Šta je novo?

Izbori 2024

@Ljuba82 stvar je samo u tome da nisu kolonijalni upravnici bez našeg pristanka... a politika je umetnost mogućeg... stalno neki presek stanja na ovom forumu i nepravda pa to ti je...

Dakle sužen je izbor, nek bude i da su dva zla, a mi ne umemo da plivamo u tome poput jedne Češke ili Slovačke recimo i tu nije samo došao neko sa strane i porobio nas kako ide taj tvoj pocetni narativ koji si kasnije raspršio u svašta nešto 🙂 Dakle samo sam se na to osvrnuo. Ljudi glasaju, barem na republici i za predsednika nema dileme, tu nema tolike krađe da odgvornost bude na stranim ambasadama a mi večito i samo marionete i to jeste i naša odogvornost.

Pa vidi, čak nije ni ta Kalimero priča, jer na ličnom nivou sloboda je biti što manje zavisan od ovih ili onih (što je nemoguće, ali koliko-toliko). Ja se i ne žalim i nije kao da hoću da menjam svet, ali ono što je do mene, učiniću (makar bilo samo zaokruživanje dugo)! Ako prepoznam trenutak, kritičnu masu, takođe! To ne vidim sada iz mnogo razloga, gomile sujete, ali i gomile prodanih duša, a vala i glupaka. Može se reći da jesmo taoci situacije i da su kolektivno zaslužili da ih teramo u 3pm sve, ali opet će na kraju izbor biti manje zlo...

Ta Češka/Slovačka priča je propuštena pre više od 30 godina (što je meni lično žao), ali to opet nije moja krivica, a ni jednog jedinog dela mojih direktnih predaka, tako da ni to neću da delim!
 
@Ljuba82 Nisam ni rekao da je konkretno tvoja ili moja krivica... i sve dalje što pišeš mogu u dobrom delu da se složim sem početnog citata

"Odvija se sve kako žele nalogodavci i kolonijalni upravnik."

Gde se ne slažem u delu koji sam objasnio. Nije nalog bez pristanka da se izvrši. A onda je odgovoran taj koji prihvata takve naloge. Nije mu do te mere zavrnuta ruka kao da su fašisti sa zapada došli i okupirali Srbiju. Nego ovaj želi bezgraničnu vlast i da krši sve principe demokratkse vladavine, a ove na zapadu boli uvo... Dali su oni nama mehanizme i svojim primerom pokazali kako može... Nećete, pa dajte da se ovajdimo o vas gde može... Nesposobna je naša politika već dugi niz godina da bih svaljivao odgovornost kao da je neodoljiva sila na nas uticala da sve radimo kako nam se kaže sa zapada i nema nam pomoći... Sa tim se ne slažem, odakle si krenuo, početni citat.

Mada sad kapiram da si ti pod kolonijalnim upravnikom mislio na Vučića, ja sam u trenutku doživeo Hila... ali opet oko naloga mislim da je glavna odgovornost na onom ko ih sprovodi a ne ko ih nalaže...
 
Veruj mi sad, tebi i meni nije zavrnuta ruka, a njemu ne da je zavrnuta, nego je zavrnuta i povremeno mu glavu ubace u vodu i drže! Tvrdim to! Onda je izbor vrlo lak, njegovoj g*zici je bolje da da ovima nešto što inače nikada ne bi mogli da dobiju. Tako da mi čak većinski jesmo taoci, jer on to sve radi sa realnom podrškom od 25% u narodu , sa svim oportunistima, karijernim preletačima, plaćenim intelektualcima, ucenjenima, sirotinjom koja glasa za džak brašna i tupsonima koji prate i veruju njegovim medijima! S tim što oni svi izađu, pa na izlaznost od 50, 60%, to ispadne skoro pola glasova!
 
a njemu ne da je zavrnuta, nego je zavrnuta i povremeno mu glavu ubace u vodu i drže! Tvrdim to!

Neki će pomisliti da treba da ga žalimo, takvu sliku i prave, on se bori al ne može, zao zapad... Mala Srbija, mali narod, al se bori! Uz ciničan prizvuk na to mala. Mi mali, on veliki, da nas izbavi. Evo i danas ovo odlaganje par dana radi usaglašavanja stavova, da UN ambasadori obaveste svoje vlade, potpuno očekivan korak u diplomatskom usaglašavanju, su preneli u dnevniku kao "veliku pobedu Srbije" 😄 Zato se ja pribojavam da ne sklizne u taj narativ...

Nema njemu olakšavajućih okolnosti. Šta me briga jer mu ruka zavrnuta. Uništio je zemlju kako god da okreneš...
 
Sad vidim snimak gde je jedan lik iz Hrvatske koji se kandidovao za sabor glasao za samog sebe u svom kraju, da bi uvidom u birački spisak video da ima 0 glasova. Ovi bojkotaši da vide kako nema lopovluka samo kod nas.
 
Ja се плашим да опозиција опет неће имати страначку инфраструктуру да покрије сва гласачка места. Са друге стране, постоји и страх од тога да по ободним општинама има пуно убачених елемената по нпр. Микијевом покрету и Савином покрету. Избори у највећој мери зависе од страначких инфраструктура и њихове ефикасности.
 
Vrh