Šta je novo?

Izbori 2024

Веома реално сагледавање целокупне ситуације од стране Поноша.

 
Kao i prethodnih godina recept za dobijanje Vučića je veoma jednostavan, a to je udruživanje opozicije dovoljno u dve kolone. Pitanje je zašto to opozicija ne uradi. 2000-e su stranke bile još raznorodnije, ali su shvatili da ne mogu srušiti Miloševićeve režim bez udruživanja.
 
Brojao je i Sloba, i imao medije u vreme bez interneta.
9. mart, ratovi u Hrvatskoj i Bosni, najveća inlacija u istoriji, prazne prodavnice, plata 5 maraka, tromesečni protesti 96/97, studentski protesti, bombardovanje, studio B, b92, radio Index, sindikati, glumci, sportisti... sve ovo nije moglo da ga sruši, dok nije Zapad odlučio...
 
9. mart, ratovi u Hrvatskoj i Bosni, najveća inlacija u istoriji, prazne prodavnice, plata 5 maraka, tromesečni protesti 96/97, studentski protesti, bombardovanje, studio B, b92, radio Index, sindikati, glumci, sportisti... sve ovo nije moglo da ga sruši, dok nije Zapad odlučio...
Mislim da se precenjuje uticaj Zapada tu. Zapad je hteo da ga rusi i pre toga pa nije islo dok narod nije prelomio. Pola stvari koje nabrajas da su trebale da ga sruse a nisu je Zapad i uzrokovao.

Ispade kad su nas drzali pod totalnim sankcijama i bombardovali tad nisu ‘odlucili’ nego je tek koje milionce Otporu prelomilo.
 
Cenim da će izlaznost biti ispod 50%
17.12, dva dana uoči sv. Nikole kad 50% sprema slavu a 50% vučićevih ide da glasa
 

Mislim da je to najbolje, ovi gore u jednoj koloni, "patriotski" blok Dveri, Milica-zavetnica & co. u drugoj a sa druge strane SNS i Koferče.

Najpozitivnije iz ovoga mi deluje da će odvratni Vuk Jeremić da izvisi.
 

Mislim da je to najbolje, ovi gore u jednoj koloni, "patriotski" blok Dveri, Milica-zavetnica & co. u drugoj a sa druge strane SNS i Koferče.

Najpozitivnije iz ovoga mi deluje da će odvratni Vuk Jeremić da izvisi.
"Patriotski" će posle izbora sa SNS i SPS opet
 
СНС је шарена дружина. Постоји једно јако и утицајно крило које се навукло на моћ и новац. Њима би сваки вид изолације и удаљавања од ЕУ и САД, јако тешко пао. Запад сада може да одигра оштро против Вучића, што због Русије, што због Косова,, што због диктатуре. До сада га нису превише чачкали, али ако буду кренули, удариће тамо где ће се прво побунити ове кабадахије.

Остаће му само популизам, који јесте ефикасан, али није свемоћан на толико дуг рок. Показао је рањивост у мају и јуну, нема чиме да се похвали ни економски, и изборни резултат му сигурно неће бити бољи, Бг може да добије само у коалицији са "французом и лажљивицом", и то је дефинитивни почетак краја.
 
Ne vidim nikakav razlog da Zapad zaigra ostro protiv Hulje.
Srpska paravojska na Kosovu postoji vec godinama, Zapad to zna.
NIsta se posebno nije dogodilo, osim sto su povecali pritisak, da se pozuri.
Pored garantra predaje Kosova, HUlja je i garant iskopavanja litijuma.
Ne sumnjam da opozicija zeli da preuzme od njega ulogu izdaje, ali sa stanovista end clienta, ne treba menjati win win kombinaciju.
Opozicija takodje ne pominje lustraciju ili sovetu, pa je ovakav poredak sa SNS milionerima zacementiran.
 
Не знам који је проценат грађана уопште икад у животу чуо за странке попут Заједно или Срце, а камоли да зна нешто више о њима,
на републичком нивоу сигурно ће доживети дебакл, али то њих и не занима, а у Београду уз још неке странке можда евентуално победе у пар централних општина:


„Datum 17. decembar je odličan da se zaustavi raspad Srbije. Danas je u Beogradu napravljen sastanak tri stranke – Demokratske, Zajedno i Srce oko zajedničke kontrole izbora u Beogradu. U ponedeljak počinjemo da radimo na konkretizaciji ovog dogovora. Pre nego što smo potpisali Dogovor za pobedu imali smo saglasnost da, ako su izbori u decembru, to je jedna lista“,

 
СНС је шарена дружина. Постоји једно јако и утицајно крило које се навукло на моћ и новац. Њима би сваки вид изолације и удаљавања од ЕУ и САД, јако тешко пао. Запад сада може да одигра оштро против Вучића, што због Русије, што због Косова,, што због диктатуре. До сада га нису превише чачкали, али ако буду кренули, удариће тамо где ће се прво побунити ове кабадахије.

Остаће му само популизам, који јесте ефикасан, али није свемоћан на толико дуг рок. Показао је рањивост у мају и јуну, нема чиме да се похвали ни економски, и изборни резултат му сигурно неће бити бољи, Бг може да добије само у коалицији са "французом и лажљивицом", и то је дефинитивни почетак краја.

Dosta ljudi ne zna ali od sledeće godine nam sleduje početak plaćanja glavnice na kineske kredite plus kamate, imamo prema njima velike dugove (i ne samo prema njima). Bila je skoro vest da su Kinezi glatko odbili naš zahtev za odlaganje početka plaćanja i da smo tražili pomoć od evropskih banaka za reprogram.

Može Zapad da ga stisne oko para samo tako , preko MMF-a itd. Cela naša ekonomija je od njih potpuno zavisna i tu nema šta.
 
Dosta ljudi ne zna ali od sledeće godine nam sleduje početak plaćanja glavnice na kineske kredite plus kamate, imamo prema njima velike dugove (i ne samo prema njima). Bila je skoro vest da su Kinezi glatko odbili naš zahtev za odlaganje početka plaćanja i da smo tražili pomoć od evropskih banaka za reprogram.

Može Zapad da ga stisne oko para samo tako , preko MMF-a itd. Cela naša ekonomija je od njih potpuno zavisna i tu nema šta.
Mislim da ce posegnuti za penzijama bogatijih penzionera posle izbora. (Kao 2013.)
Mozda i dodatno oporezivanje bogatijih stanovnika.
 
Не знам који је проценат грађана уопште икад у животу чуо за странке попут Заједно или Срце, а камоли да зна нешто више о њима,
на републичком нивоу сигурно ће доживети дебакл, али то њих и не занима, а у Београду уз још неке странке можда евентуално победе у пар централних општина:
Tacno. Ali oni se nadaju mrvicama u Beogradu.
 
Dosta ljudi ne zna ali od sledeće godine nam sleduje početak plaćanja glavnice na kineske kredite plus kamate, imamo prema njima velike dugove (i ne samo prema njima). Bila je skoro vest da su Kinezi glatko odbili naš zahtev za odlaganje početka plaćanja i da smo tražili pomoć od evropskih banaka za reprogram.

Može Zapad da ga stisne oko para samo tako , preko MMF-a itd. Cela naša ekonomija je od njih potpuno zavisna i tu nema šta.
676
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Da, da.Svu tu kinesku “pomoć” za vreme korone smo debelo platili, ništa to nije bilo gratis-donacija je bila neka sića.
 
Nedavno sam čuo da je kineski interes za gradnju puteva umrežavanje Srbije zbog ruda. Plan je da se otprilike pola države (južno od BG) pretvori u rudnike i naravno Kinezima će značiti ti putevi.
 
Mogu samo delimično da im znače, jer proizvodnju kamioni ne mogu da isprate što se i vidi u Boru.
Dnevno Idu po 5 voza rude iz Bora sa dozvoljenom težinom do 1200t, znate li koliko bi to bilo kamiona?
+ Sada šalju kamione do Pančeva gde se sve pretovaruje na voz.
+ Deo ide direktno kamionima.
PIsao sam već na temi "Modernizacija Železnice" gde vape za većim kapacitetom pruge Bor-Požarevac, jer im je proizvodnja u sve većem rastu, a pruga iz "de facto" xy razloga ne može da primi više.
Slabo se isplati transport kamionima na udaljenosti Bor-Bar ili Bor-Rijeka, strašni su to gubici i u vremenu i u novcu.
Zato je železnica tu mnogo bitnija, a ona je propala kao žeton kod nas, jedan ozbiljan rudnik ne može da zavisi samo od drumskog transporta.

Nisam bogzna koji ljubitelj Kine, al od ljudi koje znam čujem da biju ozbiljne pare kod njih. Tamo čistačica ima skoro 100,000 dinara.
Skoro sam se zezao sa prijateljem: "Bacismo i bacamo silno vreme za učenje, a onaj tutuban se zaposlio kod Žutih kao obezbeđenje i bije platu koju nećemo imati kada završimo fakultet".

A što se tiče autoputeva realna istina jeste populizam "Mi smo vam provukli autoput, a vi nama glas", nema tu veće filozofije.
 
Zaboravio sam na železnicu, i to se pominjalo da im je u interesu.
Screenshot_20230929_010408_Samsung Internet.png

Evo trenutnog stanja. Izvor.
Ljubičasta boja: rudnik
Žuta boja: mesto gde se istražuje i može biti potencijalni rudnik.
 
Цела Вучићева листа је направљена са циљем дискредитовања срба на Космету на свим странама.
 
Ko 17.decembra bude zaokružio Vučića-sigurno je teška bu****. Lik doživljava debakl za debaklom. Niti se više otvaraju fabrike, inflacija divlja, od maja traju protesti, na svom mitingu doživeo je fijasko, propala mu je i ideja o "Narodnom pokretu", na kosovskom pitanju je pukao totalno, neće dobiti ni ZSO, struja poskupela, još ako bude hladnija zima..

I vi ovde ubeđeni da lagano dobijaju izbore? Nema šanse.
 
Vrh