Da li je tada bio pokušaj obojene revolucije?
Nezadovoljstvo je bilo veliko, ali nije bilo izgleda da se vlast promeni. Za razliku od NATO u pravnom smislu da, u ekonomskom smislu ne sankcija 2022. sankcije Rusije prema Belorusiji u pravnom smislu kovid lokdaun su u ekonomskom smislu bile ozbiljne. Čak je i Lukašenko pored svega optuživao i Rusiju za pokušaj prevrata. Među nezadovoljnima su pola bili proruski pola proevropski, i toga je Zapadna Multinacionalno-Korporacijska Imperija bila svesna. U toj pola-pola situaciji koja je bila i u Ukrajini, tek je sa anagažovanjem fanatika spremnih da ubiju iz mržnje moglo da dođe do prevrata. Naime, u svim demonstracijama u Srbiji 1990-tih, i u Belorusiji, i po Francuskoj gde su maltene stalno neke relativno nasilne demonstracije, broj mrtvih se može brojati na prste, više zbog neke nesrećne okolnosti nego zbog želje da se neko ubije. Prozapadna polizička struja je zahvatila maltene celu Ukrajinu na bazi sile zasnovanoj na maloj i opasnoj manjini spremnoj na ubistva iz mržnje. Osim u nekim afričkim zemljama, policija upotrebljava vatreno oružje za demonstrante ako i samo ako demonstranti, odnosno na majdanu "demonstranti" sami krenu sa vatrenim oružjem, i tada i samo tada dolazi do ogromnog broja mrtvih! Rusija je u pravu kada tu vrstu novouspostavljene ukrajinske vlasti naziva hunta, ali je sa nizom užasnih taktičkih grešaka kako za vreme uspona hunte, tako i nakon pobede hunte čak pogoršala stanje.
U Srbiji 2000-te je nezadovoljstvo bilo toliko da čak i najveći deo zvaničnih bezbednosnih službi nije imao volju da se suprotstavi narodu. U Belorusiji da bi bio u ozbiljnom siromaštvu moraš da budeš ili teška lenština ili težak alkoholičar, u svim ostalim uslovima imaćeš skromne ali minimalno-standardne uslove. A što do dan danas ne važi za Srbiju. Imaš funkcionalno zdravstvo, javni prevoz, komunalne usluge, administraciju, bezbednost, činovnike koji uvažavaju primedbe i predloge građana, ne uslovi da se kritična masa na život i smrt boreći se za opstanak do kraja bori za političku promenu. Policija i vojska nisu poniženi u Srbiji i do kraja su bili spremni da brane poredak, kojeg ima, sredstvima koja nisu smrtno opasna po demonstrante. Ni u Srbiji nema te vrste uslova za revoluciju, zato što su mnogi dobili 100 evra, sendvič. paket sa životnim namirnicama...
Ako je neke tamo 2020. bila zainteresovanost za prevrat u Belorusiji, sada nje više nema, sada Zapadna Multinacionalno-Korporacijska Imperija gradi Kineski zid na tu stranu. Jedino je još u zoni Ukrajina granica tog Kineskog zida još nejasna. U Srbiji apsolutno niko spolja nije zainteresovan za prevrat, a konkretno Zapadna Multinacionalno-Korporacijska Imperija je čak zainteresovana za opstanak ovih ne-diktatora u Srbiji.
Odnosno, ako je po raspadu Varšavskog pakta postojala geopolitička zainteresovanost da se neke zemlje Balkana povuku na ovu ili onu stranu, sada Srbija može biti tema samo nama samima. I jedini put oslobađanja od naprednog greha u sadašnjim uslovima televizije, interneta, satelita je upravo partizansko-četničko-hodočasniški rad na terenu u velikoj decentralizovanoj ideološki definisanoj organizaciji. Najosetljivije kod te organizacije je kontrola odaljavanja od sporednih tema tipa LGBT, proamerikanstvo, prorusko, proistočno, prozapadno, i sličnih nebitnih tema.