Šta je novo?

Izbori 2024

Ne smatram da će ekipa koja se zalaže za podršku organizaciji koja cepa teritoriju Srbije i podržava terorizam biti dobra opcija za državu.
Retko slušam Balkan info.
Kojij organizaciji? EU? Ona u kojoj smo kandidat za ulazak, kojom smo okruzeni sa svih strana i od koje ekonomski zavisimo gotovo u potpunosti?
 
Kako misliš cilj? Valjda svako ima svoj cilj, zato i glasa samostalno. Ja konkretno i Nestorovića, i njegove glasače smatram budalama. S tim u vezi, Nestorović je osvojio malo glasova koliko u Srbiji ima bu****. Zato pravim distinkciju u odnosu na Dveri, jer za Dveri glasaju ljudi čiju bih prvu karakteristiku opisao kao ložane.

Glasači Nestorovića su oni glasači koji klikću na oglase Milena 2km od tebe, ili dva puta sam namazala ovo ulje i vene su se povukle! Dakle id***.
Žao mi je ako ovde ima glasača Nestorovića, i ako sam ih slučajno uvredio, ali sami su sebe dovoljno ponizili takvim odabirom. Pride, nikog poimence nisam prozvao, nego kolektiv taj.

Što se Dveri tiče, oni mogu pod ruku sa Tadićem, ili Čedom, u smislu repetitivnog ponižavanja svakim novim izborima. Jedina konstanta je da napada i pljuje demokratsku opoziciju, sve ostale invarijante je menjao na dnevnoj bazi, ali ova je ostala od početka do kraja. Ipak budući da je marginalna politička grupacija, sud javnosti prema njima ne postoji. Bilo bi krajnje zanimljivo da se cede kroz zube svakodnevno, kao što je to slučaj za SPN.

Interesantno da Milica Zavetnica upinjanjem da je borac a ne borkinja nije odnela renesansne pobede, a njena odgovornost ne da se ne pominje, nego će još da avanzuje u krilo AV, jer je držanje za njegov džep ionako prošlo nekažnjeno.

Svakako folklor koji je ustaljen, da pljujemo one što osvoje 25%, a da milkimo one što osvoje 2% kao koalicija ne nestaje. Čak i fenomen Nestorović se gleda iskolačenih očiju, iako je nastupao i za prošle izbore, iako je gradio kult "čuvenog doktora" godinama, iako je pretplaćen na glavno sredstvo informisanja njegove fokus grupe, gde ga ne pitaju polarizujuća pitanja nego "a reci ti meni, kako si ti tokom korone uspeo da spasiš ovaj napaćeni narod", iako je prošao bez sekunde negativne kampanje, ali da, uvreženo je reći "juče se pojavio i uzeo 5%".

Svakako, to nije problem Nestorovića, problem je tog pojedinca. Prosečan srbin u prošloj godini nije pročitao nijednu knjigu, prosečan srbin radi repetitivni, radno intezivni posao, živi u roditeljskoj kući, ili na spratu nje, interakcija sa novim ljudima mu je na nivou statističke greške, a ako i ode na putovanje, to je tipizirana destinacija, gde vreme provodi na plaži skrolujući kurir info sajt. Zato Nestorović kaže kako su srbi najstariji narod, zato što prija tim ušima, zato se naslanja na teorije zavere jer u njima "ima nešto", zato stavi šajkaču, jer to narod voli.

Postoji izreka u mom kraju gde kažu "kad vidiš bedu (čoveka u bedi), šutni ga u obalu". Iako imam čak i preteranu empatiju, sve više razumem tu izreku. Evo primer, situacija je sledeća. Ako skupiš 40 sigurnih glasova, dobijaš posao (ali je ugovor na 3 meseca). Prođu tri meseca, baš nakon izbora, i ostaneš bez posla. Je l treba da mi je žao, ili da kažem "govedo, tako mu i treba kad je bot". Pritom, ima priliku da radi kod privatnika, al hoće "gde se ne radi". Pa sve više mislim da treba da kažem da je govedo.
Mislim ,,cilj'' kao primarno zacrtani metu, a to je da se smeni ovaj režim. Na forumu su tako barem pričali zagovornici izlaska na izbore, ubeđivali ,,defetiste'' da je bitna samo smenjivost vlasti, a sada kada su i ljudi drugih ideoloških ubeđenja dobili opciju, počinje etiketiranje sa ravnozemljaši, vanzemaljci i antivakseri. Nestorovića podržavam u potpunosti po pitanju spoljnih odnosa Srbije i po pitanju prisilne vakcinacije i pokret Mi bila je možda jedina opcija za koju bih glasao.
 
Kojij organizaciji? EU? Ona u kojoj smo kandidat za ulazak, kojom smo okruzeni sa svih strana i od koje ekonomski zavisimo gotovo u potpunosti?
U pa ja nisam shvatio da su u eu ušle i bosna, crna gora., albanija i Kosovo u paketu i Makedonija. E pa onda smo okruženi sa eu sa svih strana. A ne njih niko isto ne namerava da pusti u eu kao i nas nego da nas grupišu u zatvoreni logor naziva otvoreni balkan. Da imamo sve mane slušanja eu politike i nijednu korist eu fondova.
 
U pa ja nisam shvatio da su u eu ušle i bosna, crna gora., albanija i Kosovo u paketu i Makedonija. E pa onda smo okruženi sa eu sa svih strana. A ne njih niko isto ne namerava da pusti u eu kao i nas nego da nas grupišu u zatvoreni logor naziva otvoreni balkan. Da imamo sve mane slušanja eu politike i nijednu korist eu fondova.
Ok ispravka, okruzeni smo EU zemljama i zemljama sa kojima se svojski trudimo da imamo sto gore odnose i koje ce po svoj prilici u tu EU pre nas iako smo realno spremniji.
 
Ja ne znam jel neki ljudi samo ponavljaju ono sto im se servira na javnim medijima, ili im je zadatak da guraju tu neku svoju pricu, ili zaista veruju u to sto pricaju.
 
Kojij organizaciji? EU? Ona u kojoj smo kandidat za ulazak, kojom smo okruzeni sa svih strana i od koje ekonomski zavisimo gotovo u potpunosti?
Da, upravo tom kavezu kolonija koji zaključava i otključava Amerika po potrebi. Bolje i suverena država bez EU para nego kolonija kojoj bacaju mrvice i teraju da se samoukine i da se proda za novac koji se baca kao mamac dok god je kolonija uverena da će postati deo te jedine prosperitetne organizacije bez alternative.
 
Ok ispravka, okruzeni smo EU zemljama i zemljama sa kojima se svojski trudimo da imamo sto gore odnose i koje ce po svoj prilici u tu EU pre nas iako smo realno spremniji.
Ne, separatisti i naši komšije kao da se trude da imaju što gore odnose sa nama jer to je dokaz odanosti evropskoj uniji za zemlje Balkana.
 
Da, upravo tom kavezu kolonija koji zaključava i otključava Amerika po potrebi. Bolje i suverena država bez EU para nego kolonija kojoj bacaju mrvice i teraju da se samoukine i da se proda za novac koji se baca kao mamac dok god je kolonija uverena da će postati deo te jedine prosperitetne organizacije bez alternative.
Usli, ne usli nas ta ‘americka kolonija’ otkljucava i zakljucava o potrebi. Pa smo svakako ili kolonija kolonije ili barem clan sa nekim pravom glasa.

Voleo bih kada bi vi ‘suverenisti’ bacili pogled na mapu nekad.
 
Usli, ne usli nas ta ‘americka kolonija’ otkljucava i zakljucava o potrebi. Pa smo svakako ili kolonija kolonije ili barem clan sa nekim pravom glasa.

Voleo bih kada bi vi ‘suverenisti’ bacili pogled na mapu nekad.
U EU nema prava glasa. Svako ko se makar malo protivi zvaničnoj politici Brisela je podvrgnut pritisku, npr. Mađarska.
 
Da, upravo tom kavezu kolonija koji zaključava i otključava Amerika po potrebi. Bolje i suverena država bez EU para nego kolonija kojoj bacaju mrvice i teraju da se samoukine i da se proda za novac koji se baca kao mamac dok god je kolonija uverena da će postati deo te jedine prosperitetne organizacije bez alternative.
Kako ti zamisljas Srbiju kao suverenu drzavu u savremenim okolnostima? Pa ni mnogo jace zemlje od Srbije nisu u potpunosti suverene. Mi trenutno nismo deo nijedne integracije, a svacija smo kolonija. Imamo sve obaveze kao i EU clanice, a nikakve benefite od toga, kolonija smo i EU i SAD, i Kine, i Rusije, i Arapa i domacih,... Kad bismo bili clanica EU imali bismo barem neku korist od EU. Prica o suverenitetu sluzi da bi se odlagalo clanstvo u EU da bi neki mogli da koriste bezakonje.
 
Hoće možda jedino Albanija i Crna Gora.
Mislim da će nadalje biti samo izlazaka iz eu a ne ulazaka.
Crnu goru bi lako primili zbog veličine a i već je na eur ali mislim da ne žele jednostavnije. Što se tiča Albanije jedino ako joj to bude nagrada od Usa što su postali američka teritorija u evropi ali takođe sumnjam.
 
Usli, ne usli nas ta ‘americka kolonija’ otkljucava i zakljucava o potrebi. Pa smo svakako ili kolonija kolonije ili barem clan sa nekim pravom glasa.

Voleo bih kada bi vi ‘suverenisti’ bacili pogled na mapu nekad.
Ovo je u potpunosti tačno ušli ne ušli mi smo i sada kolonija samo što ni ne žele da uđemo pošto onda osim obaveza imamo i neka prava a to je nepotrebno.
 
Kako ti zamisljas Srbiju kao suverenu drzavu u savremenim okolnostima? Pa ni mnogo jace zemlje od Srbije nisu u potpunosti suverene. Mi trenutno nismo deo nijedne integracije, a svacija smo kolonija. Imamo sve obaveze kao i EU clanice, a nikakve benefite od toga, kolonija smo i EU i SAD, i Kine, i Rusije, i Arapa i domacih,... Kad bismo bili clanica EU imali bismo barem neku korist od EU. Prica o suverenitetu sluzi da bi se odlagalo clanstvo u EU da bi neki mogli da koriste bezakonje.
Zamišljam kao državu čiji je narod spreman da učini sve kako bi se živelo u uređenoj državu, počevši od bacanja računa na travnjak, žvake na pločnik, državu u kojoj se neće bahato parkirani i bahato graditi, kao državu čiji narod ceni ono što ima, kao državu koja saveze sklapa sa državama koje na njenoj teritoriji nisu izvršile agresiju.
 
Zamišljam kao državu čiji je narod spreman da učini sve kako bi se živelo u uređenoj državu, počevši od bacanja računa na travnjak, žvake na pločnik, državu u kojoj se neće bahato parkirani i bahato graditi, kao državu čiji narod ceni ono što ima, kao državu koja saveze sklapa sa državama koje na njenoj teritoriji nisu izvršile agresiju.
Utopija. Diznilend. Teoretski lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi.
 
Ma da lol. Posle ce biti ‘nece nas zato sto smo Srbi’.

Citajuci vas ovde covek stvarno shvati da Vucic realno nije toliko losa opcija.
Pa sa strane snpovca vučić je bolja opcija od snpa. Sreća pa snpovci to ne shvataju. Vučić bukvalno sprovodi sve ono što bi i oni hteli. Razlika je samo što on uzima keš a ne oni i što mu se zamera manjak demokratije i ljudskih sloboda ali one su baš i žrtvovane uz podršku zapada da bi se izvelo sve iz snp av agende.
 
Zamišljam kao državu čiji je narod spreman da učini sve kako bi se živelo u uređenoj državu, počevši od bacanja računa na travnjak, žvake na pločnik, državu u kojoj se neće bahato parkirani i bahato graditi, kao državu čiji narod ceni ono što ima, kao državu koja saveze sklapa sa državama koje na njenoj teritoriji nisu izvršile agresiju.
Opisuješ Belorusiju vidim 🙂👍
 
Pa sa strane snpovca vučić je bolja opcija od snpa. Sreća pa snpovci to ne shvataju. Vučić bukvalno sprovodi sve ono što bi i oni hteli. Razlika je samo što on uzima keš a ne oni i što mu se zamera manjak demokratije i ljudskih sloboda ali one su baš i žrtvovane uz podršku zapada da bi se izvelo sve iz snp av agende.
Volim tu nonsalanciju i samouverenost gde vi komentarisete ‘prave ciljeve’ Vucica, opozicije, Zapada i Rusije kao da sa njima divanite svaki dan.

Ja se ne bih usudio da tako iznosim zakljucke jer vas nekako realnost retko podrzava. Pri tom, niste me bas ovde uverili da su vam analiticke sposobnosti nesto jace od mojih, cak suprotno.

Ali eto, iskreno se nadam da sam ja glup a Vucic sve ono sto pricate da jeste. Samo dobar kormilar koji ovu naciju paranoika sveznalica vodi racionalno gde treba.
 
Vrh