurni. To nam omogućava i dodatnu sigurnost zbog TE-TO Pančevo i TE-TO Novi SAD i za električnu energiju", rekao je Vučić za RTS.

O proširenju gasnog skladišta B.Dvor se malo govori, a o novom u Itebeju nikako, kao i o izgradnji TE-TO u većim gradovima Srbije. Pošto se opet pokrenula tema o izgradnji Toplovoda iz Ušća do Beograda, trebalo bi razmotriti mogućnost da se na toj trasi izgradi jedna gasna termoelektrana-toplana (TE-TO Beograd) koja bi koristila toplu vodu iz termoelektrana i dogrevala je pomoću gasa, pa onda slala u toplovod. Tako bi se dva puta koristila topla voda iz TE, a slala bi se još toplija voda prema Beogradu.
 
Pre godinu dana sam pisao o značaju Turske u vezi gasa.
https://forum.beobuild.rs/threads/južni-tok-gasovod-kroz-srbiju.535/post-948500
IMG_20220420_102351.png
 
Pročitao sam da kinezi neće da finasiraju snaga sibira 2, nego gasovod iz Turkmenistana. Iako je skuplji.
Da li je to tačno ili zapadna propaganda, pošto sam pročitao na nekom enegleskom portalu, a i njima se danas ne može verovati
 
 
Vrh