Šta je novo?

Izbori 2024

Što se brojki tiče.. broj nije važan nego namera... i to je svima koji su iole upućeni u problematiku poznato... Ljudi kad čuju genocid pomisle da mora da se cela nacija uništi ili da to bude namera, a ne mora, dakle treba te zablude razbiti... Dovoljno je i delimično uništenje, ne mora čak ni ubistvima... može i drugim radnjama izvršenja, izgladnjivanjem do smrti, prisilnom sterilizacijom... Da li treba da postoji neki poseban izraz za genocide tipa turskog prema Jermenima i ove lokalno - teritorijalno ograničene... Treba, ali kao što imaš teška ubistva i obična a oba su ubistvo, ili krađu 1000 stvari ili jedne, a obe su krađe... Tako i ovde imaš veće i manje genocide. I niko ne spori da je jasenovački bio složeniji, duži, organizovaniji, brojniji... ali moraš se odnositi s pijetetom i prema patnjama drugih, dokazana je namera da se sa područja Srebrenice muška populacija zbriše. I čak i da je pogrešna kvalifikacija, ne vidim je kao stigmu, pogotovo ne celog naroda, a još manje da ima konkretne štete u smislu da je Srbija odgovorna pa da plaća odštetu. Nije odgovorna, nismo ga učinili ali je presuda da se u Srebrenici dogodio.

Onda kažu udar na RS. Pa Jasenovac je danas u HR.

Pametna politika je jedino što teritorije može zadržati. Dakle pametnika politika gde priznamo genocid, što je rasterećenje i za nas same, može lakše sačuvati Srebrenicu u RS... ali to nije ovaj put koji Mile Dodik sada radi. On šteti tom putu održive RS i eventualno nezavisne. Ali po turskom modelu severnog Kipra, nego da to bude priznato. Jednostavno igra loše po RS samo da bi opstao na vlasti.
Haha, pa oni jedva čekaju da Srbi to razumeju kao genocid. Onda kreće proces ukidanja RS-a. Dobri Ameri i zli Rusi, mora da je vic.

Jasenovac i Srebrenica ne mogu u istu ravan. U Jasenovcu su ubijani pretežno civili, a u Srebrenici pretežno uniformisana lica. U Jasenovcu je ubijeno najmanje 85.000 ljudi, od toga ima mnogo i dece. Nije postojao samo taj logor, bilo ih jre bezbroj od Paga, Jastrebarskog, Jadovna, Đakova, Siska itd... U zapadnoj Hercegovini je pobijeno sve srpsko. Ustaše su ušle na čas i zaklale učiteljicu pred celim razredom. Čapljina, Grude, Široki Brijeg, sve srpsko je počišćeno. Na celoj teritoriji NDH je počinjen genocid nad Srbima, ne samo u tim logorima. U Glini su Srbi ubijeni u crkvi jer su mislili da ih vode na pokrštavanje. Jedini preživeo je čovek koji se preziva Jednak. Na Kordunu je samo u toku jedne godine pobijeno 6.000 ljudi. Znam i kako su se prezivale ustaše, kako su ušli, šta su radili... NDH se ne može uporediti ni sa jednim slučajem na Balkanu jer je ovo nezabeležno. Mogu da ti ispišem 100 strana o ovome jer odlično poznajem sve te krajeve, obišao sam ih 100 puta. Moram jer je realno da kao čovek iz Srbije slabo znaš šta se tamo zapravo desilo.

Imaš i Srem i zločine na Fruškoj gori, u Šidu i mučko ubistvo Save Šumanovića. Gde god zađeš, veliki zločin počinjen. U Srebrenici je počinjen masakr nad ratnim zarobljenicima. Veliki zločin, bez sumnje. Genocid bi bio kada bi išli redom i ubijali civilno stanovništvo u nameri da ga iskorene na tim prostorima.

Zapad upravo želi ovom presudom da ukine RS i da ih dodatno obeleži. Genocid je nažalost postao politička kategorija.
 
Poslednja izmena:
Mogu da ti ispišem 100 strana o ovome jer odlično poznajem sve te krajeve, obišao sam ih 100 puta

Možeš da pričaš do sutra. Meni ne smeta ali neće dovesti do priželjkivanog rezultata kod tebe samog jer se vrtiš u krug oko polazne premise i nepravda pa to to je i ne nudiš razrešenje. Ali je popularno, zato i Mile Dodik i Aca Vučić vladaju. Jer tobože ne daju na Srbiju i Srpsku i odupiru se pritiscima. A poltika koja zaista ne da,m nije vidljiva na kratak rok i dijametralno je suprotna od kukukavke za unazad. Stlano unazad kao da imate neki vremeplov pa jedva čekate da ga navijete i ispravite stvari...
 
Možeš da pričaš do sutra. Meni ne smeta ali neće dovesti do priželjkivanog rezultata kod tebe samog jer se vrtiš u krug oko polazne premise i nepravda pa to to je i ne nudiš razrešenje. Ali je popularno, zato i Mile Dodik i Aca Vučić vladaju. Jer tobože ne daju na Srbiju i Srpsku i odupiru se pritiscima. A poltika koja zaista ne da,m nije vidljiva na kratak rok i dijametralno je suprotna od kukukavke za unazad. Stlano unazad kao da imate neki vremeplov pa jedva čekate da ga navijete i ispravite stvari...
Ne treba nam vremeplov, već se upravo na prošlost vraća zapad. Što biste rekli: "Eh, kad je to bilo, pre 80 godina". Onda se isto može reći: "Eh, kad je to bilo, pre 30 godina". Nemam za koga da glasam, iskreno. Nema suverenih političara. Kada ti neko sune istinu u lice, onda krećeš da spominješ kako se tako neće srušiti Vučić. :) On se ne može srušiti upravo zbog toga što imamo opoziciju kojoj su naredbe iz EU sveta krava.
 
Možda je i bio genocid, ali o tome možemo pričati tek kad se priznaju i osude svi za genocide u celom svetu.

Ma ko te pita? Ko tebe ili mene pita šta može 🙂 Kome je to upućeno..

Selektivne pravde je oduvek bilo. Po meni su i Hirošima i Nagasaki genocid. Ali međ pravo postoji samo za male. Veliki prolaze nekažnjeno. Neću da negiram genocid, presuđeni, zbog toga, al ću hrabro reći da je upotreba nuklearnog naoružanja takve razorne moći takođe genocid.

Al zato ja nisam političar i mogu to da kažem. Političarima umesto svoje guzice treba da bude glavni interes svih nas, dobrobit društva u celni. Zato oni treba da budu pragmatici... Retorika Mileta Dodika, Centarfora i Konilja nije mudra dovodi samo do klimanja glavom i odobravanja prosečnog Srbina koji svako malo gubi nove teritorije... to je rezultat takve retorike teranja inata... Nek ponude nešto novo i održivo ako bi menjali kurs, al ja to ne čujem da nude.
 
Ma ko te pita? Ko tebe ili mene pita šta može 🙂 Kome je to upućeno..

Selektivne pravde je oduvek bilo. Po meni su i Hirošima i Nagasaki genocid. Ali međ pravo postoji samo za male. Veliki prolaze nekažnjeno. Neću da negiram genocid, presuđeni, zbog toga, al ću hrabro reći da je upotreba nuklearnog naoružanja takve razorne moći takođe genocid.

Al zato ja nisam političar i mogu to da kažem. Političarima umesto svoje guzice treba da bude glavni interes svih nas, dobrobit društva u celni. Zato oni treba da budu pragmatici... Retorika Mileta Dodika, Centarfora i Konilja nije mudra dovodi samo do klimanja glavom i odobravanja prosečnog Srbina koji svako malo gubi nove teritorije... to je rezultat takve retorike teranja inata... Nek ponude nešto novo i održivo ako bi menjali kurs, al ja to ne čujem da nude.
Treba klimati Amerima i odlično. Treba ćutati i prećutkivati tuđe zločine, betonirati jame i osuditi samo sebe. Mi smo najgori, vidi kako smo zli i pokvareni.

Tvoja je znači politika, kloni se jačeg, idemo linijom manjeg otpora. Znači ti podržavaš stanje u Srbiji. Nećemo se zamerati jačima, klimaćemo glavom i raditi za vlast i Vučića. ;)
 
@Noki Nije valjda da verujes da se dogodio stvarno Genocid? Ako su muslimani klali po srpskim selima od 92 do 95, malo po malo, nece odjednom puno da ne bude velika cifra, to je vec sistematicnost i nema elemenata genocida?
Odmazda jeste realno los potez za sva ta desavanja.. ali zene i deca nisu dirane. Genocida nema. Da ga je bilo ja bih glasao za crvenokosu Bilju. I raspalu Mariniku.
Ovako, ni mrtav za njih :) zato i kao takve jos dugo godina nece biti nikakav faktor.. vecita opozicija.
 
Ma ko te pita? Ko tebe ili mene pita šta može 🙂 Kome je to upućeno..

Selektivne pravde je oduvek bilo. Po meni su i Hirošima i Nagasaki genocid. Ali međ pravo postoji samo za male. Veliki prolaze nekažnjeno. Neću da negiram genocid, presuđeni, zbog toga, al ću hrabro reći da je upotreba nuklearnog naoružanja takve razorne moći takođe genocid.

Al zato ja nisam političar i mogu to da kažem. Političarima umesto svoje guzice treba da bude glavni interes svih nas, dobrobit društva u celni. Zato oni treba da budu pragmatici... Retorika Mileta Dodika, Centarfora i Konilja nije mudra dovodi samo do klimanja glavom i odobravanja prosečnog Srbina koji svako malo gubi nove teritorije... to je rezultat takve retorike teranja inata... Nek ponude nešto novo i održivo ako bi menjali kurs, al ja to ne čujem da nude.
Tako je, hajde da ćutimo na sve genocide, po Africi, Aziji i citavom svetu koji je pocinio taj zapad, razorili te zemlje i pokrali svo bogatstvo, ali ćemo mi da priznajemo genocid.
 
Ne mogu dalje na temu genocida.. Ne ide da se ubeđujemo... Ne nadam se dobrom 🙂 svakako je vaš diskurs dominantan i sprovodi se, pa ćemo videti dokle će nas to dovesti...

Mi smo već kao država doneli rezoluciju o tom genocidu i nepotrebno se sada poteže od strane onih koji time nešto prikrivaju a vi nasedajte.

U toj rezoluciji narodne skupštine je navedeno da ga prihvatamo na način kako je definisan u presudi MSP. I tada je to završeno bez neke preterane i bespotrebne pometnje...
 
Ako ćemo realno da pričamo o genocidima koje su možda počinili Srbi, to je bilo vreme oslobađanja od Turaka. Tada je mnogo muslimanskog stanovništa proterano i pobijeno. Užice je npr. bilo većinski muslimanski grad. Onda se vratimo 400 godina pre i shvatimo da su i Turci načinili genocid nad Srbima. Tretiranje Albanaca u Balkanskim ratovima, pokolj u Skoplju takođe može u red genocida. Samo ti pokazujem da sam realan, a ne neki ultra Srbin koji brani samo svoje.

Ovo je Srebrenici je klasična politička kategorija kako bi se sprečila secesija RS-a i obuzdali Srbi. Da je BIH unitarna, verujem da niko na zapadu ne bi ni spominjao Srebrenicu.
 
Noki, to je tačno i da broj nije bitan za dokaz o genocidnoj nameri, kao i da postoji selektivna pravda (tj. nepravda za koju neće odgovarati velike sile).

Ovde, meni barem, najviše smeta, što nema reciprociteta. Odnosno, negde u vreme kada se ovo desilo u Srebrenici, armija BiH je sa mudžahedinima napala i etnički očistila Vozuću, uhvaćenim Srbima su sekli glave. Ne postoji razlog da se taj način ne kvalifikuje kao genocidna namera.

Hrvatima je presuđen UZP prema Bosni, međutim praktično niko od Bošnjaka nije odgovarao za njihove zločine nad Hrvatima. Podsećam da je jedan od zločina granatiranje igrališta sa decom.

Tako da, ja u svemu ovome vidim lošu nameru dela međunarodne zajednice. Ako žele već da zalaze u kvalifikovanje zločina, pa neka onda uvide da je bilo genocidne namere u mnogim drugim zločinima sva tri naroda. Možda jedino tako i možemo (barem donekle) da se izmirimo.
 
nisam siguran da ne bi pominjali. Vadili bi iz naftalina, svako malo. Jbg to sto se desilo nam je turilo ljagu za sledece vekove
 
@Noki Nije valjda da verujes da se dogodio stvarno Genocid? Ako su muslimani klali po srpskim selima od 92 do 95, malo po malo, nece odjednom puno da ne bude velika cifra, to je vec sistematicnost i nema elemenata genocida?
Odmazda jeste realno los potez za sva ta desavanja.. ali zene i deca nisu dirane. Genocida nema. Da ga je bilo ja bih glasao za crvenokosu Bilju. I raspalu Mariniku.
Ovako, ni mrtav za njih :) zato i kao takve jos dugo godina nece biti nikakav faktor.. vecita opozicija.
Pa zasto ne glasas za Nestorovica? Ozbiljno pitam
 
Noki je pravnik, on se drži presuda. Znači da poštuje i odluke o Savamali, Jovanjici i rehabilitaciji Draže Mihailovića. Sudovi pre svega, tako sam razumeo.
 
Поштовање свима, пратим већ доста дуго форум, ову тему од децембарских избора и раније највише.
Ne treba nam vremeplov, već se upravo na prošlost vraća zapad. Što biste rekli: "Eh, kad je to bilo, pre 80 godina". Onda se isto može reći: "Eh, kad je to bilo, pre 30 godina". Nemam za koga da glasam, iskreno. Nema suverenih političara. Kada ti neko sune istinu u lice, onda krećeš da spominješ kako se tako neće srušiti Vučić. :) On se ne može srušiti upravo zbog toga što imamo opoziciju kojoj su naredbe iz EU sveta krava.
Хтео бих да овде реплицирам - мени се чини да је опција ДЈБ суверена. Нису ишли код амбасадора САД за њихов дан државности када и сви остали. Јесу ономад ишли Хана и Радуловић у Вашингтон мислим више од једног пута али нису објавили и нико други није објавио да су се састајали са неким.
На крају видели смо да и нису нешто боље на изборима прошли након тих посета.

Такође сам мишљења да је лако бити суверен док си мала партија и не питаш се ништа. У високој политици сувереност је ретка појава и луксуз појединих.
 
Поштовање свима, пратим већ доста дуго форум, ову тему од децембарских избора и раније највише.

Хтео бих да овде реплицирам - мени се чини да је опција ДЈБ суверена. Нису ишли код амбасадора САД за њихов дан државности када и сви остали. Јесу ономад ишли Хана и Радуловић у Вашингтон мислим више од једног пута али нису објавили и нико други није објавио да су се састајали са неким.
На крају видели смо да и нису нешто боље на изборима прошли након тих посета.

Такође сам мишљења да је лако бити суверен док си мала партија и не питаш се ништа. У високој политици сувереност је ретка појава и луксуз појединих.
Relativno suverena, a ne u potpunosti zavisna od EU. To si u pravu.
 
Što se brojki tiče.. broj nije važan nego namera... i to je svima koji su iole upućeni u problematiku poznato... Ljudi kad čuju genocid pomisle da mora da se cela nacija uništi ili da to bude namera, a ne mora, dakle treba te zablude razbiti... Dovoljno je i delimično uništenje, ne mora čak ni ubistvima... može i drugim radnjama izvršenja, izgladnjivanjem do smrti, prisilnom sterilizacijom... Da li treba da postoji neki poseban izraz za genocide tipa turskog prema Jermenima i ove lokalno - teritorijalno ograničene... Treba, ali kao što imaš teška ubistva i obična a oba su ubistvo, ili krađu 1000 stvari ili jedne, a obe su krađe... Tako i ovde imaš veće i manje genocide. I niko ne spori da je jasenovački bio složeniji, duži, organizovaniji, brojniji... ali moraš se odnositi s pijetetom i prema patnjama drugih, dokazana je namera da se sa područja Srebrenice muška populacija zbriše. I čak i da je pogrešna kvalifikacija, ne vidim je kao stigmu, pogotovo ne celog naroda, a još manje da ima konkretne štete u smislu da je Srbija odgovorna pa da plaća odštetu. Nije odgovorna, nismo ga učinili ali je presuda da se u Srebrenici dogodio a odgovorne snage su navedene i pod čijom su komandom bile.

Onda kažu udar na RS. Pa Jasenovac je danas u HR.

Mudra politika je jedino što teritorije može zadržati za ubuduće. Priznati genocid je svojevrsno rasterećenje i za nas same, korak više ka očuvanju celovite RS i interesa RS... ali to nije ovaj put koji Mile Dodik sada radi. On šteti tom putu održive RS i eventualno nezavisne. On nudi po turskom modelu severnog Kipra, i to samo njemu koristi RS ne.

У Сребреници није било никаквог геноцида, већ стрељање ратних заробљеника и то ј далеко мањем броју од “званичног”, кратко и јасно,
деца, жене, стари итд су аутобусима пребачени на територију под контролом муслимана,

тај догађај, ратни злочин је искоришћен у политичке сврхе и као повод за НАТО бомбардовање положаја Војске Републике Српске, после тога убрзо је заборављен и у преговорима у Дејтону није ни поменута Сребреница,
нешто касније поново се Аребреница користи као политички притисак на Србију, а у међувременј муслимани почињу да граде идентитет целог рата на Сребреници и креће претеривање до бесмисла, они и дан данас укопавају некога или нешто тамо и у буквалном смислу су направили вашар где пеку јагњад и волове на ражњу, тезге са разном робом итд

иначе у околини Сребренице и Братунца по српским селима та иста муслиманска војска је побила преко 3.000 Срба већином цивила, убијање српских цивила наравно ником не пада на памет да назове геноцидом, али стрељање њихових џелата да,

тако да смо дошли до тога да је чак и један тако страшан термин као што је геноцид обесмишљен и да свако може да се спрда са њим, па да и Рачак назове геноцидом.
 
Sada će deca širom sveta učiti kako su Srbi počinili genocid. Ući će u školske udžbenike, onda dan genocida u Srebrenici 11. jul. Što znači gde god se zateknete u Evropi, imaćete performans možda u centru grada. Ima predsednici država da ponavljaju kao papagaji ono što im je NATO izdiktirao. Ljudi ne kapiraju kakav je to šamar Srbima, ali i Srbiji. Odlična reklama, nema šta.
 
Vrh