Šta je novo?

Izbori 2024

Taj isti Kurti je naprednjacima na Kosovu koalicioni partner. Ja sam ubeđen da su oni zajedno to izrežirali, cisto da dignu malo tenzije pred izbore...
Kao što su im partneri ranije bili i Haradinaj i Tači. Nema šiptarskog teroriste koji nije bio u koaliciji sa naprdnjačkom (anti)srpskom ljistom.
 
Узајамне бабароге за скретање пажње са егзистенцијалних питања. Идентично је у целој бившој Југославији, а посебно у БиХ.
 
Benderu, al' si se izložio na Olju.. Slažem se da pridev "savršeno" može da se koristi kada se govori o njoj, ali nikako kada se opisuju njeni voditeljski kvaliteti.. :cool:
Ma nisam, nego sam hteo da kazem da u normalnim okolnostima je kao i svaka druga osoba, a kad je u politickoj emisiji odmah se distancira. :D

A ne mislim da je neka neverovatna voditeljka nego sam hteo da kazem da je potpuno sposobna za emocije, ali kad vodi politicku emisiju, sve to iskljucuje.
 
Razumi me- ležim izolovan s temperaturčinom 38, pa mi dosadno.. a što se tiče Bendera- ne znam šta je njega spopalo.. :unsure:
 
Kada razmislim koje opozicione stranke nikad ne bi usle u koaliciju sa SNS-om spisak je kratak.

rekao bih da su to:

Narodna stranka
Ljubav vera nada
Dveri

mislim da svi drug lako mogu da "prepoznaju Vucicevu viziju".
 
Narodna Stranka je programski vrlo neodređena kada je u pitanju stav prema EU. Ima tamo poznatih evroskeptika, Sanda Rašković Ivić, Siniša Kovačević, ali je i jedan Ponoš u toj stranci. Međutim, čak i da nije evrofanatična, Narodna Stranka će uvek biti majorizovana unutar koalicije sa DS,PSG i SPP, strankama koje se u svom evrofanatizmu bukvalno takmiče sa SNS-om.

Moje mišljenje je da je svaka opoziciona stranka koja zastupa politiku "EU nema alternativu" potencijalni koalicioni partner SNS-a. Bez obzira koliko se sada pljuju, ako bude situacija stani-pani, SNS nema većinu, oni će im priskočiti u pomoć, po direktivi "odozgo". Smisliće već neko opravdanje, jer će im to narediti njihove zajedničke briselsko-vašingtonske gazde.
 
Poslednja izmena:
Moram da se ispovedim i kazem da nisam ni gledao i slusao Ponosa do sinoc i da je covek odlican, smiren, inteligentan, elokventan, mudar, zna da nastavi i kad je prekinut... Daleko najozbiljniji medj opozicijom plus sto kao kandidat za predsednika ide sam, ne vuce gomilu raznih Lazovica sa sobom.

Plus ima najveci olos protiv sebe i ta pobeda bi bila verovatno najbitnija iako smenom predsednika se tehnicki ne dobija puno po pitanju vlasti.

 
Cudo na predsednickim izborima bi bila i najbolja opcija verovatno. To bi bio ogroman udar na SNS i verovatno bi nesto kliknulo medj narodom i krenuli bi protesti i pritisci da se odrze novi parlamentarni izbori gde bi mozda isplivali novi ljudi.

Ovako, ne znam ni koliko zelim opoziciju na vlasti. Ponos sam predsednikuje, ne mora da ubacuje Dobrice na ministarska mesta.
 
Велика је штета што се део опозиције није ујединио око Поноша као председничког кандидата. Човек је скроз на месту за ту функцију какав треба да буде. Тадић и Морамо боље да су се фокусирали на парламентарне а Поноша подржали за председника. Десно крило опозиције ће се показати ако буде другог круга кога ће подржати. Са друговима сам причао о изборима, некима је ок Јовановић из ДСС али им смрди ПОКС.
 
Ja rekoh ranije da je Ponos ozbiljniji nego vecina ostalih. To se videlo jos iz onog gostovanja u Utisku.

Nazalost, ostatak opozicije je uglavnom previse zaokupiran cepidlacenjem i trazenjem i najmanjih sitnica i razloga da ga odbiju od sebe. Zele savrsenstvo sto bi rekli. A nastupaju kao da imaju zagarantovanih 40% a ne ispod 10%...

@MC_ Ja ne bih bio tako siguran da Dveri nikad ne bi usle u koaliciju sa naprdnim talogom. Pogotovu sto ni dan danas ne znamo pouzdano da oni (Dveri) nisu jos jedna u nizu laznih opozicija. Ja im prosto ne verujem.
 
Trenutno opozicione pro-EU stranke su rezervna klupa za SNS, ukoliko im u budućnosti zafali parlamentarna većina za formiranje vlade. Možda se Đilas i Vučić uzajamno ne podnose na ličnom nivou, ali gazde su im iste, i gazde će ih izmiriti, bude li potrebe za tim.

Zašto bi Dveri ikada ušle u koaliciju sa SNS-om ? Da je Boško hteo da bude Šapić ili Šešelj, mogao je to još odavno. Mnogo će pre Đilas u koaliciju sa Vučićem, nego Obradović u koaliciju sa bilo kim od njih dvojice.
 
Sve tačno gore napisaste, Ponoš izrazito inteligentan i normalan tip.

U principu neću ništa protiv opozicije da pišem do Dana studenata, da im ne kvarim posao na izborima; posle ću da napišem šta mislim i o raznima tu. Dodao bih, kakve god da su Dveri, da ovo sa krejzi Nestorom jeste ipak jedna solidna diverzija unutar Respiratorovog biračkog tela😀
 
Možda su Ponoš i Vučić inteligentni, ali su pro-natovci. Neka, hvala.

Meni iskreno nije jasno kako Siniša Kovačević i Zdravko Ponoš mogu biti i u istoj koaliciji, a kamoli u istoj stranci?
 
Питање је колико је стварно Понош про-нато, то је таблоидна етикета.
 
Pa jeste Ponos pro-NATO. Ali ne na nacin kao Ceda Prasak. On gleda sa prakticne i realisticke strane.

Ponos se vodi logikom slicnom kao ja (kazem slicnom, jer ne znam coveka i ne znam sve o njemu, pa glupo da tvrdim ista). Da je NATO svuda oko nas, da Srbija vecinski zavisi od zapada, i da treba da budemo deo NATOa ne zato sto su oni andjeli, nego bas zato da sutradan ne bi vise nas maltretirali. A kad smo deo njih, onda automatski imamo i vece pravo glasa i uticaja nego da smo zapostavljena rupa inata u njihovo. tepihu.

Ja razumem ljude koji se iz principa ne slazu s tim rezonom, ali razumem i sam taj rezon. Ne mozes da ih pobedis. Zavisis od njih. Onda im se pridruzi. Da, slace te u mirotvorne misije po svetu ali nece te izbaciti ako neces. Eno jos pre nego sto je krenula glupost (Ruska glupost) u Ukrajini,dok su bile samo tenzije, jedna bedna Hrvatska rekla da nece slati svoje vojnike u Ukrajinu i da ce se drzati podalje u svakom smislu. I niko joj (iz NATO) nije drobio, a kamoli sad nesto sankcionisao ili izbacivao.
 
Nažalost, činjenica je da nam je vojska uništena dok je Ponoš bio načelnik generalštaba. Svedena je sa 200.000 na 40.000 aktivnog sastava, a preko 1000 tenkova je istopljeno u staro gvožđe. Kome je to bilo u interesu, jedino NATO-u.

Naravno da Pink i Informer ćute i o IPAP sporazumu i o svom Vučićevom služenju NATO okupatorima, dok sve Ponoševe grehove od pre 20 godina vade iz naftalina. Ali da je on tada bio drugačiji, danas nebi imali šta da vade. Da je Ujedinjena Srbija kao svog predsedničkog kandidata istakla npr. Sinišu Kovačevića, njega sigurno nebi mogli da napadaju da je NATO kandidat. Ovako su im se savršeno namestili.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Meni je za lokalne izbore sve bolji kandidat N. Sarovic.
Mozda samo bivsi radikal moze da pobedi naprdnjake.

Vlast sada ludacki izvozi hranu "jer je dobra cena". Na jesen ce nasa hrana biti veoma skupa jer ce imati input novih cena djubriva i goriva.
To ce znaciti glad za mnoge.
Ali nezadovoljstvo ce biti i sansa za ozbiljniju pobunu protiv NATO psihopate koji vlada Srbijom.
Gradjanisticka ili liberalna opcija nije u stanju da igra bilo kakvu ulogu u iole ozbiljnijoj situaciji.

Tu ce doci do izrazaja suverenisti kao Sarovic ili Obradovic.
 
Poslednja izmena:
Vrh