Šta je novo?

Izbori 2024

Juce je u NS jedan covek setao dvoje male dece i priveden je zbog komentara na fejsu jer je napisao "Ma predivno" na vest o ranjavanju dvojice NS policajaca.
Ovo je nenarodna vlada i svi njeni organi su nelegitimni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787389#p787389:2pqrwy7n je napisao(la):
Earthmoving » Pon Okt 26, 2020 10:31 am[/url]":2pqrwy7n]Ah, sila, tj policija i vojska samo radi svoj posao... Koje su to ljige, a kad se setimo kako se junački predstavljali u spotovima Amadeusa "Moja je zemlja", Srbe čuva Bog i Žandarmerija, pa trening SAJ-a BG Sindikat "To je ta ekipa"... Koja farsa, koje kukavice, ćute, kao i moja "najelitnija" Gardijska brigada, onoj vojsci u Obrenovcu migranti osvojili kasarnu... Da se ogrebu o platu i stan od naroda. Dok su ljudi kao moj deda na početku rata otišli u boj, stvarali zemlju, i kad se oslobodila skinuli uniforme, otišli da nešto rade, posle njih u miru su u uniforme vojske i policije seli najveći paraziti, ljige i kukavice ko što vidimo danas...

Mozemo da pricamo sta hocemo, ali za mnoge mlade ljude u Srbiji, u stvari za vecinu, SNS funkcioner i ministri predstavljaju model uspeha i snalazljivosti.
 
@ MC_, ti znaš da tebe stvarno gotivim, ali daj malo smanji doživljaj oko te većine (koja to ipak nije). :wink:
 
Hvala, ali kad stanem pored kioska i gledam sta narod kupuje, kupuju Informer, Alo, Srpki telegraf.

Ipak, moguce je da postoji nezadovoljna manjina, video sam da je opstinski odbor SNS-a kod Bajlonove pijace vec nedeljama pokriven kartonima. Moguce da je neko porazbijao, a moguce da uredjuju prostor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787332#p787332:2citn27g je napisao(la):
Blade » Pon Okt 26, 2020 12:18 am[/url]":2citn27g]Politikom ne moze da se bavi posten i karakteran covek. To su jednostavno slabosti za tu delatnost i ako ste takvi, ne mozete biti politicar. I kamo srece da je to samo za politiku...

Danas ce da se pljuju, sutra ce da prave vladu jedni sa drugima. Politika je danas jedno - sutra je drugo, to je tako.
Zamisli kuću bez domaćice, razred bez razrednog starešine pa čak i bez redara, fabriku bez rukovodećih radnika, brigadu bez komandira, vojsku bez vrhovnog komandanta, glavnog arhitektu tima arhitekata, pekaru bez glavnog pekara, jato ptica ili krdo bez predvodnika; zamisli bilo koju grupu koju NE VODI NIKO. To je prosto nemoguće. I kada ga ne bi birali po bilo kom sistemu, vodeći bi se sam iznedrio svojom jačinom, čojstvom, junaštvom, duhom, harizmom, sposobnošću i sve u skladu sa prirodnim procesima. I svi oni, kao vođe, zapravo su primus inter pares s dobrom dozom dominacije.

To što je današnjica izvitoperena ne znači da ista u negativnom kontekstu definiše vlast/vođu, već da odustvuje zdrav rezon.

Rado bih bila na čelu stranke samo par dana i rešila ovaj majmunluk od države. Imamo mi potencijala itekako samo je stvar sluha.
 
Mnogi govore kako je SNS vlast glupa, medjutim oni ozbiljno poznaju psihologiju i mentalitet ljudi.
Ovo se naslanja ne jedno sociolosko istrazivanje obavljeno kod nas. Ljde su pitali kako vide Srbiju u buducnosti, vecina je videla da ce biti losije.
Onda su ih pitali kako vide sebe u toj buducnosti. Vecina je rekla da ce oni licno bolje da prodju.

Strucnjaci su utvrdili kako nasi ljudi u vecini misle. PR Drzavnika to obilato koristi.
Glavno je da si bolji od drugih.

Александар Вучић: Биће ово најгори дан по броју новозаражених, оштро ћемо санкционисати оне који не поштују мере

среда, 28. октобар 2020.

Београд -- Готов састанак председника Србије с руководиоцима свих ковид болница. Очекују се нове мере. Вучић: Биће ово најгори дан.
Он је рекао да је до 12 сати број новозаражених данас био 1.195 особа, од којих је највише заражених у Београду.

"Уз забрињавајуће бројке ситуација је значајно боља него у свим другим деловима Европе. Захвалност лекарима и медицинском особљу, а причали смо и о томе како да им укажемо поштовање, и донета је одлука да сви здравствени радници, њих 120.000 у систему, добију једнократну подршку од 10.000 дин", казао је председник Србије Александар Вучић.
 
Eeee, mislim, većina kaže da će stanje biti lošije, a onda kažu da će oni lično (pojedinci) bolje da prođu...

Nešto mi ovi odgovori nemaju veze jedan sa drugim.

Inače, ima svakakvih socioloških istraživanja i anketa.
Nažalost, većina njih se ne može naći na Internetu.
 
Evo za one mlađe od 40 godina, da se upoznaju sa lažnom opozicijom tokom 1990-ih godina, koja je u stvari sve vreme radila za Miloševića (na ovaj ili onaj način, iz ovog ili onog razloga - sasvim svejedno).
Radi se o tekstu iz nedeljnika VREME, objavljenom 04.05.1996. godine.

Kao što ćete videti, od tada pa sve do danas, opozicija u Srbiji ima istu ulogu - da bude lažna.

:arrow: https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1668941
 
Preporucujem svima da gledaju prenose iz skupstine i da se upoznaju sa novim, mladim politicarima SNS-a.
To je ono sto je Srbija izabrala, a izabrace i opet i opet....
 
Kakav offtopic?

Mora da se ukaže neobaveštenim ljudima na katastrofalnu ulogu (lažne) opozicije u Srbiji od 1990. godine do danas.

O svemu tome ljudi koji danas imaju ispod 40 godina ne znaju ništa ili imaju nejasnu sliku o dešavanjima tokom 1990-ih, pa i tokom 1980-ih godina.

Za sagledavanje celokupne situacije i aktuelnih zbivanja mora se imati najšira moguća slika, da bi kontekst bio potpun.
 
A jedina šira slika koju vidim je da narativi o lažnoj opoziciji samo održavaju ovu istu gamad od kad sam ja živ.

Baš zato sam i stavio pomenuti članak iz 1996. godine, da ljudi čitajući nešto saznaju i nauče, pa makar to bilo i posle 30 godina.
 
U parlamentu, kako mu i ime kaze, zahuktava se parlamentarna borba.
Nove, mlade nade, bore se protiv zlih tajkuna.
Tu je strast, tu su govornicke vestine... Tu je sve. Sve ono sto jesmo i sto cemo biti.

https://twitter.com/i/status/1321006989758074882

Steta sto je ova i ovakva skupstina nekako u senci. Iako nema opozicije, postoji politick a borba protiv odsutne opozicije.
Mnogo moze da se nauci o nama gledajuci ove poslanike.
 
Ja skupštinu i tzv. poslanike uopšte ne gledam još od sredine 1990-ih godina. :kafa:

Posle 25 godina se jasno vidi da se ni u čemu pozitivnom nije odmaklo od početka 1990-ih.

Jedino se daleko odmaklo u korupciji, koja je iz godine u godinu sve veća, što je i sasvim logično, s obzirom na sve glomazniji državni aparat i sve veće apetite paradržavnih parazita.
 
Skupština?! Bože bože šta sve ovi teoretičari zavere neće izmisliti da postoji :laugh:
 
Đilas tajni vladar Srbije iz senke. Ma šta Srbije, celog sveta bre. :laugh: :laugh:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=e1mgpmeWqvQ[/youtube]
 
Hahah ovaj video moramo zauvek sacuvati, da se jednog dana u slobodnoj Srbiji gleda i proucava....Neka bude podsednik svim buducim generacijama sta je sve ova zemlja prezivela.
 
Нема разлике између СНСа и опозиције, ради се о подједнаком криминалу, корупцији и неморалу. Ради се о изроду који је дошао у Србију илегално и који је већ неколико векова својим крвавим шапама пустоши. Време је да им се пружи отпор.
 
Jel istina da ovi dižu gore porez na imovinu, Infostan? Netko bum naje*al. Nadamo se propasti ove države, ovog robovlasnočkog sistema, a slobodi naroda. Srbija nije isto što i Srbi, to je korporacija koja je na prevaru uzela to ime, a reči su podložne lažima, Adolf se mogao zvati, hm ne znam, recimo Alexandar da zavara rečima nekoga, ali ne i suštinu.
 
Vrh