Šta je novo?

Izgradnja Fabrika u Srbiji

Nekako mi za taj Dr Oetker izgleda kao da se u novinskim clancima i SNS najavama proizvodna delatnost stavlja u drugi plan, spominje se, ali samo usput. Nadam se da proizvodne aktivnosti nece da se svode na linije za pakjovanje i da sveukupno gledano taj investicioni projekat nece imati negativan devizni efekat na nasu ekonomiju.
 
tragac":cyu9e2c5 je napisao(la):
Nekako mi za taj Dr Oetker izgleda kao da se u novinskim clancima i SNS najavama proizvodna delatnost stavlja u drugi plan, spominje se, ali samo usput. Nadam se da proizvodne aktivnosti nece da se svode na linije za pakjovanje i da sveukupno gledano taj investicioni projekat nece imati negativan devizni efekat na nasu ekonomiju.

Imao sam ranije kontakte sa zaposlenima (koliko se sećam proizvodnja im je bila na lokaciji na Čukaričkoj padini) ,klasični nemački model rad,red i disciplina.
 
Uskoro ugovor o investiciji sa kompanijom "Sitip" - Italijanska kompanija planira otvaranje fabrike vredne 50 mil EUR
Subota, 07. 06. 2014.|11:39 | Izvor: Beta
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... 50-mil-EUR

Potpisivanje sporazuma o izgradnji fabrike italijanske kompanije "Sitip" u Zrenjaninu, koja planira da uloži 50 mil EUR i zaposliti više od 500 radnika, biće potpisan iduće nedelje, saznaje agencija Beta.

Odbornici zrenjaninske Skupštine marta ove godine saglasili su se da se toj kompaniji, koja se bavi proizvodnjom sintetičkih i elastičnih vlakana, dodeli zemljište u Industrijskoj zoni "Severozapad-Elemir" po ceni 50% nižoj od tržišne, a pozitivnu ocenu o tome dala je i Vlada Srbije.

Realizacija tog posla usledila je posle šestomesečnih pregovora gradske vlasti sa predstavnicima Sitipa.

Ta kompanija planira da u Zrenjaninu pokrene proizvodnju sintetičkih vlakana, kao i da u prvoj fazi zaposli 150 radnika, a do kraja treće godine više od 500.

Predviđeno je da ove godine počne izgradnja pogona od 12.500 kvadrata, a rok za završetak radova je januar 2015, kad će biti pokrenuta proizvodnja.

U 2017. kompanija planira proširenje kapaciteta i izgradnju još jednog objekta od 52.500 kvadratnih metara.
 
Vrh