Šta je novo?

Izbori 2024

Овако само неко из балканске прћије може да замишља Европу, као културно хомогени блок замрзнут у Бечу 19. века а не као богати континент шарене историје са 700 милиона људи различитих култура, вера и традиција, од Португала до Хелсинкија и Даблина до Кипра.
Evo, ovde ti skidam kapu
 
Ajmo, ko nije glasao da glasa, biralista ce biti otvorena do ponoci ipak.

Predsednicki


Parlamentarni


Beogradski

Show. Na predsedničkim većina za vuka u jagnjećoj koži i dežurnog snoba, na parlamentarnim za preletača i dežurnog snoba, a na gradskim za subjektivnog negativistu, evroskeptika i dežurnog snoba.

Izem ti ponudu. Jedna krava jalova, druga ćorava, treća kilava a sve se do jedne ritaju i dve prosipaju mleko!

Ako glasam za vojno lice pa napravi njesra, ne sumnjam da ću osećati veću krivicu nego on sam, ako glasam za snoba-psihopatu moraću da se mnogo toga odreknem, ali bar mogu očekivati da nešto konkretno i uradi, makar bilo i 10% dobro. Ako glasam za pričalicu pitam se koliko će toga odneti vetar, a od evroskeptika mogu da očekujem štetne ugovore sa "istočnim partnerima" (poput prelaska sa turskih i kineskih autobusa na vozove). Ovi lažovi Đilasovi, Tadićevi i secesionisti nek se sakriju u mišju rupu ili pokriju po ušima. Pa sad pazite za koga glasate. Dobro razmislite.

Pokojni otac bi na gradskim garant glasao za Veselinovića i tu bi se žešće pokačili. Svi ostali će u porodici glasati za Šapića ko muve bez glave, u to nema sumnje. S njima nema šta da se raspravlja. To bi bilo čisto gubljenje vremena. Veselinović je radio isto za BnV što i GRF za za metro/Makiš. Umesto da ukaže na nedostatke i moguće korekcije istih, osporavalo se sve što se ne uklapa u njihove stavove. Kao takav nije ni objektivan ni konstruktivan. Mnogo priča, malo čini. Meni je to dovoljno da ga diskvalifikujem. Šapić izgleda kao šala mala, ali može biti dobar Vučićev sluga. Janković je opet kao skeptik sumnjiv.

Za predsednika mi je najbezbedniji i dalje Vučić, kakav god snob bio, a sudeći po konkurenciji neću biti licemer ako njemu dam glas više. Zapravo biću licemer ako se odlučim za mlaćenje prazne slame. Za Šapića ako glasam onda će Vučić moći da mu kaže proteruj taj sajam, hipodrom i brodogradilište već jednom, ponudi ljudima stanove duž metroa po povoljnijoj ceni nego u BnV ili NBG, a pazi da se isprave greške načinjene tamo.

Upravo su takve lokacije idealne za domaće verzije vankuverskog Metrotowna načičkanog kulama karakterističnim po povoljnijim lux stanovima (više uloženo u kvalitet, manje na lokaciju) sa boljim osnovama manje kvadrature (smanjenje kvadrature po strukturi, dodavanje walk-in i kliznih plakara, en suite i podeljenih kupatila, ugradnih kuhinja sa ostrvom ili poluostrvom, kasetnih klima i kovektorskog grejanja bez zastarelih radijatora).

Očekivao bi da bar pripreme teren za gradnju do sledećih izbora. Ovo za metro je mrtva trka. Izgradiće kako misle da treba a posle će se bacati na prepravke. Ko misli drugačije taj je u zabludi. Ako glasam za druge mogu očekavati skarabudžen Jovinov metro koji neće uhvatiti najopterećeniji pravac, ali i neuređene delove grada i još plodnije tlo za urbanističku mafiju. Mogu očekivati i da mi pod prozorom na zelenoj površini dignu neku karakondžulu.

Ne znam šta ću. Dal uopšte da glasam. Možda me onda ne bi ni grizla toliko savest koliko bi u slučaju glasanja za neku od štetočina. Ovo je bilo neko iskreno razmišljanje naglas, bez dlake na jeziku.
 
Bender/Beki, kakvi ste vi to Srbi kad ne znate da u Australiji ima izbora? A srpski krvopija Skot Morison, a Đokica, a vakcina? Se nadamo da će Skotina da rokne na izborima zbog Đokice? Pratite malo fabulu radnje, bre..:ROFLMAO:
 
@Express

Da, dobar podsetnik da je ostalo jos sat vremena do zatvaranja Beobuild biralista.
 
То је тачно за малу мањину песама и то претежно старијих, велика већина су оригиналне песме.
Turbo-dzihad je sam po sebi uvezen ovde.
Највећа бољка у нашој култури нису креативни људи који стварају музику
Ako su ti mafijasi tipa Ace Lukasa, moralne nakaze tipa JK i mafijasice tipa Ce-ce (muve) primeri kreativnosti, neka im to sluzi na cast. I njihovim fanovima.
Странци обожавају српску музику и културу
Turbo-dzihad nije srpski, vec je uvezeno smece!

Sto se tice materijalne kulture, strani , npr. azijski turisti najvise gledaju te slikaju zgrade u ''mrskim'' zapadnim stilovima u centru BG-a ili Zemuna, ne onaj Cernobilj-style na NBG ili par preostalih osmanlijskih stracara. ;)
као културно хомогени блок замрзнут у Бечу 19. века а не као богати континент шарене историје са 700 милиона људи различитих култура, вера и традиција, од Португала до Хелсинкија и Даблина до Кипра.
Nije homogeni blok niti ce biti, ali samo totalni slepac ne vidi ostre i nepremostive razlike (kulturne, civilizacijske, demografske, etnicke, infrastrukturne, kakve god) izmedju Spanije i Maroka, Finske i Rusije ili Malte i Tunisa, uprkos svoj geografskoj bliskosti.
 
Pričao sam ove nedelje sa našim (Moramo) kontrolorom iz jedne EU zemlje, on je tvrdio da je 2018. godine gledao kako se ubacuju nelegalni listići usred ambasade i da ga je to motivisalo da bude kontrolor u toj zemlji na ovim izborima. Napominjem da nemam dokaze za ove tvrdnje i da ako je čovek lagao mene prenosim pogrešnu informaciju.
 
Šta se mi kao ložimo na rezultate iz Londona i Njujorka.

Bitno je bre za koga glasaju u Glibovcu, Donjem Brijanju, u Smrdiću i Zlokućama.. e oni nam prže čorbu, a ne fenseraj sa West Enda.
 
Šta se mi kao ložimo na rezultate iz Londona i Njujorka.

Bitno je bre za koga glasaju u Glibovcu, Donjem Brijanju, u Smrdiću i Zlokućama.. e oni nam prže čorbu, a ne fenseraj sa West Enda.
Dobro de, nemoj tako. Prvo, ispade da svako naš ko živi na zapadu je neki fenseraj i buržuj. Podseća me na one malograđanske priče jednog dela Srba o centru Beograda i krugu dvojke, gde se voze Rojsevi i hoda po mermernim trotoarima i šta ti ja znam. A znamo svi koliko to ima veze s istinom.
A drugo, svaki glas protiv Zla dobro dođe. Kamo sreće da pola naše dijaspore glasa protiv Zla. Naša dijaspora broji oko 3 miliona ljudi. Zamislite pola toga zaokruži protiv SNSa. Pa oduvali bi ih, koliko god partijskih vojnika ovaj imao ovde u Srbiji. Kažem hipotetički naravno. Svaki glas protiv Zla dobro dođe.
 
Pao London, pao Beobuild, polako, doci ce na red i Donje Brijanje i Gornje Vaginovo.
 
Ok.



Beobuild je za predsednika izabrao Zdravka Ponosa. Pobeda u prvom krugu.

IMG_20220403_000239.jpg








Sto se tice parlamentarnih izbora, mandat za sastavljanje nove vlade Srbije dobila je koalicija Ujedinjeni za pobedu Srbije. Cenzus su presli:

1. Ujedinjeni za pobedu Srbije - 38%
2. Srpska napredna stranka - 22%
3. Moramo - 18%
4. Suverenisti - 12%
5. NADA 5%
6. Socijalisticka partija Srbije 3%

IMG_20220403_001301.jpg








Sto se tice beogradskih izbora, najvise glasova dobila je koalicija Moramo.

Cenzus su presli:

1. Moramo - 43%
2. Ujedinjeni za pobedu Beograda - 26%
3. Srpska napredna stranka - 21%
4. NADA 3%
5. Ajmo ljudi 3%

IMG_20220403_001917.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh