Šta je novo?

Izbori 2024

I šta se dobija sa tim, imali smo već milion prevremenih izbora i nikom ništa

Ništa se ne dobija, Srbija je zemlja političara koji obožavaju skraćivanje mandata i prevremene izbore. Kod nas su izbori na svake dve godine, pa pretumbavanje ko šta kome dođe i idemo jovo nanovo.

Opozicija u zemlji Srbiji misli da će bojkotom izbora nešto da dobije, kao da smo mi nešto demokratski osvešćeno društvo pa nećemo dozvoliti nelegitimnu vlast. Pa svaka SNS vlast je dosad bila nelegitimna jer su krali glasove, plaćali, tumbali ljude iz Bosne, Kosova, CG, menjali prebivališta, i šta - nikom ništa. Pa nisu oni sa ovim glupostima juče krenuli.

Nisu fer izbori pa nećemo da učestvujemo, gospode bože... Koliko odsečeni od realnosti moraju da budu.
 
Ništa se ne dobija, Srbija je zemlja političara koji obožavaju skraćivanje mandata i prevremene izbore.

To važi za svaku situaciju gde zna da dobija sledeće izbore. Kakve će poteze povlačiti u naredne 4 godine. Nepoularne, vojska, Rio Tinto... Ko zna šta još. Možda ovaj saziv ostane do kraja a oni napokon finansijski namireni u meri da mogu da propepuste vlast. Ne dobrovoljno, al da kažu eto kopali smo duboko, zagrabili maksimalno probudili Barloga i bežanija...

Ako i dalje oteže i rasteže i zavlači a evropske i svetske okolnosti to i dalje dozvole - da, onda će ponovo skratiti mandate da se resetuju za nove 4 godine velikih promena. Ali tada je uvek siguran da dobija.

Ostalo se sve slažem.
 
To važi za svaku situaciju gde zna da dobija sledeće izbore. Kakve će poteze povlačiti u naredne 4 godine. Nepoularne, vojska, Rio Tinto... Ko zna šta još. Možda ovaj saziv ostane do kraja a oni napokon finansijski namireni u meri da mogu da propepuste vlast. Ne dobrovoljno, al da kažu eto kopali smo duboko, zagrabili maksimalno probudili Barloga i bežanija...

Ako i dalje oteže i rasteže i zavlači a evropske i svetske okolnosti to i dalje dozvole - da, onda će ponovo skratiti mandate da se resetuju za nove 4 godine velikih promena. Ali tada je uvek siguran da dobija.

Ostalo se sve slažem.

Vučića sa vlasti jedino može da skine da izgubimo još neki rat, kao Miloševića što su skinuli kad je izgubio sve ratove, tako će i ovaj da čačka mečku, a mi ćemo da platimo ceh.

Opozicija na prvom mestu mora da se ukrupni, diferencira politički od SNS-a i odlučno usprotivi konkretnoj politici koju oni sprovode. Kada postaneš legitimna politička opcija, prestane da ti bude bitno što nisu FER izbori i što nemaš minute na RTS, jer iza sebe imaš narodnu volju i energiju.

Salonci iz SPN to očigledno ne kapiraju.
 
Ono pominjanje smrtne kazne je lakmus papir s njegove strane... Koliko nas baš briga... Još i podilazi jer se ovde na to gleda blagonaklono... Neki već oštre giljotine... ako je to način kako ćemo je vršiti, svakako humanije od hemijskog koktela i elektrifikacije...

Mene zapanjuje da ljudi tu ne vide rizik, ali vide da treba te osvedočene manijake ubiti. Sve i da treba, 100 je razloga protiv ponovnog uvođenja. Al nacija je slepa na to kao i na 100 drugih stvari, a on samo testira... kolilo nas je otupeo za ovih 11 godina, koliko nam je sužena svest...

Za sada jedino Rio Tinto i masovno ubistvo dece je pokazalo da mu se donekle klima. I na tome sad radi. Da kad krenu radovi ili kad se ponovo dogodi neka tragedija da oguglamo na to ili da poverujemo da uprkos svemu, država sve radi da nas zaštiti. Zato spuštamo granicu na 10, 8, 5 godina ako treba za krivičnu odgovornost, vraćamo smrtnu kaznu. Sve radi kako treba jer smo već dovoljno otupeli.
 
Dakle chiko je napisao da je loša strana izlaska na izbore to sto tako opozicija priznaje ili pristaje na stanje u medijima i izbornu krađu - dakle ne treba da izađe na izbore nikad dok su ovi na vlasti - dakle glupost...
Jer ima neka validna loša strana izlaska?
 
jedina validna loša strana izlaska je da ih apsolutno razvale na izborima, čime bi ih i simbolički dokusurili.

To je opet, loša strana samo za njih koji bi onda morali da prave neke rezove i izmene među sobom, ali dugoročno bi to bilo dobro. Opozicija kakva je sad, previše je razjedinjena, bez jakih figura da je vode, bez strategije i sistema. Izgubili su ako ne izađu svakako, a misle da će sačuvati obraz jer su kao principijelni. Riba od glave smrdi.
 
jedina validna loša strana izlaska je da ih apsolutno razvale na izborima, čime bi ih i simbolički dokusurili.

Loša strana izlaska a ako ne izađu, bilo bi kako?

@Sodarac Nema, zaista deluje kao nerazumna odluka. Sve može da se osporava i tokom kompanje i samog izbornog dana i u 20.05 nakon izbora. Zašto borba sprečava da u 20.05 kažeš da ovako ne može.

A on može da prihvata sporazume, al ne potpisuje, al je imao rezerve za koje niko ne zna jer su mu usmeno obećali a on bio naivan...

On zavlači gde stigne, a opozicija će po pravilima na megdan s njim, dosledna da bude... Ne mora...
 
Zao mi je sto su nasi opozicionari a ne nekih nasih neprijatelja.

Ne znas sad sta je gore, da stvarno izbojkotuju i hendikepiraju se za sledecih x godina, ili da sad tunjavo bez ispunjenih uslova budu u fazonu ‘dobro ipak izlazimo, salili smo se hehe’. Kakvi majstori ubijanja svakog momentuma i entuzijazma.
 
Ђорђе Вукадиновић је за бојкот, као што је био и 2020.

Опозиција, али и разни сателити власти без којих не могу да замислим предстојеће београдске изборе имају на располагању више од месец дана за договарање и сакупљање потписа.

У случају ширег бојкота очекујемо велики број сателита којима ће циљеви бити:
а) представа да постоји плурализам и сучељавање страна у кампањи;
б) заклањање опозиционих прцвољака типа ДЈБ-Народна странка или немарионетских група грађана.

У најгорем сценарију, то ће послужити таман толико да обесмисли бојкот („само је Ђилас бојкотовао”), а недовољно да олабави (не дај Боже смени) власт СНС-а.

Несторијанци да буду разоткривени и прођу као коалиција Двери-Заветници на претходним изборима, ако Бог да среће.
 
Zao mi je sto su nasi opozicionari a ne nekih nasih neprijatelja.

Ne znas sad sta je gore, da stvarno izbojkotuju i hendikepiraju se za sledecih x godina, ili da sad tunjavo bez ispunjenih uslova budu u fazonu ‘dobro ipak izlazimo, salili smo se hehe’. Kakvi majstori ubijanja svakog momentuma i entuzijazma.
Bukvalno se ne zna šta je gore, samo je sreća sto mnogi ljudi koji izađu i glasaju za njih samo da bi glasali protiv vlasti nisu ni upućeni u sva ova dešavanja oko bojkota, mislim da većina još ni ne zna da će izbora biti 2. jun.
 
Ima još vremena ne gubimo nadu... ako za 15 dana kažu izlazimo na izbore ova epizoda oko bojkota će se brzo zaboraviti... a oko 15. maja u jeku kampanje se niko neće sećati...
 
Zao mi je sto su nasi opozicionari a ne nekih nasih neprijatelja.

Ne znas sad sta je gore, da stvarno izbojkotuju i hendikepiraju se za sledecih x godina, ili da sad tunjavo bez ispunjenih uslova budu u fazonu ‘dobro ipak izlazimo, salili smo se hehe’. Kakvi majstori ubijanja svakog momentuma i entuzijazma.

neki bi pomislio da su vucicevi :D
 
Bojkot ima smisla po meni jedino ako imaju stvarno razradjen plan za posle izbora. Mozda cak i na sam dan izbora. Ali iskustvo govori da nemaju niti razradjen, niti dobar plan.
Mozda planiraju da blokiraju biracka mesta na dan izbora, ili da krenu u radikalne blokade posle. Ali za sve to treba puno ljudi koje mislim da ne mogu da sakupe.
 
Samo ime koalicije otpisuje bilo kakve radikalne proteste, takođe katastrofalan naziv koalicije koji ide na korist rezimu i njihovim medijima čim dođe do nekih protesta.
 
Ček što je tačno riđi odlepio?
Osetio se prozvanim da je nesposoban nakon ovih izjava
„Mislim da je vreme da koliko god bili nemotivisani, da se ljudi uključe u politički život. Drugačije ne može. Moraju tehnike borbe da se promene jer ove do sada apsolutno nisu dale rezultat.
„Ako nema izbora i na njih ne ide i neće izaći niko ko je opozicija, onda odnosi moći u opoziciji ostaju isti, te onda nema odgovornosti za prethodne godine, nema odgovornosti za proteste, izbore i borbu u Evropi, silna obećanja. Ja se samo nadam da nije to“, rekao je Stojanović nakon čega je usledila i reakcija Dragana Đilasa koji je skinuo bubicu.
 
Мислим да се пецамо на погрешну удицу. Ови избори се неће решити између СНС и СПН листа. Баш је мало вероватно да ће СПН листа освојити више гласова од СНС листе, у овим истим условима и атмосфери. Али, хајде да будемо баш оптимисти, и да кажемо да ће освојити исти број гласова.

Тек тада ступа на снагу одлучујући фронт на десници. Потребно је да "Нада" има више од "МИ, снага народа". Ово мислим да ни најлуђи оптимисти не очекују.

СНС блок има око 40-45% гласача, али кад се противници подели на ове блокове који учествују на изборима, не можете добити опозициону већину.

Ето, мислим да је то разлог што се прича о бојкоту. Драматизација је сада једини пут до успеха.
 
Vrh