Šta je novo?

Jezero u trecem beogradu

Mislim da je zoo vrt planiran malo dalje od vodene povrsine, tacnije iznad samog kanala koji se pruza severno od Velikog blata kao sto vidite na snimku.Jezero je u funkciji ribnjaka i pristup nije dozvoljen. Dubina vode nije veca od 5m, ne znam tacno kolika je ali vise je to bara nego jezero. Lokacija ima potencijala ali ne samo zbog vode i velike neizgradjene povrsine. Celo podrucije je u stvari mocvarni predeo, deo poplavne ravni Dunava. Takvi predeli su inace od izuzetnog ekoloskog znacaja i da bi se sprecilo njihovo unistavanje , praksa je da se revitalizuju i ocuvaju. To sto je u urbanistickom planu na tom podruciju planiran rekreativni centar, ne znaci da trebamo da gradimo sportske hale i ne znam sta jos sto bi potpuno degradiralo ekosistem, koji nije potpuno nestao. Rekreacija je moguca i uz njegovo ocuvanje, samo sto je takav vid rekreacije malo mirniji :) . Ovo su neki primeri popularnih Wetland-a.
heron-haven-wetlands.jpg

Wetlands_-_Syracuse__2_.jpg

UDFCD3.gif

Hong-Kong-Wetland-Park-1.jpg

06_Stormwater-wetland-Zone-3---inter-tidal-Zone.jpg
 
Ovo su neke fotke Velikog blata.Jeste da su napravljene u zimskom periodu al opet izgleda zanimljivo :)
e3edf0a96f1f6946f8ebe5330801bc44.jpg

b17533903c22b07dc0ad462f1f0def57.jpg

9cc260789c32292ddf52d90a4314d2bc.jpg
 
Fascinantno - podseća me dosta na neke slike istočne Afrike koje sam video kod prijatelja... Realno, dušu dalo za safari park.
 
Palicko jezero i njegov zoo tj ceo kompleks nisu bolji od ovoga samo pošumiti
ej sta imamo ... al đaba
u tuđeg tatka golema ...
 
boca-ica":2tkyqvo6 je napisao(la):
Palicko jezero i njegov zoo tj ceo kompleks nisu bolji od ovoga samo pošumiti
ej sta imamo ... al đaba
u tuđeg tatka golema ...
.... misliš:
u našega Rajka golema svirajka,
pa ga svaka cura dirka,
da joj malo svirkaaaaaa
 
Super slike landscape.
Da je malo pameti i volje pa da se i kod nas nesto slicno napravi. Da se iskoriste i ti kanali.
Ali kako stvari stoje ima da iznikne jos kuca da nas slog strefi pri sledecem update-u Beograda.
Da ljudi koji vode grad imaju bar malo smisla za planiranje, zabranili bi gradnju u pojasu od jedno 150-200m od jezera.
Kad treba nesto da se pokrene onda je to mocvara, a kad je legalizacija u pitanju gradjevinsko zemljiste!
Tu ni ne treba neke velike objekte praviti, akcenat treba da bude na rekreaciji i zabavi u prirodnom okruzenju.
 
Apsolutno - zoo vrt sa minimalno invazivnim procedurama, posebno u vidu zaštite plavnog područja...

Mislim da bi izgledalo apsolutno sjajno...
 
Fenomenalno mesto za zoo vrt!

Dobili bi kalis nazad a i zoo vrt bi bio prirodniji i humaniji za zivotinjke :kk:
 
Definitivno tamo treba seliti vrt.
To je utopisticko resenje, po kome su svi yadovoljni i svi dobijaju sve.......pardon,ne svi.Sta cemo sa Bojovicem? :bash:
 
Mislim da Bojović sam po sebi nema mnogo veze sa tim pitanjem, i da pitanje seobe daleko prevazilazi pojedince (bili oni Vuk ili čak Đilas), jer je to pitanje jako dugoročno, i ako se ne ostvari sad, onda će se ostvariti za 10-20 godina, jer alternativa ne postoji.

Ja se samo nadam da ćemo uspeti da sprečimo dalje uništavanje Kalemegdana širenjem vrta, a to nećemo uraditi tako što ćemo proglasiti Vuka, Dejana Malog i Đilasa za krvne neprijatelje.
 
16_plan_zelenilo.jpg


Ovo je karta planiranih zelenih povrsina iz Generalnog plana Beograda. Ovaj plavi krug u blizini Velikog blata je predlog lokacije za zoo-vrt i botanicku bastu. Ako direktor zoo-vrta ucestvuje u izradi ovkvih planova, ako je on pritom i urbanista i planer, vrlo je verovatno da ce doci do nekih izmena i dopuna :)
 
@ Goje Potpuno se slazem, njega sam samo napomenuo kao vrh ledenog brega.

Samo mirno i argumentovano, jer ne postoji niti jedan jedini razlog da vrt ostane, a ne postoji ni za prosirenje. Zna li se cija je ideja uopste da se napravi ovako kardinalna greska? Neko mora da je to inicirao, zar ne?
 
Landscape,

''Ovaj plavi krug u blizini Velikog blata je predlog lokacije za zoo-vrt i botanicku bastu.''

Da li je to plan da se (daleko bilo) Jevremovac preseli/dokrajci ili potpuno nova basta/prica?!
 
Evo prilike pravo , vreme, mesto i način da se bar ovaj deo javnosti (Beobuilda)
>>> izjasni kratkim komentarom (bar jednom rečenicom) da je ZA prebacivanje zooa na ovu lokaciju <<<

a po nikname videcemo transparentno prave rezultate (time je onemoguceno lažiranje koje je moguce običnom anketom tipa ,,klik,, na opciju)
i u zavisnosti od ostvarene brojnosti
može od strane Beobuilda poteči prava zvanična inicijativa
kao konkretan doprinos Beobuilda Beogradu
:) :) :)
 
Podrzavam pod uslovom da ne naprave od tog dela Kalisa stambeno-poslovni kompleks! :dil:
 
a zar nije bolje da se zoo vrt preseli na Dunavac? ionako je veoma velika zelena površina, koja lako može da se dovede u namenu zoo vrta, čak i lakše nego Veliko blato
 
Ne znam , ali si napisao predlog i prilikom pregedavanja tj. brojanja i ti i drugi ce lako utvrditi koja je lokacija bolja, samo treba voditi računa da se ne raspline po lokacijama jer gubi svoj smisao a ako ostane koncetrisani predlozi , admin će imati u rukama konkretnu stvar,
:gobb: :gobb: :gobb:

Pogledaj dole desno 1621 članova tj kuća e to je veliki deo javnosti ovog grada
 
Ja sam ZA, ali opet ne bi zeleo da se uradi nesto navrat nanos, samo da bi se uradilo. Zoo vrt sigurno nije jeftina zabava kakva je nekada bila. kazvez betona, leba i pomija, pa dok prezivi, posle nabavljamo nesto novo. Upravo to je filozofija Beo Zoo vrta(isto vazi i za Jagodinski). Ukoliko bi se ona nastavila i na nekoj drugoj lokaciji, nista nismo dobili, mozda smo cak i vise izgubili. Trebalo bi da se odabirom vrsta, uslovima za njihovo drzanje pozabave ljudi koji su skolovani, informisani, a ako treba neka idu na neku dodatnu specijalizaciju da nauce nesto od onih koji su to vec prosli. Nazalost dosta ljudi u Srbiji ovo sto sam sada napisao ce uzeti za veliko zlo. Kao bacanje para, zatvaranje ociju pred problemima napustene dece, gladnih, nezaposlenih ....
Uostalom i sami ste mozda primetili koliko ima averzije prema nekim akcijama, za mene skroz humanim. Cim se pomenu zivotinje, ili npr psi, dosta ljudi podrzava njihovo ubijanje , a neki to i rade. Nazalost kada su odsecene noge keruse Mile, u dosta komentara su smatrali da ju je i trebalo ubiti zato sto je pas, a psima nije mesto u gradu po njima. Uostalom nas Zoo vrt je gajio SOP-ove, srpske odbrambene pse, a nikada im nije palo napamet da npr imaju skolu za labradore koji bi pomagali slepim ljudima. Mogli su za "nikakve" pare u prethodnim godina da obuce desetine, ako ne i stotine labradora za taj human posao. Te pse bi potom poklanjali. Takvim pristupom , promocijom neceg humanog gradjani bi drugacije dozivljavali pse npr.
Zato sam pre svega za edukaciju, pa onda akciju.
 
možda ovako...ko zna .....Zoo (sa raznim staništima ) na nekadašnjim ostrvu jezera Veliko blato iza Krnjaće...



Uploaded with ImageShack.us
 
Predlozima za Veliko Blato za zoo-vrt, muzej brodova i sl
zaslužuje da se razmotri mogucnost koju donosi:

najvljen serial ,,Orcando,, na studiu B, svake naredne subote u 17,30
a povodom zalaganja g. Ožegovića člana gradskog veca za izgradnju istog u Bgdu

Serial pokazuje ogromne zabavne parkove koji su kombinacija
luna parka, zoo vrta, akva parka, hotelskih kompleksa i sl.

Takođe osvrce se na promet od 100.000 evra u takvim parkovima,
neverovatan broj novih radnih mesta vezanih za izgradnju, održavanje i pružanje usluga
otprilike jedna petina Bgda bi mogla da zaposli , da radi u takvom parku
Jednom reciju isplatljiva investicija, a ima zainteresovanih investitora

Veliko Blato ima potecijala za mnogo toga a stoji ne iskorišteno . . . . .
 
Nije bogznakakva slika, ali odlično pokazuje potencijal lokacije Veliko blato, naročlito za kompleks budućeg Zoo vrta i sadržaja koji mogu da se povežu, i Beovozom i biciklističkim stazama......

 
Vrh