Šta je novo?

Jesen u objektivu

vrachar

Advanced
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
2.637
Pohvaljen
10
Lokacija
Interzone
Ne znam za vas, ali jesen je definitivno moje omiljeno doba :) Ovakve boje mogu se videti samo jednom godisnje...

jesen1a.jpg


jesen2a.jpg


jesen3a.jpg


jesen4a.jpg


jesen5a.jpg


jesen6a.jpg


jesen7a.jpg


jesen8a.jpg


jesen9a.jpg
 
Slike su lepe. .... ali, taj crni ram Evo moj predlog za jesenji ram :

jesenbo2.jpg
 
Lepe slike... jesen je stvanro lepa, a pogotovo u mnogim beogradskim parkovima
 
Danas je pao prvi sneg ove jeseni ..... nešto poranio :

. .

. . .

Prve dve T.bunar, pa neki objekti u magli i rekonstrujisani park na keju kod okretnice.
 
Аутопут код арене:



Наравно, путари су опет затечени изненадним падавинама :)
 
^^Meni je super ovaj park u Zemunu, cak su i fasade oko njega lepe, ali na zalost vrlo zapustene. Bilo bi lepo da se napravi neki master plan za obnovu odredjenih delova grada, tj. specijalnih celina. Ovaj park me gore podseca na onaj deo Zagreba kod Glavnog Kolodvora.
 
Михаило":18cjmcvb je napisao(la):
Наравно, путари су опет затечени изненадним падавинама :)
Nisu ! ... sve je bilo OK. :

Без колапса у саобраћају
"Све централне градске улице су проходне, посута је со, снег је очишћен са тротоара и
нису примећене веће гужве у саобраћају ...."
http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=48173
 
Већ неколико година на билбордима и рекламним паноима у Београду и другим градовима Србије гледамо фотографије неког Ивана Страхинића.
Ко је он?
На фотографијама су пејзажи из Србије. Фотографије су - просечне, мање-више.

Али, натпросечан је новац који треба уложити у обилазак места за њихово снимање. Још већи је новац који се даје за изнајмљивање толиких рекламних паноа и билборда - недељама, месецима, годинама.

То све страшно много кошта, реч је о веома натпросечној количини новца.

Ко је Иван Страхинић?
 
direktor":l9mthy4e je napisao(la):

Хвала, иако толико умем и сам.

Из датих веза нисам нашао одговор на главно питање.

Мене ретко занима питање новца на тај начин, а овај случај је изузетак јер су и мени други постављали исто питање, а видим да испод чланка у Политици неко поставља исто питање у једином коментару. Тако, реч је о некој врсти феномена који занима део нашег грађанства и није пуко питање неког појединца. Наиме, квалитет објављених фотографија и медијска пажња која се поклања њима и њиховом аутору стоје у приличној несразмери.

И водитељка у ТВ-емисији је у једном тренутку споменула исто - бројне билборде широм земље.

Дакле, питање није засновано на приземној љубопитљивости или љубомори, већ на здравој друштвеној знатижељи да сазнамо ко током неколико година у Србији финансира "авионе, хеликоптере, бродове, змајеве, квадове, билборде и рекламне паное". Таквим новчаним средствима или финансијском потпором, уверен сам, нико у историји српске фотографије није још располагао.

Једина назнака одговора може да буде у ономе "продуцент и (фотограф)". Дакле, да ли је неко чуо за богатог српског продуцента тог имена који нас годинама у наведеним размерама части погледом на своје просечне фотографије? Ако је уопште он тај који нас сопственим новцем части на тај начин.

То је све.
 
GOJE":1gd4wozh je napisao(la):
Ko je Grubor Marin?


Сећам се његових налепница по Зеленом венцу и околини оне године, пре 2.000-те.

Мислило се да се тако представља као кандидат за председника Србије.
 
Vrh