Šta je novo?

Izbori 2024

Zeleno-levi front kuca na sva vrata, ja sam bitan na Zvezdari gde smo forsirali Mirijevo koje je složićeš se nije centar Beograda. Nismo stigli da se bavimo Malim Mokrim Lugom i Velikim, ali ćemo i time pre opštinskih izbora. Takođe sam pomagao i Vračaru u ovoj kampanji i to baš oko tih udžerica koje pominješ u delu oko Maksima Gorkog što ću i nadalje činiti. Ne gadimo se ni zaseoka jer smo dobili neka glasačka mesta u Malom Mokrom Lugu koja opozicija nije dobila od 2000. godine.

Sledi formiranje odbora u Grockoj, Surčinu, Sopotu i Obrenovcu koje mi kao ZLF nemamo. Pogotovu mi je bitna Grocka jer je ona infrastrukturno i saobraćajno vezana na Zvezdaru i Voždovac. Ali još bitnije je kako prići Karaburmi koja je jako uporište SNS-a, a ljudi tamo se konstantno žale kako se osećaju kao građani drugog reda jer znaju da na Zvezdarskom delu Mirijevskog Bulevara je situacija sa infrastrukturom i komunalnim uređenjem znatno bolja. A za treći Beograd, buduću opštinu Dunavski venac (leva obala Dunava) mora da se radi kao da je već odvojena opština koja ima svoje urbane delove gde su zgrade, i rural gde su kuće.
Ne kažem da baš svi takvi, ali dobar deo jeste. I opet ti sa sa Zvezdare koja nije baš urbano ulickani krugodvojkaški snobizam.
Pazi što se tiče udžerica po Vračaru da meni pitaš one trebaju što pre da lete. Pregazilo ih vreme, i siguran sam da nije bilo 2. svetskog rata da ih do 50ih godina investitori srušili. Naravno ne trebavlasnike istih zastrašivati i tući... Možda ostaviti nekoliko dvorišta i sreditih čisto zbog istorije. Mada prosečni stanovnik Vračara nekad i sad nemaju mnogo dodirnih tačaka, prvo je ovo radnički, zanatski i sitno prevarantski kraj, pa su onda počeli da dolaze srednja klasa, umetnici i sad bogataši, influeseri i slično... Duh Vračara više ne postoji. Dosta ulica mora da širi Makenzijeva obavezno, Maksima gorkog. Nije više ovo poluperiferija već tranzit kao centru za ogroman broj ljudi. Ne mogu svi da rade od kuće ili nađu posao na 15-20 min od iste,

Ono što na Vračaju ne bi trebalo da se dira su vile na Neimaru.
 
Molim policijske sluzbenike da rade svoj posao i razotkriju sve oko svih nepravilnosti na izborima, ko god ih cinio, a ne da iznose objektivne analize.

Doveli ljude u Arenu kao u tor, da su ih bar ti ljudi koji su ih prijavili primili u svoje stanove da odmore i prespavaju i taman im pokazu gde zive.
 
Odgovor je jednostavan ovo je tabela prijava prebivališta. Kada je reč o strancima postoje dve kategorije: privremeni boravak i stalno nastanjenje.
Sajt MUP kaže za "privremeni boravak" da se odnosi za strance, kojim im se omogućuje boravak i kretanje stranih državljana na teritoriji Republike Srbije. Da prevedemo to - to je viza za strance. Jedan od potrebnih dokumenata za prijavu privremenog boravka, odnosno podnošenja zahteva za vizu, jeste prijava adrese boravišta. Ovde međutim zakon razlikuje "prebivalište" i "boravište", ali je i taj zakon čudan jer je definisan za građane, a onda su građani definisani kao državljani Republike Srbije.
Ali dobro, dakle kao i u svakoj državi, stranac koji namerava da se zadrži duže od zakonskog roka, mora da prijavi mesto boravka.
Dalje se definiše "Stalno naseljenje", što je u stvari "viza na duže", nakon što stranac ima privremeni boravak prethodne 3 godine. I to je sada nebitno.
Dalje se definisano boravište stranca, odnosno dva slučaja kada stranac koristi smeštaj pa ga vlasnik (pravno ili fizičko lice) prijavljuje, ili kada stranac kupi ili iznajmi nekretninu. Dakle takva prijava ne omogućava zakonski da stranac boravi duže od 3 meseca u državi.

Da sumiramo, Rusi ili Ukrajinci, koji su došli u Srbiju sigurno su ostali duže od 3 meseca, dakle morali su aplicirati za privremeni boravak, koji zahteva prijavu boravišta. Oni su morali da budu uneseni u ovu tvoju tabelu.
Mislim da si verovatno pobrkao lončiće, jer stranac ili dođe na kratko, pa se samo prijavljuje privremeno boravište stranca, ako želi da se nastani, što je slučaj sa Rusima i Ukrajincima, onda mora da prijavi prebivalište.

Ili je ovaj zakon užasno loše definisan i napisan, ili Rusi i Ukrajinci žive ilegalno u Beogradu i Srbiji.
Ili je tabela pogrešna. Ali su oni morali da budu prijavljeni i da uđu u ovu tabelu.

Takođe to isto mora da se ogleda u prijavi sugrađana sa druge strane Drine, jer zakon definiše prebivalište kao centralno mesto svih aktivnosti građanina ili građanke. Ako je neko prijavljen u Beogradu, on dakle tu živi, radi, školuje se, izlazi u kafiće, ide u kupovinu, šeta se, itd, dakle mora umeti bar okvirno da se snađe u gradu. Ali ti dovezeni ljudi imaju navodno prebivalište u Beogradu, ali ne znaju gde je koja opština. Pa ja sam nakon par meseci boravka u Beču uspeo bar okvirno da znam gde su koje opštine i gde koja metro linija prolazi i da brate mili mogu da uđem u prevoz i znam otprilike kako negde da stignem. Ali ovi dovezeni glasači nisu imali pojma.
 
Opasna je ta iluzija da se fasisti mogu pobediti gandijevskim metodama.
Da je tako, Jevreji u Rajhu bi organizovali gandijevski otpor vec 1938.

Neozbiljno. Podlo. Pokvareno. Je ono sto nam opozicija na celu sa SPN radi.



Damir Avdic:

Nisam reakcionar ni cinik
Al' imam par riječi
Koje bi mogle zazvučat tako
Onima koji bi u antifašističku revoluciju
Pa skinite se više
Sa društvenih mreža
Neprijatelj unapred zna svaki vaš korak
Osim ako to nije sve od koraka
Organizacija mora biti hijerarhijski ustrojena
Čvrsta, nevidljiva i netranstparentna
Zaje*******ite donacije
Fondacije
Festivalčiće
I šta vam znači ono ”Prigovor savesti”?
“Hrana - ne oružje.”
“Knjige ne municija.”
Pa, čovječe, bolan
Oni će doć’ sa tenkovima


Стејт департмент: САД се радују наставку сарадње са следећом владом Србије. Засад нећемо коментарисати прелиминарне извештаје посматрачке мисије ОЕБС


N1: Nemačka štampa: Vučić će pustiti da se protesti izduvaju​

Vučićeve vlasti šalju velike količine municije Ukrajini, piše list. „Spoljnopolitički se to isplati Vučiću jer je Zapad zauzvrat spreman da tek blaže nego inače osuđuje autoritarizam i korupciju u Srbiji, kandidatu za članstvo u EU, kao i stalne provokacije ka Kosovu i BiH.“
Frankfurtski list zaključuje: „Ubedljiva pobeda na parlamentarnim izborima omogućava Vučiću da nastavi po starom.
 
Poslednja izmena:
@vucko Ako nemate aktiviste koje mozete animirati da vam se pridruze nesto pogresno radite sada sta pa za to imaju ljudi koji znaju i naplacuju to znanje taman od tih (privatnih) poslova sto radite.
Pazi što se tiče udžerica po Vračaru da meni pitaš one trebaju što pre da lete. Pregazilo ih vreme, i siguran sam da nije bilo 2. svetskog rata da ih do 50ih godina investitori srušili. Naravno ne trebavlasnike istih zastrašivati i tući... Možda ostaviti nekoliko dvorišta i sreditih čisto zbog istorije
Vecina na udzerice samo se grade zgrade a to sto te udzerice imaju dvoriste sa drvecem zbog kojih Beograd dise pototovu u tom krugu centra nista. Vecina bi u lepim stanovima sa 3 garazna mesta a smeta im komsiluk tih udzerica pa dobro pa su cesto preciscivaci vazduha na akcijama. Dobro ovo je vise za gradske no za republicke izbore.
 
Осим ове афере са фантомским гласачима, већ је потпуно заборављена афера са бруталном куповином гласова као предуслов за рад у кол центру.

Такође, алудира се на то да опозиција треба да направи сличну пирамидалну инфраструктуру за намицање капиларних гласова, али без већих финансијских издатака. Па то је потпуни нонсенс. Цена такве организације је незамислива за било кога осим за СНС. То може да ради само неко ко има годишњи (наравно црни) буџет од неколико десетина милиона евра.
Svakodnevno se krši toliko zakona a policija i tužilaštvo samo kažu: PA ŠTA!
Postala je naša nova realnost:
Porazno je što je gomila policijskih službenika činila krivično delo prijavljivanja lažnih prebivališta i izdavanja ličnih karti na osnovu lažnih prijava. Porazno je što druge policijske službenike koji bi mogli da istraže krivična dela svojih kolega zabole za to, iako su plaćeni za to. Porazno je što tužilaštvo ne postoji i što se oglašava samo kad je to u korist SNS-a

Tolike hiljade ljudi su prešle granicu, skupile se u Areni, razvožene po gradu, plaćeno im za to(video zapisi su emitovani po ceo dan na TV) i to nikome od policijskih službenika nije zasmetalo? Eto u kakvoj naseobini živimo...

"Dakle - prebivalište u koje vas dovoze iz mesta u kom stvarno živite nije vaše prebivalište. To je fiktivno prebivalište. Jedan od čestih razloga za određivanje privora učiniocima krivičnih dela.
Prebivalište je mesto u kome se građanin nastanio sa namerom da u njemu stalno živi, odnosno mesto u kome se nalazi centar njegovih životnih aktivnosti, profesionalnih, ekonomskih, socijalnih i drugih veza koje dokazuju njegovu trajnu povezanost s mestom u kome se nastanio;"
 
Poslednja izmena:
Oblast baš i nije jednostavna, ali pokušaću da objasnim
Ovde međutim zakon razlikuje "prebivalište" i "boravište", ali je i taj zakon čudan jer je definisan za građane, a onda su građani definisani kao državljani Republike Srbije.

Zakon o strancima definiše njihov položaj.

Члан 110.

Боравиште је, у смислу овог закона, место и адреса на којој странац борави дуже од 24 часа.

Странац коме је одобрено стално настањење у Републици Србији има пријављено пребивалиште.

Пребивалиште је, у смислу овог закона, место у коме се стално настањени странац настанио са намером да у њему стално живи, односно место у коме се налази центар његових животних активности, професионалних, економских, социјалних и других веза које доказују његову трајну повезаност с местом у коме се настанио.


Ovde moram da naglasim da je broj stranaca na stalnom nastanjenju jako mali (;ak minoran) u odnosu na broj stranaca na privremenom boravku. Za stalno nastanjenje je potrebno da neko boravi duže od tri godine, i to ne na osnovu obrazovanja.

Da sumiramo, Rusi ili Ukrajinci, koji su došli u Srbiju sigurno su ostali duže od 3 meseca, dakle morali su aplicirati za privremeni boravak, koji zahteva prijavu boravišta. Oni su morali da budu uneseni u ovu tvoju tabelu.
Mislim da si verovatno pobrkao lončiće, jer stranac ili dođe na kratko, pa se samo prijavljuje privremeno boravište stranca, ako želi da se nastani, što je slučaj sa Rusima i Ukrajincima, onda mora da prijavi prebivalište.

Члан 40. Привремени боравак је дозвола боравка страног држављанина у Републици Србији и може да се одобри странцу који намерава да борави у Републици Србији дуже од 90 дана у периоду од 180 дана (образовање, лечење, запослење.

Ukratko, stranci na privremenom boravku imaju boravište, stranci na stalnom nastanjenju imaju prebivalište. Broj stranaca na stalnom nastanjenju je jako mali.

Rusi i Ukrajinci se uglavnom ovde nalaze na privremenom boravku na osnovu zaposlenja. Vlada je donela i Uredbu kojom se odobrava privremena zaštita Ukrajincima, što funkcioniše slično kao i privremeni boravak.
 
Ne budu li ovi iz SPN-a uradili nešto konkretno povodom ove izborne krađe, moj glas više dobiti neće.

Prošle godine glasao za njih, oni otišli da nahrane mačke i da legnu u 23h, dok Vučić broji glasove. Ove godine isto, mlako i uštrojeno. Ne budu li organizovali nešto ozbiljno u što kraćem roku ja sam sa njima završio.

Izvinite, gospodo, ali vi ste onda teški diletanti i nesposobnjakovići koji dve godine ne umeju da odbrane glasove koje smo im dali, koji ne znaju da vode proteste i izduvaju narodnu energiju, koji su zastrašeni i očigledno su tu da amortizuju narodno nezadovoljstvo po uputstvu Zapada, koji još uvek smatra da nije vreme da se njihov miljenik pusti niz vodu.

Nekoliko puta im već dajem glas i šta bi-ništa. Ne možete da mi vređate inteligenciju, sklanjajte se i neko novi da dođe.
 
meni deluje da kao opozocija misle da je vucic neki dobar, posten i cestit covek, i da po tim pravila treba igrati
 
Jedan momak iz Hercegovine, upisao je pravni fakultet u Beogradu, sad je vec student druge godine. Kad smo se videli lane, imao je samo licnu kartu BiH. Sada, ima i stalnu licnu kartu a i drzavljanstvo. Po proceduri da bi se dobila stalna lk a ne privremena, ceka se 3 god.
Kaze mi, dobio sve po ubrzanoj proceduri. Verovatno treba da doneses potvrdu da si Srbin, a ne musliman ili hrvat. Pritom da nisi iz Federacije vec RS. Ne znam zaista kako to ide, mnogi se prave ludi naravno. Znam ljude koji imaju po 3 licne karte, i Rs i Srb i Hr. Zive ljudi, paze sta rade na granici.
U principu, sve se moze zavrsiti ako znas prave ljude.
P.s. bata @Noki hvala sto si podelio onaj info za dudlanje. :) i dalje cuvam onaj snimak dudlanja policajke iz Kamenice... puno je bolji nego ovaj Miketicev snimak koji ne vredi ni pet para. Vrlo losa rezija. :)
 
Oblast baš i nije jednostavna, ali pokušaću da objasnim


Zakon o strancima definiše njihov položaj.

Члан 110.

Боравиште је, у смислу овог закона, место и адреса на којој странац борави дуже од 24 часа.

Странац коме је одобрено стално настањење у Републици Србији има пријављено пребивалиште.

Пребивалиште је, у смислу овог закона, место у коме се стално настањени странац настанио са намером да у њему стално живи, односно место у коме се налази центар његових животних активности, професионалних, економских, социјалних и других веза које доказују његову трајну повезаност с местом у коме се настанио.


Ovde moram da naglasim da je broj stranaca na stalnom nastanjenju jako mali (;ak minoran) u odnosu na broj stranaca na privremenom boravku. Za stalno nastanjenje je potrebno da neko boravi duže od tri godine, i to ne na osnovu obrazovanja.



Члан 40. Привремени боравак је дозвола боравка страног држављанина у Републици Србији и може да се одобри странцу који намерава да борави у Републици Србији дуже од 90 дана у периоду од 180 дана (образовање, лечење, запослење.

Ukratko, stranci na privremenom boravku imaju boravište, stranci na stalnom nastanjenju imaju prebivalište. Broj stranaca na stalnom nastanjenju je jako mali.

Rusi i Ukrajinci se uglavnom ovde nalaze na privremenom boravku na osnovu zaposlenja. Vlada je donela i Uredbu kojom se odobrava privremena zaštita Ukrajincima, što funkcioniše slično kao i privremeni boravak.
Sta kaze zakon o tome da te ucene/plate, strpaju u autobus i odvedu te do birackog mesta gde ti kazu za koga da glasas?
 
@Beki ne padaj na provokacije. Ovaj ti je verovatno iz istog kotlica kao i onaj dejanbg i ostala ekipa.

Neko je postavio status od ludog radulea, lik je bolid tezak i to je to.

SNS izgubio Vozdovac. To je za pohvalu sto se tice Beograda.
 
Aj da vidimo šta će da bude:

Nisu hteli ljudi da pomere kameru metar nadesno za Dnevnik, a kamoli će ovo.
Slepačka televizija, još veći slepci ovi što su zaposleni tamo
 
@Beki ne padaj na provokacije. Ovaj ti je verovatno iz istog kotlica kao i onaj dejanbg i ostala ekipa.

Neko je postavio status od ludog radulea, lik je bolid tezak i to je to.

Ko? Forumas ili Radule?
Radule nije lud nimalo, pametan je i skolovan, samo egomanijak i sebican na neki nacin. Uplasen i kukavica.
 
To mu je samo nadimak ili etiketa, pet puta kazes "Ludi Radule" i zapamtis kao neku mantru. Covek nema ni dijagnozu kao Misa Brkic.
Uglavnom, on je dugo ziveo u Usa, ne razume kako ovde sistem funkcionise. Nije primenjivo jednostavno. Pa i Alek Kavcic se muci da istera svoj plan do kraja, koliko sabotaza ima...
 
To mu je samo nadimak ili etiketa, pet puta kazes "Ludi Radule" i zapamtis kao neku mantru. Covek nema ni dijagnozu kao Misa Brkic.
Uglavnom, on je dugo ziveo u Usa, ne razume kako ovde sistem funkcionise. Nije primenjivo jednostavno. Pa i Alek Kavcic se muci da istera svoj plan do kraja, koliko sabotaza ima...
Bio mi je zanimljiv ali odavno sam ga precrtao kao ozbiljnog politicara. I sa dosta stvari koje je napisao na onom statusu se ne slazem.
 
Jedan momak iz Hercegovine, upisao je pravni fakultet u Beogradu, sad je vec student druge godine. Kad smo se videli lane, imao je samo licnu kartu BiH. Sada, ima i stalnu licnu kartu a i drzavljanstvo. Po proceduri da bi se dobila stalna lk a ne privremena, ceka se 3 god.
Kaze mi, dobio sve po ubrzanoj proceduri. Verovatno treba da doneses potvrdu da si Srbin, a ne musliman ili hrvat. Pritom da nisi iz Federacije vec RS. Ne znam zaista kako to ide, mnogi se prave ludi naravno. Znam ljude koji imaju po 3 licne karte, i Rs i Srb i Hr. Zive ljudi, paze sta rade na granici.
U principu, sve se moze zavrsiti ako znas prave ljude.
P.s. bata @Noki hvala sto si podelio onaj info za dudlanje. :) i dalje cuvam onaj snimak dudlanja policajke iz Kamenice... puno je bolji nego ovaj Miketicev snimak koji ne vredi ni pet para. Vrlo losa rezija. :)
Ti nam nisi objasnio šta si mislio u svom postu od preksinoć, kada si nam opisivao mukotrpan proces prebrojavanja 1300 glasova i rekao kako se "dogovarate koji ćete listić da priznate, a koji ne".

Šta podrazumeva to vaše dogovaranje i kakvo to diskreciono pravo vi imate da nešto vagate, da li priznajete ili ne? Valjda se tačno zna koji je listić validan, a koji nije, šta vi tu presuđujete?
 
Ако се већ иде на протесте онда ти протести треба да трају дан и ноћ и да се не прекидају. Нема шта да се иде кући па да се сутрадан опет дође. То је грешка која је направљена пролетос.
Друга ствар, у оваквој ситуацији када су нефер изборни услови, једина шанса опозиције је велика излазност. На томе власт пада.
Уместо да анимирају бираче да изађу у што већем броју, они се свађају и деле у небројено колона и разводњавају.
И треће, опозиција треба паре од кампање да усмери на бираче и да их плаћа да изађу на изборе! То јесте кршење закона, али заиста не видим како другачије анимирати људе да изађу у већем броју!? Једино да се донесе закон да гласање буде обавезно али то нико неће урадити јер им кад-тад то неће бити у интересу.
 
Imali smo problem jer je falio listic u kutiji. Neko ga je poneo kuci, a kako ces to da vidis ili kontrolises, jer nekad clan odbora mora ici u wc da obavi nuzdu, i onda prebrojavamo sve potpise iz birackog spiska. Sve mora da se poklapa!
Ja sam recimo u isto vreme morao raditi dva zaduzenja jer clan odbora mora ici na svoje biracko mesto da glasa i nema ga po sat, sat i po vremena.
Nemoj da osudjujes unapred, ukljuci se malo u izbore da osetis koliko zivaca i snage treba. Ovo je cak i mala dnevnica, vise uzme vulkanizer za samo sat vremena posla.
Troje je ispalilo zbog bolesti i nije doslo. Lakse je kad smo u rotaciji.

Sto se tice tvog pitanja, presudjujemo po propisima, ima neki clan odbora koji zeli da njegovoj stranci (Jeremic) bude priznat glas, pa se svadja malo, iako nije u pravu. Ne znaju nekad glasaci da pravilno precrtaju i na kraju lepo zaokruze. Pravila su vazila za sve i nije bilo navlacenja ni za koga.
 
Ti nam nisi objasnio šta si mislio u svom postu od preksinoć, kada si nam opisivao mukotrpan proces prebrojavanja 1300 glasova i rekao kako se "dogovarate koji ćete listić da priznate, a koji ne".

Šta podrazumeva to vaše dogovaranje i kakvo to diskreciono pravo vi imate da nešto vagate, da li priznajete ili ne? Valjda se tačno zna koji je listić validan, a koji nije, šta vi tu presuđujete?
То је још једна од великих глупости која је направљена приликом гласања! Некада се тачно знало да је једини исправан гласачки листић онај на коме је заокружен редни број испред листе или кандидата и тачка!
Дана се признаје и онај на коме је прецртан па заокруђен други, на коме је шкрабано, дописивано и слично. И онда се то свакојако тумачи и вага и признаје и шта треба и шта не треба!
 
Opet nisi rekao šta ti znači da se vi dogovarare koji ćete listić da priznate, a koji ne.
 
Vrh