Šta je novo?

Izbori 2024

michael-scott-the-office.gif
 
licemerje koje pod izgovorom odbrane viših vrednosti, dok u biti, samo sprovodi beskrupulozni interes kapitala, postojalo je uvek, ali je neoliberalizam, to eksponencijalno podigao do neslućenih razina

i što je najgore, srednji sloj na zapadu, dakle, ljudi koji su vazda bili lučonoše liberalnog svetonazora, ne da bespogovorno gutaju servirano, već postaju ostrašćene ratnohuškadžije

jezivo vreme...
 
Francuski predsednik Emanuel Makron optužio je Rusiju za savremeni imperijalizam koji je zasnovan na zakonu džungle i zamolio da neutralne zemlje prestanu da budu saučesnici tako što ćute povodom „ruske invazije na Ukrajinu”.

„Oni koji danas ćute ili tajno saučestvuju (sa Rusijom), služe ciljevima novog imperijalizma i savremenog cinizma koji uništava svetski poredak”, rekao je Makron u svom 30-minutnom govoru, prenosi Tanjug.


😂 Jaje licemerno folirantsko. 😀 Znači ako neka tamo Indija ili Brazil ili npr Mongolija odluči da ćuti i ne izjašnjava se ni po čemu oko ovoga, oni su u stvari saveznici i pomagači ovom ili onom bloku. Aha. Znači ne sme da postoji stav ''nisam ničiji''. Svako mora da bude ''nečiji''. Aha. Jasno.

I to uopšte nije graničan pogled, uopšte nije novo deljenje sveta na blokove, uopšte nije ''ili si s nama ili si protiv nas'' politika i uopšte nije imperijalizam. Mda...

Makronova kritika se formalno gledano zasniva na pozivanju da se poštuju neki univerzalni principi. Problem sa tom logikom je međutim što principi ne mogu postojati ako nisu jednako primenljivi na sve. Princip je univerzalno pravilo koje po definiciji nema veze sa konkretim slučajevima. Princip koji za neke važi a za druge ne važi nije princip nego traženje formalnog opravdanja za unapred donetu odluku koja nije motivisana željom da se poštuje princip nego ličnom korišću. To bi onda značilo da Makron poziva neutralne zemlje da glasno kritikuju činjenicu da nekoliko zapadnih zemalja predvođenih Amerikom upravljaju čitavim svetom, i to svime od kulture, preko ekonomije do vojnih operacija. Pa onda, ako je ono što Rusija radi imperjalizam, šta je ono što rade zapadne zemlje? Tako da nema dileme da li je Rusija u ovom slučaju kriva: Ako važi takav princip, onda nesumnjivo jeste kriva. Ali onda su još krivlji neki drugi.

Ali ako prehodnom odlukom (praksom) zapadnih zemalja važi taj princip NE važi, šta onda važi? Zakon džugle koji Makron pominje? Ko je onda kriv ako ga svi primenjuju?

Ukratko, sve ovo je u logičkom smislu klasičan slučaj formalne greške koja se odnosi na delimične istine. Ono što se jako glasno i često spominje u osnovi jeste istina, ali ne cela.
 
E zato ja rafališem manje više po svim stranama odnosno svim ekstremima i krajnostima. Zgadili su mi se svi.
I KGBovci Kremlja, i kapitaljare Vašingtona, i libtardi Evrope, i komunjare Pekinga i islamisti Rijada. Svi su isti. Psihopate, lažovi, licemeri, lopovi, profiteri, sebičnjaci i gnjide.

Naravno, i mi imamo svoje, i sve druge zemlje imaju. Samo što su ovi nabrojani posebno bitni i posebno grozni jer njihova psihopatija i kompleksi pogađaju, pa i uništavaju ceo svet.
 
Французи који и даље утичу на пола Африке кроз централно и западно афрички франак и остале ствари које су себи обезбедили када су им "дали независност"
баш и не могу да причају о империјализму.
Изгледа да је империјализам лош само када га ради неко други.
 
Nas Vodja se juce sastao sa Viktorijom Nuland.
Ko je ona?
Arhitekta drzavnog udara u Kijevu 2014. i time i danasnjeg rata u Ukraijimi.
Jedna od najdvratnijih izvih osoba.
Svaka hulja ide svom jatu.

689595_vucic-nuland-ps_kf.png
 
Kao prvo, Srem nije istorijski hrvatska teritorija. Ako ćemo realno, Mađari imaju daleko više prava na te teritorije od Srbije i Hrvatske. Ti si spominjao i pola Bosne kao nešto što je oduzeto Hrvatskoj. Opčinjen si austrougarskim granicama, više nego očigledno. Jedino se Srbi bave time šta je kome oduzeto i izigravaju pravednike. Nsam primetio kod drugih naroda da ima onih Hrvata koji bi recimo rekli da je Istra oduzeta Italiji ili slično. Nisu gadljivi na Baranju i Istru, ne brinu se da li su oštećeni Italija i Srbija. Majka mi je Hrvatica i mnogo sam puta bio u Hrvatskoj. Zaista nikada nisam našao takvog sagovornika kao što ih ima kod Srba. Uvek neko preispitivanje, da li je nešto dovoljno srpsko ili je tuđe.

Nisam nikakav nacionalista, već sam sasvim realan. To mnoge nervira, pogotovu ove koji imaju predstavu kako su neki drugi narodi mnogo bolji od Srba. Imajte malo poštovanja prema sebi, nije sve tako crno.
Ma ne kažem da smo zli što je Srem u sastavu Srbije, niti da Hrvati polažu pravo na Srem, niti sam opčinjen austorugarskim granicama, niti mi je žao Hrvata što su ostali bez Srema. Upravo pokušavam da kažem da je taj istorijski pristup glup.

Kada sam rekao „oduzeto” Hrvatskoj, to je u nedostatku boljeg izraza. Ne mislim da je njima oteto nešto na šta polažu pravo, već su u jednom trenutku nešto imali pa ga posle nisu imali. Ne iznosim nikakav vrednosni sud o tome. Poenta svega je da nismo jedini ošećeni međurepubličkim granicama druge Jugoslavije, ali jesmo najviše.

To što Hrvati nisu u stanju da imaju objektivan pogled na svoju istoriju ne sprečava mene da imam (ili bar pokušam da imam) objektivan pogled.
 
Sutra su izbori u Italiji.
Nadajmo se pobedi tamosnjih suverenista.
 
Istrazih ko je covek i cime se bavi. Ovaj ce bogami da dobije optuzbu za pedofiliju uskoro, a ako slucajno pre toga postane popularniji, nije iskljuceno ni samoubistvo sa dva metka.
 
Dovoljno je pogledati Tviter i likove koji pljuju ovu odluku Srbije. Profesor Teodorović koji je za vreme NATO bombardovanja pobegao u SAD, a onda se pobedonosno vratio u Srbiju. Sada drži pridike Srbiji o saradnji sa Rusijom. Onda gomila nekih spodoba koje žive od lobiranja za NATO i EU interese. Nisu oni zabrinuti za Srbiju već za svoju laku zaradu. Ništa ne radiš i dobijaš ogroman novac, ko se ne bi borio za to. EU je licemer i treba da se raspadne. Sasvim je legitimno da navijam za takav ishod. Zgadili su mi se do krajnjih granica.
 
Treba biti oprezan.
Pitanjeje da li uopste postoje ikakave odluke Srbije i da li danas postoji Srbija.

Huljina rec ili potpis nista ne znaci.
Hulja sklapa sporazume sa Rusijom i u isto vreme masovno prodaje oruze Ukrajini.
Hulja se klanjai pred Putinom i pred Viktrorijom Nuland.
 
Dovoljno je pogledati Tviter i likove koji pljuju ovu odluku Srbije. Profesor Teodorović koji je za vreme NATO bombardovanja pobegao u SAD, a onda se pobedonosno vratio u Srbiju. Sada drži pridike Srbiji o saradnji sa Rusijom. Onda gomila nekih spodoba koje žive od lobiranja za NATO i EU interese. Nisu oni zabrinuti za Srbiju već za svoju laku zaradu. Ništa ne radiš i dobijaš ogroman novac, ko se ne bi borio za to. EU je licemer i treba da se raspadne. Sasvim je legitimno da navijam za takav ishod. Zgadili su mi se do krajnjih granica.

To je tacno. Evrofanatizam je prilicno isplativ.
 
Порекло инвестиција и условљавање само показује колики је ова земља протекторат.
Зато хуља и прави гримасе и глуми како је као њему тешко.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Daj, ljudi ne palite se ko hepo kockice dok se pominju atomske bombe unaokolo... Primirite testosteron, pa kad mine buka, onda opet ta dečačka busanja, ajde.
 
Свако може да глуми забринутост, па и овај:
DK.jpg.png
ДК.jpg.png
 
Vrh