Šta je novo?

Izbori 2024

Поштовање свима, пратим већ доста дуго форум, ову тему од децембарских избора и раније највише.

Хтео бих да овде реплицирам - мени се чини да је опција ДЈБ суверена. Нису ишли код амбасадора САД за њихов дан државности када и сви остали. Јесу ономад ишли Хана и Радуловић у Вашингтон мислим више од једног пута али нису објавили и нико други није објавио да су се састајали са неким.
На крају видели смо да и нису нешто боље на изборима прошли након тих посета.

Такође сам мишљења да је лако бити суверен док си мала партија и не питаш се ништа. У високој политици сувереност је ретка појава и луксуз појединих.
Bas zato sam ih podrzavao, ali mediji su pojeli Djb, jedna od retkih stranaka koju su gazili režimski i opozicioni mediji zajedno, plus su mu se rasuli ljudi iz stranke. Jedna od retkih stranaka, ako ne i jedina koja nije vodila anti-vučić politiku, nego su isticali svoj program.
 
Jel ok da se streljaju ustaše u Blajburgu? Ne pravim poređenje, samo pitam lepo. Jel su partizani time počinili genocid? Jel to uopšte zločin? Ako jeste, onda je Jugoslavija zločinačka tvorevina.
Da li smo nešto naučili iz Drugog rata ili nismo? (Pitanje je retoričko, stvarnost je dala odgovor.)
 
Америка је потенцирањем Сребренице као теме осигурала победу СНС.
Опозиција ако хоће да победи мора да буде против најављене резолуције.
 
Vucko... zaboravih da te pitam. Sta mislis, jel se u Srebrenici desio genocid ili ne? Delis li stav crvenokose Bilje? Da li svi koji su u pokretu ZLF moraju da dele (javno) iste stavove, s kojima se u dubini duse ne slazu ali je takav dogovor?
Da li ti mozes na ulici da kazes javno "Da, moje licno misljenje je da nije bilo genocida u Srebrenici, a u pokretu neki ne misle isto sto i ja" bez da ti neko kasnije zameri? Ili da kazu "Zbog tvojih stavova bolje predji u DSS, ako vec kvaris reputaciju naseg levicarskog pokreta".
Zanima me da li smo slobodna, demokratska zemlja, ili smo ukalupljeni u sablone. To je sve :)
 
Lepo prepravite temu u Genocid Srebrenica da ili ne pa nastavite, ne planiram da se nbavim time. Tema su Beogradski i opštinski izbori koji nemaju nadležnost van svog područja a kamoli da se bave politikom u drugoj državi. Znam da je naše društvo tako zatrovano da se bavi visokom politikom dok ne mogu ni da urede ni ispred svoje zgrade.
Evo i prigodne muzike. Živi bili.

 
Ako vec neces da odgovoris, onda se zapitaj kako je sve teze i teze privuci nove glasace. Bas zbog ovakvih stvari. Ocekivao sam da si otvoreniji i bez dlake na jeziku.
 
Кампања мора да буде са фокусом на Београд.
Где су плакати и билборди који би прозивали обеђавање метроа већ три изборна циклуса?
 
Nema razdvajanja. Zamisli da Dosljaku ili Deliji crvenokosa (ne toliko poznata) pokuca na vrata, predstavi odlican program i zanimljivu kampanju na lokalu.. a onda dodje iz guzice u glavu "A vi ste ona sto javno prica po televizijama da je bilo genocida u Srebrenici?". Jeste li? Neka, hvala, jatnopri, simpaticna ste dama, lepo pricate, imate stila da se obucete, sve to stoji... ali za petu kolonu se ne glasa. Istu onu koja busi moju drzavu i Srbe van matice.
"Mozete da pricate javno da je bilo genocida na Starom Sajmistu i da su Nemci krivi za sve." :) Po meni, apsolutno prihvatljivo. I pozdravite Ursulu i Analenu i naravno Gorana Svilanovica. :)
 
I zato SNS vlada. Dokle god vam je bitnija Srebrenica od toga što nemate trotoar u ulici vladaće SNS.

vesic-to.gif
 
Po meni, manite se Srebrenice.
Kad se manete, ide i veci procenat.
Samo budite malo vise Srbi i onda krece meteorski uspon. Ovako, stagnacija i tapkanje u mestu.
Nebitno jeste levi, desni ili centar.
I naravno da se odje*bu finansijeri od preko... vracanje svom izvornom sebi i svojim misljenjima.
 
Poenta cele price kojem birackom telu se obracate i dodvoravate. Ako je i dalje pisanje po Srbiji i da su Srbi krivi za sve, onda ti dajem dobar predlog sad. Fokus na nac.manjinama.
To bi bilo savrseno.
Odete u Novi Pazar, Sjenicu i Tutin. Malo i Priboja i Prijepolja da se pokupi kajmak s dna kace. I kazete "Mi podrzavamo Vas Bosnjake". Onda dodate "malo je Srebrenica, dodajmo jos i Zepu, Prijedor, Trebinje". Moze da se uzme komotno jos 150.000 glasova. Tad ste vec prebacili milion glasova sveukupno.
Onda se predje na Vlahe, Madjare, Rome. Kako Romi i Kurdi nemaju jedini drzavu, ponudi im se deo teritorije koja ce se zvati RAO Srbija. (Romska autonomna oblast). I Bog da Vas vidi.. :)
Sa svim Madjarima (oko 200.000 ih ima, nek bude da imaju 150.000 s pravom glasa) je vec milion i 150 soma.
Sa Romima se lagano ide na milion i po.
 
Pa Dodik je nekad bio umerena struja, nije se slagao sa Mladić/Karadžić doktrinom. Zagovarao pomirenje..... Njegova najekstremnija priča počela je sa dolaskom SNS.
Nije, počela je i ranije, oko 2010, 2009. Davao je takve izjave već posle albanske samoproglašene nezavisnosti Kosova. Mislim, "najekstremnija", čovek samo trtlja. Jedina konkretna stvar je ignorisanje tzv. visokog predstavnika, koga više niko ni ne forta. I što je blokirao Bošnjake da blokiraju Pelješki most, a Hrvati mu uzvratili uslugu što su se aktivirali za most kod Gradiške.

Svako malo najavljuje otcepljenje zadnjih 15 i kusur godina, a ne radi ništa. A mislim i ne treba, Bosna se i ovako raspala iznutra, pacifikacija je izvršena kroz depopulaciju itd. Samo će biti potrebno da neko potpiše da ne postoji i to je to. A dotle će Dodik da kraducka..
 
Кукууу... за ово нисам ни знао. Како нас (без опроштења) `ебу исти ликови, аууу... И треба.
Dodik tada i Dodik sada su dve razlicite osobe.
Tad je finansiran spolja preko raznih fondacija (antisrbi vecinom). Snsd je imala reputaciju neke labave stranke (koktel ds-a i ldp-a recimo) koja nije nacionalisticki opredeljena.
Dodiku iskreno ne verujem apsolutno nista.
RS nije njegovo vlasnistvo.
 
Нешто ми и не изгледа да није његово власништво, пошто се баш од људи из РС може чути да је то "приватна држава", нешто као Милова ЦГ.
Онда би то значило да јесте његово власништво.
 
Sada će deca širom sveta učiti kako su Srbi počinili genocid. Ući će u školske udžbenike, onda dan genocida u Srebrenici 11. jul. Što znači gde god se zateknete u Evropi, imaćete performans možda u centru grada. Ima predsednici država da ponavljaju kao papagaji ono što im je NATO izdiktirao. Ljudi ne kapiraju kakav je to šamar Srbima, ali i Srbiji. Odlična reklama, nema šta.
Jeste u centru grada, gde god odes ima da bude Srebrenica performans.

Jer inace danas u Evropi niko ne misli da je bio genocid, tek ce od ove rezolucije predsednicima da sine.
 
Vrh