Šta je novo?

Izbori 2024

FPfgfM_XIAEdPeV.jpeg


Ovo je vrlo zanimljivo u stvari zbog SPS-a. Vucic bez njih ima jedva vecinu i ni blizu dominaciju u parlamentu kakvu je imao. Ili ce da uzme Zavetnike ili tako nekoga, sto opet stvara neki haos.

Stvari su se ipak promenile i moc SNS-a je znacajno pala. Ivica sada moze da trazi da bude premijer, ima i Beograd za dodatni argument za uslovljavanje.

Dakle, ako Ivica odluci da se kurci sada, moze da bira izmedju mesta gradonacelnika i premijera 🤣 Tj.moze da uslovi Vucica da on bude premijer, ako Vucic odbije, SNS ce imati samo malu vecinu u skupstini, a uvredjeni Ivica moze otici kod opozicije i formirati gradsku vlast.
 
Али што би СПС прешао цензус и на Беобуилду, на потпуно неформалном гласању

И онда нешто причамо о гласачком телу генерално
 
Umesto da izgradimo institucija i rešimo korupciju i organizovani kriminal pa da onda odlučimo da li je ulazak u EU vredan KiM, mi smo rešili da pošto zbog KiM ne možemo u EU uništimo sve sisteme, sve institucije i da kriminal i korupciju vratimo na nivo iz vremena Miloševića ako ne i gore.
MI smo EU potrebni ovakvi kakvi jesmo. Mogu sve da uzmu, nemju obaveza.
Mogu da peru ovde pare sto masovno i rade.
Mogu da imaju ovde firme cije radnike placamo mi.

Da si ti EU, da li bi promenio takav odnos?
 
Neko je napisao da je ovim izborima, kroz koaliciju Moramo, Beobuild dobio predstavnike u političkom establišmentu.
Ali koliko vidim, svi koji su ovde aktivni na temi stoje na dijametralno suprotnom političkom stanovištu.
Deluje mi da je 80% publikuma zapravo desno od Vučića, novog boga političkog centra.
Počinje da mi se vrti u glavi.
Mozda je problem sto ne znas sta je levo, a sta desno.
 
Један од најсмешнијих ствари у вези ових избора је што левичари инсистирају како је Србија скренула у фашизам и да ће кренути у геноцидалне походе да анексирају регионалне територије, десничари инсистирају да су победили издајници који ће да пусте регионалне територије низ воду

Ено Данас озбиљно преноси анализу из БиХ како је Србија сада десније него што је била за време Милошевића и претња је за цео регион док десничари убеђују све како је Србија овим постала страна колонија која ће да се одрекне регионалног утицаја и територија

Ima istine, meni koji sam ideološki blago desno je ipak drago što će izdajniku sad ipak biti teže to da izvede i zbog toga što je desna opozicija ušla, a leva failovala. Moraće da traži podršku šatro-opozicije koja se zavukla u mišju rupu, nema talasanja ni na lokalu. Sa druge strane mi je jako milo što su udbaške kreature poput Miše Piše i Šešelja prošle kako su prošle i tako izbile argumente mladim i starim pionirima.
 
Posto je SPS-u glavni motiv drpanje para, uslovljavace do beskonacnosti. A nije ni Beograd los za drpanje, sta vise. Dakle, SNS moze izgubiti mesto premijera i mnoga ministarstva i plus ce stalno biti u strahu u parlamentu.

Jos ako Beograd padne...

U svakom slucaju, sve ovo vodi u neke potencijalne nestabilnosti i kraj apsolutne dominacije jednog coveka i stranke i mozda priliku za nove izbore brze nego sto mislimo, gde bi bio red da se opozicija sabere.
 
Али што би СПС прешао цензус и на Беобуилду, на потпуно неформалном гласању

И онда нешто причамо о гласачком телу генерално
Pisao sam jednom mislim, imam maminu drugaricu, zena lav, jako pozitivna, moralna... Medjutim, ona je kao dete dala casnu pionirsku, ostala je i drzi se toga ceo zivot, SPS vidi kao nastavak Saveza komunista Jugoslavije i glasace za njih do kraja zivota. A nije toliko stara.

Uvek sam se pitao ko glasa za SPS i onda sam to saznao. Ono, slusa Balasevica, Colica, vice ,,ko nas rastavi"... Mislim u sustini dobra dusa, cista, ali ne mozes ti objasniti da ovaj SPS nema veze sa tim za sta se ona zalaze. Tj.bilo koji SPS.
 
Vucemo tolike posledice iz proslosti i dalje i velika je steta jer su takvi ljudi u stvari kvalitetniji nego mnogi koji glasaju za opoziciju.
 
Meni je i dalje neverovatno da je izlaznost ispod 60%...Čekaj, onoliki redovi i gužve celog dana, kakvi nikad nisu bili. Pa koliko bi trajalo glasanje da je izašlo 90% birača- 3 dana?

Niko iz opozicije da objavi "svoje" rezultate, niko da izvrši bar neki pritisak. Zar je moguće da su organizaciono toliko slabi, da barem u Beogradu ne mogu da spreče krađu i muljanje?

Sinoć u 10 objave da Marinika, Moramo i Nada imaju većinu u Beogradu i odjednom ništa. Pa kako izlaziš u javnost sa tolikim promašajem. Jovanović se smeškao u brk, izjavljivao da su oni tas na vagi.

Odjednom, jutros ništa..Nisu još izbrojali Beograd, kao sa Kamčatke da čekaju rezultate.. Ovo je ludnica:ROFLMAO:
 
Tvoje iskustvo je tako, moje da su glasači babetine koje još masturbiraju na Broza, ali i sve veći broj mladih ljudi koji su tu isključivo zbog ličnih interesa, korupcije i nepotizma, čak i većih mogučnosti nego u vladajućoj partiji!
 
Mozda je problem sto ne znas sta je levo, a sta desno.

Ne moramo sad da se raspravljamo oko toga, jer poentu vidim negde drugde - Vučić se ni kriv ni dužan preko noći našao u centru.
I nije glavna priča ogroman koalicioni potencijal Dačićevog SPS-a, jer najveći koalicioni potencijal ima upravo SNS, zbog specifičnog geopolitičkog trenutka. SNS odlučuje kuda Srbija ide dalje i u skladu sa tom odlukom može povesti sa sobom za ruku apsolutno koga god hoće, sa ili bez Dačića.
Vučić može da krene samo sa Mađarima, ili da uključi i Dačića, ili da u bilo kom trenutku šutne Dačića i umesto njega uzme koga god - i tako nekoliko puta u svom nastupajućem mandatu.
Sad Vučić određuje šta je kod nas levo, a šta desno.
 
Poslednja izmena:
Meni je i dalje neverovatno da je izlaznost ispod 60%...Čekaj, onoliki redovi i gužve celog dana, kakvi nikad nisu bili. Pa koliko bi trajalo glasanje da je izašlo 90% birača- 3 dana?
Kao neko ko je glasao u Stepi savršeno razumem kako se osećaš. Gledajući oko sebe, osećaj je bio kao da je režim upravo poslat na đubrište istorije. Ali niti je Beograd jednak predgrađu Beograda, niti je jednak unutrašnjosti - a još najvažnije od svega toga - treba sabrati šta su u Beogradu dobili DSS, monarhisti, zavetnici, dverjani, konzumenti Balkaninfa i drugi suverenisti i antivakseri. Kad se to sabere, onda shvatiš da jednačina u Beogradu više nije ni blizu onoj uobičajenoj mantri, za ili protiv Vučića.
 
bilo bi dobro da se izvuče podatak koliko je ponoš osvojio glasova samo u Beogradu...garantujem da je značajno više od 20%.

Elem, nema šta...nemašta da se čekaju rezultati RIKa kad su objavljeni juče u 23h od strane svevođe. Barem je nama poznato da se vlast ne osvaja na izborima..već zna se gde...Ćuta je to lepo rekao očigledno niko od ovih ostalih nije imao mu** da kaže.
 
Pa čemu ulica, ako je svima najlakše da se sad pogađaju oko preguravanja BoTe preko cenzusa itd. Dakle sve je sad goli postizborni inženjering.
 
Tvoje iskustvo je tako, moje da su glasači babetine koje još masturbiraju na Broza, ali i sve veći broj mladih ljudi koji su tu isključivo zbog ličnih interesa, korupcije i nepotizma, čak i većih mogučnosti nego u vladajućoj partiji!
Tako SPS dobija vecinu glasova na izborima, ja sam odgovorao na pitanje ko li su ti koji na Beobuildu glasaju za SPS 🤣
 
Ovo je sve bre jedna nameštaljka, opozicija legla na Vučićevu rudu, svi osim Ćute se tresu ko miševi..
 
Pisao sam jednom mislim, imam maminu drugaricu, zena lav, jako pozitivna, moralna... Medjutim, ona je kao dete dala casnu pionirsku, ostala je i drzi se toga ceo zivot, SPS vidi kao nastavak Saveza komunista Jugoslavije i glasace za njih do kraja zivota. A nije toliko stara.

Uvek sam se pitao ko glasa za SPS i onda sam to saznao. Ono, slusa Balasevica, Colica, vice ,,ko nas rastavi"... Mislim u sustini dobra dusa, cista, ali ne mozes ti objasniti da ovaj SPS nema veze sa tim za sta se ona zalaze. Tj.bilo koji SPS.
Ја одговорно тврдим да су СПС заправо и верни својој политици ауторитарне левице што се тиче саме политике, на страну што су у коалицији са Вучићем ради опстанка. Друштвено конзервативна, бирократска странка која и даље држи шапу над државним капиталом што је могуће више, форсира нагласак на војску и хијерархију док се опире свакој економској либерализацији, уз социјалну политику која се огледа у државном трошењу. То је дефиниција ауторитарне левице и као таква би била препозната свуда ван Србије.

Све што људи данас идеализују у вези СФРЈ је последица деловања прогресивне, друштвено либералне левице која је била у сукобу са главама попут СПС и (оправдано) их оптуживала да су црвена буржоазија
 
Mnogi ljudi samo kukaju sto se nije desilo cudo, kao sto su pre mesec dana kukali sto se Isus ne kandiduje.

A malo ko uvidja da je SNS talog na proslim izborima uzeo 188 mandata u SkupSlini, a sada ce imati 119.

Stalno mi se kroz glavu provlaci tekst Queen-ove cuvene pesme:
"I want it ALL
And I want it NOW"

Svi bi instant-Isusa, instant ucinak, instant pobedu, instant sve...
 
Poslednja izmena:
Ovo je sve bre jedna nameštaljka, opozicija legla na Vučićevu rudu, svi osim Ćute se tresu ko miševi..

Nije nameštaljka, nego su istorijski rezultat postigli DSS, monarhisti, zavetnici, dverjani, konzumenti Balkaninfa i drugi suverenisti i antivakseri, a 80% toga nije Vučić pravio.
Ili ako ćemo da budemo legalisti koji brane izborni proces, hajde da poništimo svako biračko mesto u zemlji sa kojeg postoji snimak mobilnim telefonom, pa cele izbore jovo nanovo (pred ove izbore je javljeno da ni kod nas na glasanju nije dozvoljena upotreba mobilnih telefona, na papiru).
 
Ovo je sve bre jedna nameštaljka, opozicija legla na Vučićevu rudu, svi osim Ćute se tresu ko miševi..

Naprotiv, nije nikakva nameštaljka, nego Vućič nije očekivao da će i ovako rascepkani desni ući svi i to bez ubačenih db struktura, osim možda Radulovića, a on je bio blizu!

Zato sada šatro-liberalna (opet pitam da mi neko stručniji objani u čemu se ogleda ta liberalnost?) OPOZICIJA ĆUTI KAO ZALIVENA, NE POZIVA NA ULICU, jer može da se desi da će biti veći saveznik diktatoru i izdajniku!
 
Iako sam pisao da Hrvatska ekonomski mozda bi bila i gora od nas bez turizma, uz svo uvlacenje zapadu, nesumnjivo uvek zaostajemo par godina za njima po nekim gradjanskim pitanjima, demokratiji.

Zagreb 2017:

1. Populisticka stranka 30,87%
2. Socijalno-liberalna 24,48
3. Desnicarska 19,14
4. Desnicarska 10,98
5. Desnicarska 5,60
6. Zeleno-leva 3,94

Zagreb 2012:

1. Zeleno-leva 40,83
2. Desnicarska 11,30
3. Desnicarska 10,59
4. Populisticka 9,04
5. Soc-demokratska 8,88
6. Desnica 6,20

Brljao sam se malo terminima, no, u cilju da bolje objasnim. Ujedinjena opozicija i Moramo su tamo gde je Zagreb bio pre pet godina. Sad je na njima da izvrse reforme i odnesu pobedu na sledecim izborima.
 
Mnogi ljudi samo kukaju sto se nije desilo cudo, kao sto su pre mesec dana kukali sto se Isus ne kandiduje.

A malo ko uvidja da je SNS talog na proslim izborima uzeo 188 mandata u SkupSlini, a sada ce imati 119.

Stalno mi se kroz glavu provlaci tekst Queen-ove cuvene pesme:
"I want it ALL
And I want it NOW"

Svi bi instant-Isusa, instant ucinak, instant pobedu, instant sve...
Pa brate, na prošlim izborima smo imali bojkot, niko nije ni očekivao da će Vučić opet imati toliko mandata.

Koji instant i brza rešenja, pa od izbora 2016. se priča- ovo je Vučićev kraj, evo na sledećim izborima pada.. Sad će da vlada bar do 2026..još malo pa ko Milo.. Do tad će od ove zemlje da ostanu samo dugmići.
 
Vrh