Šta je novo?

Izbori 2024

Imam genijalni plan kako da resimo pitanje Kosova jednom za uvek.
Da zatrazimo prisajedinjenje nezavisnom Kosovu, tj da se Kosovo prosiri i na Srbiju, onda ce ostatak Srbije biti deo Kosova i svi Srbi ce biti u jednoj drzavi.
Posto cemo imati 2/3 vecinu u parlamentu, nakon par godina promenimo ustav da se ne zovemo vise Kosovo nego Srbija, i voila.
Patrijote nema potrebe da mi se zahvaljuju, samo nek ovo primene.
Imam genijalni plan kako da resimo pitanje Kosova jednom za uvek.
Da zatrazimo prisajedinjenje nezavisnom Kosovu, tj da se Kosovo prosiri i na Srbiju, onda ce ostatak Srbije biti deo Kosova i svi Srbi ce biti u jednoj drzavi.
Posto cemo imati 2/3 vecinu u parlamentu, nakon par godina promenimo ustav da se ne zovemo vise Kosovo nego Srbija, i voila.
Patrijote nema potrebe da mi se zahvaljuju, samo nek ovo primene.

mi

Imam genijalni plan kako da resimo pitanje Kosova jednom za uvek.
Da zatrazimo prisajedinjenje nezavisnom Kosovu, tj da se Kosovo prosiri i na Srbiju, onda ce ostatak Srbije biti deo Kosova i svi Srbi ce biti u jednoj drzavi.
Posto cemo imati 2/3 vecinu u parlamentu, nakon par godina promenimo ustav da se ne zovemo vise Kosovo nego Srbija, i voila.
Patrijote nema potrebe da mi se zahvaljuju, samo nek ovo primene.
odlicna ideja, ali mozda bi za nas bio bolje da u toj zajednici nemamo pravo glasa.
Albanci bi bolje upravljali Srbijom i nama nego nasi politicari.
 
Dobra ideja koju sam sad čuo, opozici
Dobra ideja koju sam sad čuo, opozicija da finansira izgradnju Vučićevog spomenika u Prištini. Albanci bi mu bili zahvalni. :)

Albanski mimeri na fejsbuku već prave sprdnju na račun Vučića kao dobrotvora. Svi nas sprd

Dobra ideja koju sam sad čuo, opozicija da finansira izgradnju Vučićevog spomenika u Prištini. Albanci bi mu bili zahvalni. :)

Albanski mimeri na fejsbuku već prave sprdnju na račun Vučića kao dobrotvora. Svi nas sprdaju
realno smo samo za sprdnju.
Ovo je nas kraj i svako ko je iole normalan otice odavde.
 
to je ironija, ali ni istina nije daleko od toga
 
Sa druge strane, naš gradonačelnik je Novu godinu dočekao u Barseloni. Čudno da srpki patriota i čovek koji živi za ovaj grad, jedva čeka praznike da pobege što dalje od Beograda. Mi mu to opraštamo, jer ipak je on srpski patriota koji voli deda Ratka i mrzi drugosrbijance. Živela SNS Srbija!
Iako možda mrziš Vučića imaš mindset baš po njegovoj meri. On targetira te likove koji misle da je nenormalno da čovek za odmor izabere destinaciju po svom nahođenju.
 
Iako možda mrziš Vučića imaš mindset baš po njegovoj meri. On targetira te likove koji misle da je nenormalno da čovek za odmor izabere destinaciju po svom nahođenju.
Baš pogrešno razmišljanje. Kako to da rusofil odabere NATO i EU zemlju za odmor? Mislio sam da će na Krim ili u Krasnodar, a on odabere zao zapad za destinaciju. Ovde truju ljude, a oni sami hrle tamo.
 
2003. godina, premijer Đinđić
2023. godina, premijerka Brnabić

Kosovo 2012. Vs Kosovo 2024.

Mi i jesmo sprdačina od države. Ceo region se smeje Srbiji. Ismejao je vojsku sa onim glupim odlascima do Raške. Ne dam, ne dam... Kad se vojska na Kosovo vrati...

Teme ta razmišljanje...
 
1000002189.jpg
 
Дритан би био најбољи председник или премијер Србије у последњих 40 година.
apsolutno!
Nema naseg foliranja, prenemaganja, laganja.
Mozda treba da raspisemo konkurs i vladu popunimo strucnjacima iz regiona.
Ko ne zna da vlada sobom, njime vladaju drugi.

(Pa i partnerka Ane B. je ostavila Anu zbog Dirtanovog brata, i zakljucila da nije vise LGBT)
 
Samo za one koji veruju "u pobedu nad SNS na nekim buducim izborima" i "blagotvorni uticaj EU na razvoj demokratije u Srbiji"


Испремештано, збркано, нерегуларно. Истоветно попут избора иза нас, изгледа и кластер адреса у улици Стојана Љубића у Јајинцима. Ова улица на општини Вождовац специфична је по новом феномену уведеном на овим изборима - путујућим гласачима. Тако је на појединим бројевима у Стојана Љубића број гласача на парламетарним и градским изборима неусклађен, толико неусклађен да то не може бити случајност.

На једној истој адреси на списку бирача на републичким изборима је 27 особа, а на тој истој адреси на градским изборима могућност гласања имало је чак 55 бирача. Разлика од 28 потеницјалних гласова подгрева сумње да је реч о миграцији бирача у београдске општине како би се побољшао изборни резултат Српске напредне странке.
НИН је на основу података из бирачких спискова истражио адресе на којима је приметна огромна разлика у броју бирача на републичким у односу на градске изборе. Не само што је разлика у броју бирача на истим адресама евидентна, већ смо дошли смо и до додатно забрињавајућег сазнања - поједине објекте са таквом адресом, ма колико се трудили, није било могуће пронаћи.
Кренули смо од бирачког списка или прецизније “Списка појединачних адреса са бројем бирача по општинама у Београду”, а који је објавио Истиномер. Изабрали смо осам адреса, које се налазе у истој улици и на којима је ова нелогичност посебно изражена. Потом смо адресе проверили у катастру, а онда изашли и на терен.
Али кренимо редом, од адреса и броја гласача, који се на истом кућном броју увећава на градском нивоу.

  • Стојана Љубића 74Д: парламентарни избори (4 гласача), градски (11 гласача).
  • Стојана Љубића 74Л: парламентарни избори (12), градски (24).
  • Стојана Љубића 78Б: парламентарни избори (10), градски (14).
  • Стојана Љубића 78В: парламентарни избори (3), градски (10).
  • Стојана Љубића 80А: парламентарни избори (14), градски (29).
  • Стојана Љубића 80Г: парламентарни избори (17), градски (28).
  • Стојана Љубића 80Д: парламентарни избори (27), градски (55).
  • Стојана Љубића 80М: парламентарни избори (5), градски (24).

Од побројаних осам адреса у катастру проналазимо само једну - Стојана Љубића 80А. Подаци у катастру који прате ову адресу говоре о земљишту да објектом од 106 квадрата. Преведено на бирачки списак на тој квадратури је 14 бирача за републичке изборе и дупло више за градске - 29. За све остале адресе према катастру “нема података”. Како се у катастру могу видети и објекти који још нису легализовани, искључује се могућност неукњижене дивље градње. Примера ради, да је на некој адреси ливада, Катастар би и то требало да покаже.

Подаци које катастар нуди када се укуца било која адреса су: Подаци о земљишту (парцела и делови парцела); Подаци о зградама и другим грађевинским објектима (објекти на изабраном делу парцеле) али и Посебни делови изабраног објекта. За наше одабране адресе пише: “Нема података за приказ”.

Ипак, одлазимо на терен. Ма колико се трудили, већине адреса једноставно - нема. Наилазимо на поприлично хаотичну градњу која, међутим, свакако не може бити покриће за разлику у броју гласова са исте адресе на републичким и градским изборима. Ипак, у најдобронамернијем приступу, остављамо могућност да можда може бити разлог да није свака кућа заведена у катастру. У делу улице где смо се ми упутили је доста неизграђених објеката и ливада обраслих коровом, густим жбуњем. Први од тражених бројева на који наилазимо је баш последња кућа у делу где се рачва пут. Управо она коју смо и пронашли у катастру - 80А или преведено - 14 републичких и 29 градских гласова.

Врата отвара старија госпођа и сама каже да је из Ваљева, а овде је у посети. Колико смо разумели чува унучиће. О броју станара куће каже: "Овде ми живе ћерка и зет".
Пита да ли смо из неке странке, а пре одговора сама додаје:
"Ако ако... Само напред! Ја гласам за Вучића. Вучић ће све њих да уништи. Он је наш човек, он је најбољи... Пре смо били за Шешеља, а сад смо за Вучића", поручује гошћа из Ваљева.
 
Udje ispod radara nekakva Ruska stranka u parlament. Jedan mandat, ali i taj jedan u nekim drugim okolnostima bi mogao biti presudan.

Kakve su to isto lazi i prevare i sta sve mi dozvoljavamo, Srbi se registruju kao ruska manjinska partija jer vole Rusiju i onda udju u parlament.
 
Priznavanje KS tablica naša vlast je predstavila kao "slobodu kretanja vozila sa KiM" dok se zabrana naših tablica nigde ne pominje.

Od postizbornih boljitaka prvog dana ove godine dobili smo i preuzimanje naplate struje na severu KiM od strane Prištine kao i poskupljenje putarine na autoputevima.

Veseli se srpski rode

Мораћу да те исправим.

КС таблице су старе статусно неутралне таблице које су прихваћене 2011. ако се не варам, формат 123-KS-356, на белој подлози, без икакве друге ознаке. Оне су се издавале паралелно са РКС таблицама које су сада једине важеће, за оне који су ишли преко територије остатка Србије, јер Србија није признавала РКС таблице, ни без ни са стикерима.

Дакле, сада су признате РКС таблице, а не статусно неутралне КС таблице, које више нису у оптицају.

Што се наплате струје тиче, Север је откачен од остатка Србије (осим Лешка) већ пар година. Основана је фирма Електросевер (у власништву ЕПС) у косовском систему која ће наплаћивати струју за север Косова, слично као што је основана фирма МТС ДОО у косовском систему. Дакле и МТС ДОО и Електросевер су у косовском систему, али у власништву Телеком Србије и Електропривреде Србије.

Што се целокупне приче око Косова тиче, ни Срби ни Албанци не могу остварити своје тежње у тренутним околностима. Запад је створио свој протекторат под називом Република Косово, са утопијском идејом стварања косовске нације, мултиетничког друштва под косовском заставом и грбом, који не означавају ништа, ни Албанцима, ни Србима, ни Горанцима, Турцима, Ашкалијама, Египћанима, Ромима итд. Циљ Срба је враћање Косова под уставноправни поредак Републике Србије, док је циљ Албанаца уједињење са Албанијом. Ни једно ни друго у овим геополитичким условима није могуће остварити без рата. Притом, постоји и ривалитет политичких лидера Албаније и Р. Косово ко је ту главни јер број Албанаца на Косову је скоро па достигао број Албанаца у Албанији. Додај ту Албанце у Македонији, Грчкој и Црној Гори и имаш их исто или више у суседним земљама него у Албанији. Западу није у интересу уједињење Косова са Албанијом јер би то сигурно значило и кризу у осталим околним земљама где живе Албанци, а врло могуће и нови рат на Балкану.
 
Што се целокупне приче око Косова тиче, ни Срби ни Албанци не могу остварити своје тежње у тренутним околностима. Запад је створио свој протекторат под називом Република Косово, са утопијском идејом стварања косовске нације, мултиетничког друштва под косовском заставом и грбом, који не означавају ништа, ни Албанцима, ни Србима, ни Горанцима, Турцима, Ашкалијама, Египћанима, Ромима итд. Циљ Срба је враћање Косова под уставноправни поредак Републике Србије, док је циљ Албанаца уједињење са Албанијом. Ни једно ни друго у овим геополитичким условима није могуће остварити без рата.
Mislim da je moguce bez rata.
Srbija se sigurno nece suprotstaviti ujedinjenju Kosova i Albanije.
Politicke snage kojie bi se suprotstavile su beznacajne i pitanje Kosova ne zanima vecinu stanovnika Srbije.

Sem toga, posle opsteg prihvatanja pokradenih izbora, Srbija se ne moze smatrati drzavom.


Ima i pozitivnih pomaka. Sreo sam coveka (pisao sam ranije o tome) koji je bio fan malog Dobrice. Ubedjivao me pre mesec dana kako cemo da pobedimo Hulju. Sada je razocaran. Verovatno je ion shvatio da je SPN isto sto i Dveri Zavetnici ili MIlos Francuz - ekipa saradnika SNS.
Dobrica ce mozda uspeti da zagrize svoju skupstinsku gradjansku sniclu, ali masa ljudi vise niikada nece izaci na izbore sto je sjajno. Zasto je sjajno? Zato sto parlamentarni sistem u Srbiji ne funkcionise. Takav sistem zahteva minimalna moralna pravila koja mi nemamo. Tu su i stranci koji pomazu da se sve kod nas unisti.
Hill zeli da skupstina ne bude formalno jednopartijska i zato je nasa opozicija i organizovana. Nasa politicka klasa nema nikakvu svrhu osim izdaje i predaje nasih resursa stranim korisnicima.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je moguce bez rata.
Srbija se sigurno nece suprotstaviti ujedinjenju Kosova i Albanije.
Politicke snage kojie bi se suprotstavile su beznacajne i pitanje Kosova ne zanima vecinu stanovnika Srbije.

Sem toga, posle opsteg prihvatanja pokradenih izbora, Srbija se ne moze smatrati drzavom.


Ima i pozitivnih pomaka. Sreo sam coveka (pisoa sma ranije o tome) koji je bio fan malog Dobrice. Ubedjivao me pre mesec dana kako cemo da pobedimo HUlju. Sada je razocaran.
Masa ljudi vide nece izaci na izbore sto je sjajno.
Hill zeli da skupstina ne bude formalno jednopartijska i zato je nasa opozicija i organizovana. Nasa politicka klasa nema nikakvu svrhu osim izdaje i predaje nasih resursa stranim korisnicima.
Upravo tako. Vojska je pokazala da ne sme dalje od Raške. Drugo, narod zabole da ratuje jer vidi da je to sve prevara. Niko nije lud da gine, dok se deca političara baškare. Jednom su nam prevarili, neće ni drugi put. Narod se malo opametio po tom pitanju, što je za pohvalu.

Mnogi su digli ruke, što Vučiću ide u korist. Ovim izborima je slomio i one najtvrđe. Sada većina naroda ne veruje da se izborima može bilo šta promeniti. Bukvalo nam mogu uraditi šta god požele. Stranci su izuzetno zadovoljni, i Rusi i Amerikanci.
 
Upravo tako. Vojska je pokazala da ne sme dalje od Raške. Drugo, narod zabole da ratuje jer vidi da je to sve prevara. Niko nije lud da gine, dok se deca političara baškare. Jednom su nam prevarili, neće ni drugi put. Narod se malo opametio po tom pitanju, što je za pohvalu.

Mnogi su digli ruke, što Vučiću ide u korist. Ovim izborima je slomio i one najtvrđe. Sada većina naroda ne veruje da se izborima može bilo šta promeniti. Bukvalo nam mogu uraditi šta god požele. Stranci su izuzetno zadovoljni, i Rusi i Amerikanci.
Tako je.
Ono sto je dobro je da provincija polako shvata da beogradska urbana (pogotovo akademska) elita nije u stanju da uradi bas nista. Sto zbog nepsosobnosti, sto zbog pokvarenosti, sto zbog gluposti. Ljudi ce da shvate da treba da se otresu vlasti Beograda i uzmu stvari u svoje ruke. I da se bore na svoj nacin, recimo kao u Ljigu.
 
Tako je.
Ono sto je dobro je da provincija polako shvata da beogradska urbana (pogotovo akademska) elita nije u stanju da uradi bas nista. Sto zbog nepsosobnosti, sto zbog pokvarenosti, sto zbog gluposti. Ljudi ce da shvate da treba da se otresu vlasti Beograda i uzmu stvari u svoje ruke. I da se bore na svoj nacin, recimo kao u Ljigu.
Ušli smo u fazu mrtvila. Da pitaš ljude zašto žive u Srbiji, verovatno ni sami ne znaju. Krećeš se po inerciji pa gde stigneš. Više ne reaguješ na lopovluk, na Kosovo, na izbore.

Ne možeš protiv rogatih. Kinezi, Arapi, Rusi, Amerikanci, svi su na strani Vučića. EU zabole za Srbiju i stanje u njoj. Ovome sve ide na ruku. Mislim da će pokušati da izmeni ustav i da biti predsednik i posle 2027. godine. Svako će vladati još, sve dok ima rudnika i para.
 
Vrh