Šta je novo?

Javni Toaleti (WC) i javna gradska kupatila

Ovo je jedna odlična slika da se teret korone najviše svaljuje na naj siromašnije i jasno se vidi. Država najmanje brine o ugroženima i običnim ljudima i prvo tu zakida u krizi. Kako su onda otvoreni wc-i po tržnim centrima i drugim javnim ustanovama?
 
Овај тоалет горе је боље обезбеђен него трезор Народне банке..
 
Idootalucima nikad kraja :shok:
SRBIJA DOBIJA KOVID REDARE PO KAFANAMA
izvor blic i dr. dnevne novine
A
WCe zamandaljuju

Ludilo polako prelazi u besnilo :laugh:
 
KUPATILO ZA MIGRANTE KOD ZELENOG VENCA: Evo ko ga je otvorio i šta se nalazi tamo

U CENTRU prestonice, u Lominoj 7, prekoputa pijace Zeleni venac, otvoreno je javno kupatilo za migrante i građane, koji nemaju uslove za održavanje lične higijene.
Kako za naš list kaže jedan od zaposlenih, poreklom iz Brazila, usluga će biti potpuno besplatna, a zbog pandemije virusa korona i mogućih gužvi, potrebno je zakazivanje unapred.

Reporteri "Novosti" obišli su juče novootvoreni objekat u sklopu tržnog centra i zatekli nekoliko grupa migranata ispred ulaza. Svako od njih posedovao je papirić, na kom je pisalo zakazano vreme i koji je "ulaznica" za objekat u Lominoj.

Osim našeg sagovornika, koji se predstavio kao Brazilac, u lokalu se nalazilo još nekoliko osoba.

- Ovde će dnevno moći da se istušira 50 do 80 ljudi, zavisi koliko njih se prijavi za ovu uslugu - kaže zaposleni. - U četvrtak smo imali 30 korisnika, dok je juče taj broj bio još veći. Ovde se može dobiti šampon za kosu i telo, kao i peškiri koji se odmah posle korišćenja peru.

ČUĐENjE PROLAZNIKA
MNOGOBROJNI Beograđani koji prolaze ovom prometnom ulicom juče su sa čuđenjem i znatiželjom posmatrali novootvoreni objekat u Lominoj. Mnogi od njih nisu znali za prenamenu ovog prostora, pa su od zaposlenih tražili objašnjenje koje su nove usluge dostupne u ovom lokalu.

Prema njegovim rečima, objekat su otvorili "humani ljudi", a glavni organizator se nalazi u Sjedinjenim Američkim Državama. Naš sagovornik, koji ne zna srpski i sa kojim smo razgovarali na engleskom, dao nam je broj telefona svog "gazde", ali on nam se nije javio.
Iako se objekat tek otvorio, na vratima i staklu objekta mogu se videti razne lične poruke migranata ispisane na engleskom jeziku.
Ko je vlasnik lokala koji je izdat za ovu namenu, juče nismo uspeli da saznamo. U sklopu Tržnog centra, gde je sada otvoreno javno kupatilo, prethodne tri godine nalazio se frizerski salon. Komšije kažu da su novi zakupci došli "neprimetno", ali niko nije želeo da kaže ko je vlasnik ovog prostora.

Iz Opštine Savski venac, na čijoj teritoriji se nalazi tržni centar, takođe niko nije odgovorio na naše pozive.

Inače, javni toaleti u centru grada, kako je naš list nedavno izveštavao, i dalje su zatvoreni za korisnike zbog pandemije korone.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/93 ... alazi-tamo
 
Javni wc na železničkoj u Bataji.

Fali papir, fali sapun, fale daske na obe wc solje... i malo bolje održavanje... Ali nema gužve 🙂

InShot_20230206_080147825.jpg

InShot_20230206_080824680.jpg
 
Klozetarstvo je stari i zaboravljeni zanat, treba to negovati.

Morao sam da te prizovem temi 😄 sećam se da si ranije pokazivao interesovanje... 😊

Gledaj kakav sam wc juče uslikao... Kakav sklad u prostoriji sa pisoarima... Ne samo da je bilo čisto nego i vizuleno skladno...

Sa sapunom, sa papirom, sušačima koji rade... Ne može bolje kad je jedan javni wc u pitanju...

A nema ni gužve, jer je WC u okviru Sineplexxa u Galeriji pa je mu samo posetioci bioskopa imaju pristup 😉

20230207_164214.jpg

20230207_164221.jpg

20230207_164230.jpg

20230207_164137.jpg
 
@DzonTravolta Pa video sam i na aerodromu si komentarisao javni wc nedavno a i ranije još letos sa mnom na temi Ada mall i od tad je ostao dogovor, tj. ja sam obećao da ću ih obilaziti po gradu i deliti na temi, a ti si to pohvalio... Pa zato 😉
 
Evo sad je na temi o javnim wc-ima... Otvorio je neko još odavno... Slikao bih češće nego ne ide da imam ljude u kadru 😄 a teško je naići na potpuno prazan WC...
 
Nisu me ubedili ti samocisteci da se mnogo samociste jer onaj na Uscu iako ljudi ne bacaju smece i nije toliko posecen i dalje prilicno strokav iznutra.
 
Ovaj prvi je jedan malo dalji, oko sredine Ade... Ima par tih toaleta, kružnog su oblika i spolja su jako dobro osmišljeni u ono vreme kad je arhitektura bila umetnost... Ne znam, možda su projektovani 60tih godina...
Baba sera ima svoju kancelariju, a ne samo stolicu.
20230714_102833.jpg
20230714_102843.jpg
20230714_102851.jpg
20230714_102821.jpg


Ovaj drugi je bliži početku Ade i najveći

20230714_105230.jpg
20230714_105142.jpg

20230714_105149.jpg


Ni jedan od ovih koji su kao posebne građevine nema wc šolju, ali imaju oni toaleti-kabine koji su pored tuševa, gde se nalaze i kabine za presvlačenje.
 
Vrh