Šta je novo?

Izbori 2024

Kandidat, koji nije dovoljno patetičan i žalostiv, je osuđen na spektakularan neuspeh. Prosto je, narod mora da se poistoveti sa njim u dovoljnoj meri. Makar da ima zlu ženu ili omanji estetski nedostatak. Neka teška priča i sudbina bi ga lansirali.

Ovo pričam u najboljoj mogućoj nameri.
 
Ovo klizi u opozicioni fijasko, prvo nisu jasno i glasno izašli i pozvali narod da kaže NE na Vučićevom nelegitimnom referendumu, a sada mu serviraju metiljavog protivkandidata kog će pojesti za doručak.

Zatvaraj radnju, gotov pos'o..
 
Miodraga Zeca sam slušao nekoliko puta i čovek je odličan u analiz, ali kad treba da se ponude rešenja, tu nema ništa konkretno. Samo se vrti u krug i ponavlja isto, bez neke konkretne vizije šta i kako. Ne samo s ekonomijom nego i sa politikom, društvom... Mnogo priče i dobra analiza, ali rešenja nigde.
Ovo klizi u opozicioni fijasko, prvo nisu jasno i glasno izašli i pozvali narod da kaže NE na Vučićevom nelegitimnom referendumu, a sada mu serviraju metiljavog protivkandidata kog će pojesti za doručak.

Zatvaraj radnju, gotov pos'o..
To i ja kažem, nema leba od ovoga. Sa ovakvim narodom i ovakvim bandoglavim biračima inatlijama (naspram 700.000 poslušnih volova SNSa), biće ovo mini Severna Korejica još bar 10 godina. A verovatno i duže, jer znamo iz isksutva da mnogi koji održe svoju autokratiju 10 i više godina, posle obično vladaju još decenijama.

Lukašenko, Milo, Sultan, Erdogan, pa i Putin (jbg, poštujem ga ali ne mogu da ga ne uključim u spisak), Orban...

Sad je prilika da se nešto promeni, ali kao i uvek, biće propuštena jer će narod, kao i uvek, hteti i jare i pare, i istok i zapad, i novo i staro, i civilizovano i bahato, i intelekt i čoveka sa sela, i svetski i srpski... i samo će se prdnuti u čabar, a sledeća prilika ko zna da li će uopšte i biti u skorijoj budućnosti.
 
Poslednja izmena:
Ko ima harizmu? Na prvu loptu - Vanja Grbić. Da sam na mestu onih koji odlučuju u ime opozicije, pokušao bih da kandidujem nekog takvog.
Druga je stvar što oni nemaju mozga, zbog čega uostalom i prolaze tako kako prolaze već 10 godina, a i ubuduće će ako nastave da protiv Vučića ističu kilavce i anemične babe.
 
Čovek nema za koga da glasa. Očigledno je da Vučić ima podršku EU jer je on garancija da će Srbija ostati zemlja jeftine radne snage i zemlja izvoznica pametnih i sposobnih ljudi. Sa druge strane, nude nam se neke opcije "EU nema alternativu", "Rusija je majka" itd. Cilj zapada je da Srbiji, Hrvatskoj i sličnim zemljama uzme ljude, a to je najvažniji resurs u današnje vreme. Cilj Rusije je da spreči širenje NATO pakta i EU, te da Balkan ostavi u bedi istočne Evrope. Nije lako ovde biti predsednik. Ni jedni, ni drugi Srbiji ne žele dobro.
Floskulu "EU nema alternativu" nude i vlast i pro-briselska opozicija oko Đilasa i zelenih. Ali, postoji i treći put, a to su stranke koje su protiv EU, NATO i predaje Kosova i Metohije. Njihov glavni problem je u tome što na svake izbore idu rascepkane u 100 kolona od kojih eventualno jedna pređe cenzus, i to za dlaku. Kada bi se sve te stranke ujedinile na jednoj listi, na prvim izborima bi ili porazile SNS, ili bi bili ubedljivo drugi sa 25%-30% glasova.

Apsolutno je netačno da i zapad i Rusija Srbiji ne žele dobro: Amerika i NATO su u zadnjih 30 godina bezuslovno podržale svakog ko je digao oružje protiv Srba, bio on ustaša, neonacista, radikalni islamista ili marsovac. Rusija od dolaska Putina na vlast podržava svaki srpski nacionalni interes, a Rusija u vreme Jeljcina nije branila ni samu sebe,a gde da brani još i nas? Sa druge stranke, atlantistička antisrpska politika ima tradiciju dugu 200 godina u delovanju Velike Britanije na Balkanu, a Rusija je i u tom periodu gotovo uvek bila ili uz nas, a u nekim epizodama kada nam nije pomagala, barem nam nije odmagala kao oni.
 
Poslednja izmena:
Koje su to stranke?


Čak je i Šešelj po povratku iz mardelja polako i postepeno, vrlo suptilno, promenio stavove i klepetanja, kad je shvatio da iluzije o Ruskoj ispostavi u zemlji okruženoj NATOom, više ne prolazi među narodom. I da nikome nije protiv veslanja u kajaku protiv evropskih i zapadnjačkih struja i bujica.
 
Poslednja izmena:
Vulin, tj nase bezbednosne sluzbe bukvalno rade za Putina, sto je kao verni psic ovaj i dokazao odnevsi detalje o pracenju ruske opozicije po Beogradu. To je izgleda "normalno" ponasanje nasih drzavnih sluzbenika i nas kao gubernije. I opet se provlaci to da "idemo u Nato" i slicne gluposti.
 
Jel može neki linAk o tom praćenju, nisam čuo ništa o tome...
Jel to bilo u okviru ove histerije o 34. pokušaju atentata na Dragog vođu?
 
Šešelj se više ne može ni uslovno smatrati opozicijom. Svaki dan gostuje na režimskim televizijama, bukvalno ga vodaju kao cirkuskog međeda od Pinka do Hepija, a što ga više vodaju, to ima manje podrške u biračkom telu. Na izborima 2016. je SRS ušao u skupštinu sa 8% glasova, a pretprošle godine je izašao sa 2% glasova, toliko o tome. Birači su ga kaznili zbog kolaboracije sa režimom, a manje-više svi vodeći saradnici su ga napustili.

Dveri, Dosta je Bilo, Pokret Oslobođenje, Zdrava Srbija, Živim za Srbiju, Pokret Ljubav Vera Nada, Nova Srbija, Narodni Slobodarski Pokret, to su stranke koje su protiv EU i koje bi trebale da nastupe zajedno. Neki od njih su se već udružili, ali to je nedovoljno. Tu je mogao biti i DSS, ali i on se u zadnje vreme previše slizao sa režimom. Njihov lider takođe često gostuje na režimskim medijima i ne kritikuje AV, a na ove izbore će ići u koaliciji sa lažnim monarhistima iz POKS-a, stranke koju je formirao poslanik SNS-a.

NATO je geopolitički dugoročno neprijatelj Srbije, i njihov odnos prema nama se neće promeniti ako budemo vodili mazohističku politiku prema njemu, koju inače i vode svi režimi od 5. oktobra do danas. Njihov odnos prema svakom našem nacionalnom interesu ostaje negativan, nebitno da li je na vlasti "balkanski kasapin" Milošević, Đinđić, Koštunica, Tadić ili Vučić. Milošević je Amerikancima čak neposredno posle bombardovanja i nudio da uđemo u NATO, ako bi to značilo da će nas ostaviti na miru. Odbili su.
 
Vulin, tj nase bezbednosne sluzbe bukvalno rade za Putina, sto je kao verni psic ovaj i dokazao odnevsi detalje o pracenju ruske opozicije po Beogradu. To je izgleda "normalno" ponasanje nasih drzavnih sluzbenika i nas kao gubernije. I opet se provlaci to da "idemo u Nato" i slicne gluposti.
Previše gledaš Pink ili N1, ako misliš da je iko u ovoj vlasti iskreni rusofil i anti-nato.
 
Od kad je to Dosta je bilo protiv EU?

Dveri su priča za sebe, mnogi im ni ne veruju, jer su više puta bili klin u točkovima opozicije i u suštini oni bi u sve da se umešaju, a ništa da iznesu.
Ove ostale mislim da ni ne znam ili su toliko minorni da sam čuo par puta i zaboravio. Ne treba izostaviti iz vida da tu ima i dosta potencijalnih SNS mamaca i lažnjaka. Kao npr pomenuti POKS. Pre nekoliko godina, tu ulogu je odigralo Belo vnogo.

NATO Srbija ne zanima, njih sada zanima da popune prostor oko Rusije. Mislim, ne samo prostor uz Rusiju nego i blizu nje. A mi možemo da mislimo šta god hoćemo o njima, činjenica je da se oni nas ič ne plaše, a okružuju nas sa svih strana.
Previše gledaš Pink ili N1, ako misliš da je iko u ovoj vlasti iskreni rusofil i anti-nato.
A isto tako ja mislim da je pravih iskrenih Rusofila i u politici i u srpskom narodu sve manje. Mnogi pričaju kako bi oni s Rusijom i Kinom, kako bi da ovde bude kao tamo, da je to jedini pravi put, bla bla... a svi aspekti i života i mišljenja su im bazirani na zapadnjačkim. I zavise od zapada u mnogo čemu, i imaju rodbinu širom njega. Dok u slučaju Rusije i Kine to nije slučaj. Mada ima naših ludaka i po Kinama, ali to je minorno i uglavnom idu da rade, retko ko se tamo seli trajno.
 
Jel može neki linAk o tom praćenju, nisam čuo ništa o tome...
Jel to bilo u okviru ove histerije o 34. pokušaju atentata na Dragog vođu?

Bukvalno je sutradan posle ovoga krenula PR lavina o pokusaju atentata. I Vulin koji to objavljuje na konf za novinare.

A u vezi nas i "pristupa EU" - slika dovoljno govori:

1643134099254.png


Drzavi ciji je vrh ogrezao u kriminalu i korupciji, da bude cilj ulazak u EU? Vazi.
 
Od negde 2017. ili 2018. DJB je zvanično izbacio EU iz svog programa i zauzeo desno-suverenističke pozicije. Bolje i naknadna pamet, nego nikakva. Na vlasti imamo ljude koji su se 20 godina kleli u Veliku Srbiju, a danas se kunu u EU koja je na izdisaju. Šta je to, naknadna pamet ili naknadna glupost?
 
DJB je sada sa domacinom od Gondole i gospoja Levijatankom

Vince sa Vucicem donelo nove politicke saradnike
 
HighlevelQuarrelsomeHairstreakbutterfly-max-1mb.gif

Au brate, ala je politika ovde otišla u k...
Mislim svuda je, ali mi smo u srozavanju uvek jedno 30 godina ispred drugih.


Ne ulazeći u ekonomiju koju ne mogu da predvidim, mislim da ćemo politički i društveno biti kao Erdoganova Turska. Samo naravno bez sumanute religijske komponente i fanatizma. I kažem, bez ulaženja u ekonomiju nego gledajući ovako politička i društvena dešavanja. Pogotovu dok ovo jaje uživa podršku ili bar trpeljivost EU.
 
Koje su to stranke?


Čak je i Šešelj po povratku iz mardelja polako i postepeno, vrlo suptilno, promenio stavove i klepetanja, kad je shvatio da iluzije o Ruskoj ispostavi u zemlji okruženoj NATOom, više ne prolazi među narodom. I da nikome nije protiv veslanja u kajaku protiv evropskih i zapadnjačkih struja i bujica.
Srbiju niko nece siliti da udje u NATO, ali ona ce de facto biti poluclanica NATO.

Naime, Vojska Srbije sa NATO-om odrzi godisnje na stotine vezbi a sa Rusima & co. jedva 5.
No naravno nista od toga se ne prica na rezimskim medijima.
 
Pa kad su maltene svi oko nas clanice NATO. Sa susedima odrzavamo najvise vezbi sto je (valjda) i normalno. A Bugarski poligon koristimo za PVO. I ne radi se o "stotinama vezbi godisnje"

Since joining the NATO Partnership for Peace programme (PfP) in 2006, Serbia has conducted more than 150 exercises with NATO member countries. Last year, the Serbian Armed Forces carried out 17 military exercises with other countries, of which 13 were with NATO members, and four with Russia.


Uostalom, mi smo kao zvanicno clanica "partnerstva za mir". Poenta je da puko brojanje s kim vezbamo nista ne znaci niti govori "gde idemo"...
 
Jednostavno, SNS balansira tako da - igrajuci se sa Rusijom i Kinom i prodajuci joj svoje resurse i teritorije odrzava glasacko telo koje obozava Putina, uostalom godisnje prikazivanje Putina po Beogradu poput paradne mecke dovoljno govori o tome.
A s druge strane, igra naivnu igru "ispunjavanja zelja" EU i kvazi pristupanja kako bi odrzala priliv novca i investicija iz EU.
I to tako traje i traje. Dokle, videcemo. EU nema interes da nas prikljuci jer ni mi ne radimo na tome, njima je bitno da se ovde ne zakuvava previse pa da se opet zapuca, i da se ne stvori ruska ili kineska vojna baza niotkuda. Da se pregovori sa Kosovom "kao odrzavaju" ali cas se mi naljutimo, cas se ovi sa Kosova naljute pa stopiramo mi ili oni. Rusija nas gura sto dublje kao trn u dupe EU, kao bonus pored Orbana i ekipe iz kraja. Kina nas koristi kao koloniju za njihove zatvorenike koji ce da rade po njihovim fabrikama koje su ovde izmestili, nas "brat Si"...
I eto, tako nas tovare sa svih strana - jer smo se tako namestili opet.
Dok se ovde vodi borba za iole normalan zivot. Saric - na slobodi. Cela Jovanjica ekipa - na slobodi. Citav drzavni aparat ogrezao u korupciji i kriminalu, gde ima to da je ministar odbrane deo mafijaskog klana koji bi da kokne predsednika drzave? I nista se ne menja, samo traje konstantan rat preko drzavnih tabloida. Odnosi sa Kosovom napreduju ali kao narko biznis izmedju Veslinovica, Radojicica i tamosnjih albanskih lidera. Sve puca po savovima, evo i EPS riknjava. Drzava se muze dokle god vegetira ovako, nit mrtva nit ziva.

I mi ovde raspravljamo ko ce to da nas uvodi u NATO? :) U zemlji u kojoj ako neka statistika kaze jasno - to je da niko nije za ulazak u NATO osim mozda cedomira lol
 
Uostalom, mi smo kao zvanicno clanica "partnerstva za mir". Poenta je da puko brojanje s kim vezbamo nista ne znaci niti govori "gde idemo"...
A da li možda govori to što je naprednjački režim sa NATO zaključio bukvalno sve moguće vojne sporazume osim formalnog učlanjenja, a sa Rusijom ne može zaključiti ni sporazum o diplomatskom statusu za meteorološko-humanitarni centar u Nišu, koji uopšte nema vojni karakter?

Ako vam sutra upadnu NATO vojnici u kuću, opljačkaju vas, siluju vam članove porodice, možda nekoga i ubiju, znajte da su to uradili zahvaljujući IPAP sporazumu iz 2016. godine, koji sve NATO vojnike izuzima od krivičnog gonjenja za bilo koje delo koje počine na teritoriji Srbije. Možda ih na godinu-dve osudi vojni sud njihove države, al ni to nisu obavezni. Pred našim sudovima svakako neće odgovarati.
 
Ako vam sutra upadnu NATO vojnici u kuću, opljačkaju vas, siluju vam članove porodice, možda nekoga i ubiju, znajte da su to uradili zahvaljujući IPAP sporazumu iz 2016. godine, koji sve NATO vojnike izuzima od krivičnog gonjenja za bilo koje delo koje počine na teritoriji Srbije.
Danas je rođaku u stan kako kažeš "upao" lopov i ukrao par stvari. Zanimljivo ali moraću da ga pitam da li je kojim slučajem bio neki od uniformisanih NATO vojnika koje svakodnevno viđamo na ulicama grada pa da zna čovek da se ne trudi i prijavljuje upad i krađu.
 
Jeste, NATO ide tako od kuce do kuce i siluje ljude i krade im evre iz duseka
Inace takav nedodirljivi status imaju Palma, Radojicic, Veselinovic, Simonovic, Simo Spasic, Babic, Saric i beskraj drugih funkcionera, navijaca, saradnika sluzbi... pa im nasi sudovi nista ne mogu

A meteorolosko-humanitarni centar, haha
Koji ce im k diplomatski status za tako nesto? Pa mi takve statuse dajemo samo mafijasima.
 
DJB je sada sa domacinom od Gondole i gospoja Levijatankom

Vince sa Vucicem donelo nove politicke saradnike
Nije bilo nikakvog vinca, na slikama se vidi da su pili običnu vodu. Doktorka Stojković više nije u koaliciji sa Levijatanom, ali ne vidim da i jednog od njih troje posle "vinca" zovu na Hepi i Pink, gde Vojislav Šešelj i Miloš Jovanović gostuju svake nedelje.
 
Neke stvari bi bile isuvise ocigledne. Uvek treba imati spremnu kartu u rukavu, a ne otkrivati sve.
Ako je Raduletu ok da ide u kolo sa avaksom i domacinom, neka mu. Nekad sam bio ubedjen da je on sposoban da donese promene ovde, ali eto...ne bas na ovakav nacin :D
 
Rusija pre svega gleda svoje intere. Njihov interes je da Srbe prodaju što skuplje. Lepo reče Putin da ako može Kosovo da stekne nezavisnost bez kršenja međunarodnog prava, onda može i Krim da se pripoji Rusiji (parafraziram). Sve sami rusofili, a deca im odu u omrzle NATO države da rade za "fašiste". Svi toliko vole tu nacističku Nemačku, niko da ode u slobodarsku Rusiju. Mi smo evropski narod i mesto nam je u Evropi, a ne u Aziji.
Što se tiče reze da je NATO usmeren protiv Srba, to nije tačno. Njihovi interesi se ne poklapaju sa interesima Srba. Odgovaraju im male i slabašne zemlje, a Srbija se tu našla nenadano. Sigurno ne razmišljaju po ceo dan o Srbiji. Nisam ni za NATO, ni za Rusiju. Volim rusku književnost, jezik, volim Moskvu, volim Ruskinje :), ali to ne znači da sam slep pred očima.
 
Vrh