Šta je novo?

Izbori 2024

Ух, одакле почети... да покушамо да се задржимо на теми...

Занимљив избор речи, као да се следеће ствари не дешавају конкурентно и међусобно увезано:
- стотине милиона динарадате за приоритетно завршавање Храма Светог Саве, док се Инфективна клиника пар стотина метара даље распадала усред најгоре пандемије у последњих сто година
- педофил Пахомије добија орден у име манастира
- Несторовић не бива санкционисан ни на који начин за своје штетно деловање током исте те пандемије
- исто тако, ни брачни пар Стојковић, који су заслужили најмање да им се одузму лиценце, а реално доста дуге робије за своје балаве одвезане језике
- Хрват из Црне Горе приморан на бег од клуба који тренира јер га навијачи шиканирају до те мере да није имао избора
- мурал Ратка Младића
- аболиција колаборациониста из Другог светског рата, јер се партизанска историја не уклапа у уски националистички калуп, па је бољи и колаборациониста него интернационалиста
- рецитовање љотићевских песама на државној манифестацији
- нормализација секса и насиља у ријалити програмима
- професор који у новосадској школи у вишенационалном одељењу одваја само ђаке српске националности уз таблу, говори им да подигну три прста и тагује их уз текст "моји Српчићи"
- "Хепи" телевизија са својим ратним злочинцима у јутарњим терминима, авакс пропагандом у поподневним
- милијарду динара за гротескно велики споменик, док је Главна Железничка Прокоп у расулу
- Новак подржан и дочекан као народни херој јер је једини тенисер у Топ 100 који није вакцинисан, на канабеу код В*чића мало након тога
- Младен "Образ" Обрадовић се повампирио
- било каква критичка мисао се гуши у свим медијима као аутошовинизам, фашизам, мржња према Србији...
- опозиција не може да зине на јавном сервису а да је не поклопи два или три гласа камариле на власти
Narod dobri i posteni sve ovo voli i podrzava.

Jer da je suprotno, nasao bi vec neki nacin da se nekako pobuni i otarasi tog zla.
 
Што се тиче Арна Гујона, не знам много о њему али делује ми као пристојан човек. Кад то кажем гледам само оно што је причао код нас на српском језику, а то што је некад припадао десничарским Француским организацијама не занима ме много, чак и ако је можда још увек везан за њих. Ако постоје проневере новца, свакако ћу подржати да се то истражи и заврши на суду. Нисам слушао да је на нашем језику нешто ружно причао о албанцима или генерално муслиманском свету.
Koliko god Arno Gujon kao pojedinac bio dobar, nista mi se ne svidjaju ti ''identitarski pokreti'', identitetlije, suverenisti, ''nove desnice'', likovi poput Orbana i Kacinjskog, obnavljaci i cuvari ''tradicionalizma'', kojekakvi borci za '' 'riscansku Evropu'' i slicno.

Narocito su se razmahali od 2016. kada je onaj hohstapler pobedio na americkim izborima.
 
Poslednja izmena:
ја нисам никад гласао за АВ, али било је ту мисли нешто типа "ма нека им и ови су се осилили, нека их мало смени било ко, макар и АВ". После сам се покајао због ових мисли, мада морам признати да ме је у старту (рецимо првих годину дана) мало збунио са оним хапшењима и променом реторике. Неко време је избацио онај свој врхунски цинизам који ме је стално одбијао, међутити временом су се вратиле старе навике.
Нисам гласао за СНС никад, нити ћу; нисам ни желео да они дођу на власт "да се ови други мало одморе", чак, како је ово градски форум, упозоравао сам да је Београд солидно вођен од Ђиласа и екипе - јер треба знати и наше објективне лимите - док се овде већински летело и клиначки маштало. Гадио сам се прогона Мишковића. Добило се овде подоста од тога што се тражило, тако је нажалост помало и праведно.

Сада, успостављеном систему треба посећи крила на идејној основи. Све треба да се делегитимизује, а као исправан пут ка томе видим борбу против тзв. "јаке државе" - оне која нам узима пара колико јој треба, па нам враћа на кашичицу, коме и колико она хоће, уз то реализујући неке лудачке пројекте. Та побуна је успела у Америци пре 50-ак година, ваљда може и овде. Мада, овде је и 1993. Слоба добио изборе...

Све више сам при ставу да то треба да прати и регионализација, тј. суштинска децентрализација земље.

У супротном, ако ови и изгубе изборе - вратиће се врло брзо на власт. Способнији је Вучић у овом рђавом систему 100 пута од најближе конкуренције.
 
Pa upravo tako, ne može se gledati samo Beograd, niti je najbitniji u celoj priči. Bilo koja opozicija koja ima šanse mora imati i objektivna shvatanja za decentralizaciju i unapred pripremljen plan. Nadam se da su od Vučića naučili kako.
 
Da, i ja imam informacije da ovog i narednog meseca će mnoge pozicije u državnim službama biti popunjene. Ne posle izbora, nego baš sad pre.
A naravno da ima nezadovoljnih i među njima. Vazda bilo. Zato SNS već minimum 10 godina ima praksu da ucenjuje bilo koga ko je ikad dobio bilo šta od njih, da godinama na svakim izborima slikaju glasački listić kao dokaz za koga su glasali. Znam jednu osobu koja im se bila priključila da bi dobila posao, misleći da će odmah po zaposlenju da se distancira od njih i to je to. E malo sutra. Godinama su je slali na mitinge, otvaranja Prokopa, tribine... Tek posle jedno 5 godina uspela je da se iskobelja i distancira.

To ti je ko s regrutacijom u Američkoj vojsci. Nema ''hoću samo da prođem pa posle idem svojim putem''. Ili ako vidiš da će ' te šalju u Afganistan, da kažeš ''e ništa, tražim ja drugu karijeru''. Nego kad potpišeš i uđeš, njihov si minimum 2 godine. Tako i sa S(N)S.
Uvek bude taj fazon, i među glasačima. Realno SNS ništa ne radi u mnogim mestima, nema ih jednostavno, sve do izbora. I onda krene kampanja, predizborno asfaltiranje, uvođenje autobuskih linija, postavljanja uličnog osvetljenja, početak nekih radova, nešto jeftino čisto da se lokalu pokaže da "brinu o njima". I onda prosečni lokalac kaže "ja ću da glasam za mog Vučića, on se brine o meni evo asfaltirao mi ulicu, šta je Đilas uradio, ništa, samo krade".

Ne ide to u glavu tih ljudi, ako se neko optužuje za krađu i tvrdi se da je krao, zašto se onda ne uhapsi? Ako je neko toliko loš i krši zakon, zašto se ne uhapsi? Ali je uvek bitno da se nešto jeftino uradi, čisto da bude kao nekakva "briga" o nekome i to je dovoljno. Ne razumem i dalje kako neki tako ograničeno razmišljaju, pa i da im se objasni. Eto baš sam se sinoć prepirao sa stricem, spomenuo nešto Erdogana, ja odmah rekao to je diktator, on odmah pa šta, Đilas je kao bolji. ??????? I onda ja rekao, da nema tu logike, ako sam protiv Vučića, da sam onda za Đilasa, pogotovo što u ovom slučaju Erdogan nikakve veze nema sa njim. Ali uzalud je i to bilo.
Sreća pa on ne može da glasa 😌
 
Pa upravo tako, ne može se gledati samo Beograd, niti je najbitniji u celoj priči. Bilo koja opozicija koja ima šanse mora imati i objektivna shvatanja za decentralizaciju i unapred pripremljen plan. Nadam se da su od Vučića naučili kako.
Проблем је у томе што су нама преко "децентрализације" разни неофеудалци продали цепање земље на своје феуде и огромну штету за народ тако да су људи јако обазриви на све те разне "прогресивне, интелектуалне" децентрализаторе који без икаквих избора и демократске воље грађана хоће да намећу неко разједињавање власти на локалне поглаваре. Сада су нам у "одбору за децентрализацију" људи попут Тепићке која долази из ЛСВ који годинама покушавају да отцепљују / одвајају Војводину на све могуће начине.

Треба напоменути и да код нас те разне децентрализације увек воде до дуплирања функција и увећавања јавног сектора што сиромашан народ опет мора да одваја деци од уста да би плаћао. Обичан човек из Руме мора да храни 3 скупштине у земљи са упола мање људи од града Њујорка који има само једног градоначелника и једну скупштину. А најтужније је од свега што нема ништа већи утицај ни на покрајинску владу него што има на републичку.

Лично бих подржао децентрализацију ако би то подразумевало укидање АП Војводине и спуштање њених овлашћења на мале, локалне самоуправе где би обични грађани били утицајнији и могли да се конкретно изборе за своје интересе, за своју заједницу. Уместо да се плаћа из буџета просто се раздвоје порези које скупља републичка власт за услуге које само она пружа (нпр. пензионо, војска, социјално) и порези које скупља локална самоуправа за услуге које само она пружа (нпр. зеленило, чистоћа итд.). Тада кад се подвуче црта нема дуплирања пореза нити могућности за даљу балканизацију државе а обичан човек има заправо моћ над својом локалном влашћу која је опек превише слаба да би то могла да се понаша аутократски.
 
Kao sto mislim da je 5.oktobar vrlo vazan dan za Srbiju, tako mislim i da dolazak SNS-a nije nista toliko lose.

Sta vise, bio je zdrav u tom trenutku.

Problem su sledeci izbori, gde Vucic jos ubedljivije pobedjuje, i svaki posle toga, kao sto je problem i sesti oktobar.

Nikako da se naucimo kao narod da aktivno ucestvujemo u politickom zivotu, nego ostvarimo pobedu i dignemo sve cetiri u vis.

Secam se druga naprednjaka, tada radikala, koji je za vreme zutih uvek spominjao Italiju i kako menjaju vlade svako malo cim neka nesto zabrlja i zalagao se za to.

Sta fali tome, na kraju krajeva?

Vreme Vlade Mirka Cvetkovica je bilo uzasno, uostalom, hu d fak iz Mirko Cvetkovic? Ministri su bili Dinkic, Djelic, Sutanovic, Tomica, Sasa Dragin, Dulic...i narodu je dosta bilo takvih faca.

Vucic jeste doneo promene. Krstic i Radulovic su bile nestranacke licnosti, delovali su kul i obrazovano, Vanja Udovic je tada bio kul jos, Tasovac takodje... Neka promena je dosla.

Savski amfiteatar je stvarno bio leglo pacova, zmija i narkomana, koliko god to postala sala godinama posle. Pisao sam ovde tada, u filmu Sisanje, scenu gde ubijaju romskog mladica su snimili na mestu gde je danas BNV, dakle, trazili su napusteno mesto, gde ni policije niti bilo koga drugog nema.

Secam se klupica pored Save gde bih seo da predahnem kad bih vozio bajs i smeca pored istih i secam se da bih dosao za mesec dana na isto mesto i to isto smece bi stajalo tu.

Vucic jeste rascistio prostor i krenuo u gradnju.

Beograd je bio grad na granici, prekoputa je bila Austrougarska, nekad manje, a nekad vise neprijateljski orijentisana sila, a 1914.godine se pokazalo da je vrlo neprijateljski orijentisana, i to je mogao uvek biti validan razlog za to sto se Beograd nije spustio na reke. Medjutim, blizila se 2018.godina i sto godina od oslobodjenja i stvarno vise nije bilo smisla da taj prostor bude u stanju u kom je bio.


I dalje verujem da je ovaj narod vecinski anti-radikalski nastrojen i da su izbori 2012.godine bili opomena da se demokratske stranke urazume i pregrupisu.

Vucic ima ideju i organizaciju, makar to bila ideja koja je iskljucivo posvecena ostanku na vlasti. Opozicija nema nista. Imaju Vucicu pederu i to je sve.
 
Poslednja izmena od urednika:
Једна добра ствар доласком Томе на место председника је била та што је поднео оставку на партијске функције. То је морало да постане правило.
 
To se tada smatralo dobrim gestom, samo ne znam sta se tom ostavkom tacno dobilo? Problem sa Tomom je, izmedju ostalog, bio sto je njemu posle te pobede bilo apsolutno svejedno sta ce sa njim, pa i sa drzavom, da se desi.
 
Najgore je sto opoziciji ne treba ostatak zemlje. Samo Beograd.
Tu su kod kuce, tu je vecina "lepa, pametna i urbana".
Par centralnih opstina i moze lepo da se krade.
Mislim da su to uglavnom njihovi motivi. Osim mozda ovih novih partija, kao Moramo koje nemaju iskustvo u kradji.
 
To se tada smatralo dobrim gestom, samo ne znam sta se tom ostavkom tacno dobilo? Problem sa Tomom je, izmedju ostalog, bio sto je njemu posle te pobede bilo apsolutno svejedno sta ce sa njim, pa i sa drzavom, da se desi.
Добио се пример како председник као представник свих грађана треба да буде изнад партинских интереса. Друга је ствар што је он изигран од стране Вучића, скрајнут и политички ликвидиран.
Najgore je sto opoziciji ne treba ostatak zemlje. Samo Beograd.
Tu su kod kuce, tu je vecina "lepa, pametna i urbana".
Par centralnih opstina i moze lepo da se krade.
Mislim da su to uglavnom njihovi motivi. Osim mozda ovih novih partija, kao Moramo koje nemaju iskustvo u kradji.
Мислиш да Зеленовић нема искуства у крађи?
 
Добио се пример како председник као представник свих грађана треба да буде изнад партинских интереса. Друга је ствар што је он изигран од стране Вучића, скрајнут и политички ликвидиран.

Мислиш да Зеленовић нема искуства у крађи?
Pa, verovatno ima.
Zaboravio sam na njega. Kazu da je bio majstor partijskog zaposljavanja.

Cuta mozda nije lopov.
Vladeta zasigurno nije lopov.
Nije nije onaj iz Ne davimo.
 
За време мандата Зеленовића пропала је Апотекарска установа Шабац.
 
NSPM, najnovije ispitivanje:
http://91.222.7.144/istrazivanja-javnog-mnjenja/istrazivanje-srbija-februar-2022.-godine.html



Да ли је, према Вашем мишљењу, за Србију боље да на наредним изборима:вредности у процентима
дође до промене власти39,6
да остане ова тренутна власт40,7
не знам /нема став/без одговора19,7
Укупно100,0

Уколико би се сутра одржавали парламентарни избори, за коју листу или коалицију бисте гласали?са неизјашњенима

(вредности у процентима)
без неизјашњених

(вредности у процентима)
СНС- ПУПС- ПС– Александар Вучић31,141,4
Победа - Уједињена Србија - Мариника Тепић (ССП-НС-ДС-ПСГ)12,416,6
МОРАМО - Заједно за Србију-Еколошки устанак-Не давимо Београд- Н. Зеленовић, А. Јовановић Ћута, Д. Веселиновић9,112,1
СПС - ЈС- Ивица Дачић - Д.Марковић Палма5,57,4
Српска странка Заветници – Милица Ђурђевић Стаменковски2,63,4
НАДА - ДСС-ПОКС – Милош Јовановић- Војислав Михаиловић2,33,1
ДЈБ- Здрава Србија -Саша Радуловић- Милан Стаматовић1,82,4
СДС – Нова странка –Зелени - Борис Тадић1,72,3
СРС – Војислав Шешељ1,62,1
Двери – Бошко Обрадовић1,62,1
неко други5,47,1
не зна/ неодлучан/ неће изаћи/ неће гласати24,9/
Укупно100,0 100,0

Редослед политичких и јавних личности према врло добрим и одличним оценама (оцене 4 и 5):збир оцена 4 и 5
(
у процентима)
Александар Вучић41,8
Ивица Дачић35,6
Александар Шапић28,5
Д. Марковић Палма26,0
Расим Љајић17,4
А. Јовановић Ћута15,5
Божо Прелевић14,9
Мариника Тепић14,5
Здравко Понош12,1
М.Ђурђевић Стаменковски11,9
Срђан Шкоро7,2
Борис Тадић6,6
Вук Јеремић6,3
Драган Ђилас6,2
Бошко Обрадовић3.8
 
Poslednja izmena:
Fascinantno je koliko je Palma popularan. Mislim da je to zato sto ga narod percipira kao gazdu i je..ca.
Ljudi se isto tako dive Dacicu jer ga smatraju "snalaznljivim" tj pokvarenim i lukavim.
 
Fascinantno je koliko je Palma popularan. Mislim da je to zato sto ga narod percipira kao gazdu i je..ca.
Otprilike tako, jedan deo - onaj koji zna kakav je - ga se plaši pa mu udovoljava, a drugi - onaj tuplji - ga smatra facom koja im deli parice, testira ćerkice, peva pod šatorom, izvodi Brus Li akrobacije i slične cirkusarije što neki ljudi vole. Seoska pastuvčina jelte. To je taj neki ideal u takvim sredinama.

A što se Dačića tiče, znam da će nekima ovo zvučati neverovatno ili pak grozno, ali prema njemu imam jednu dozu poštovanja. Zato što on ne pati od kompleksa da bude najmoćniji, najhvaljeniji, najstrašniji, naj, naj... On želi samo da se ubaci u svaku priču i uzme svoj deo kolača. I kad to dobije, ne pravi probleme. Možda zvuči čudno, ali više poštovanja imam prema čoveku za koga znam tačno šta je, kakav je, šta tačno želi i kakav će biti kad to dobije, i koji je to pokazao i dokazao više puta... Nego prema nekim drugim, koji svoje komplekse i tripove nikad neće izlečiti, pa sve i da postanu predsednici Amerike. Kao, jelte, Iskompleksirana Usna, koja nekad čak deluje kao da ga ni ne zanimaju pare, nego samo da zadovolji svoju nezasitu potrebu da mu se drugi dive i plaše. Kad ima 500.000 članova, žulja ga kako da ima 600.000. Kad ima 700.000, umesto da slavi svoju hegemoniju, on se stresira što ne može da natera Studentski trg i Krunsku da glasaju za njega. Nikad mu ništa nije dovoljno, jer sam sa sobom nije čist. Bu..la nelečena...

Tačno se vidi ta razlika kad se uporede Dačić i Vučić. Prvi uživa u životu, lepo mu je i dok peva pod šatorom i dok se pripit zevzeči u Argentini (kad je bio ministar SP) i kad mu voditeljka u skrivenoj kameri bljesne čavkicu... Prosto, čovek zna da uživa. A ovaj drugi, pa jedini momenti gde deluje iskreno srećan je kad vidi mase koje mu skandiraju. Inače čak i kad ode u emisiju umesto da se pohvali kako je osvojio to i to... on kuka kako mrzi one koje nije osvojio. Prosto čovek je iskompleksiran i čuknut i ne može se tu ništa promeniti. Džaba mu sve na svetu kad sam sa sobom nije čist. Pametan izuzetno, ali iskompleksiran i deformisan do bola.
 
Poslednja izmena:
Problem sa Tomom je, izmedju ostalog, bio sto je njemu posle te pobede bilo apsolutno svejedno sta ce sa njim, pa i sa drzavom, da se desi.

toma nik.jpg
 
nick-cage-lol.gif

Nisam ovo video do sad. Genijalno!!! :ROFLMAO::ROFLMAO:

E al stvarno, Nikolić je bio neiscrpan izvor mimova i zezancija. :LOL: Mislim i ovaj Psiho je, ali ne taj način. Toma je bio istinsko, iskreno tocilo. :LOL:
 
NSPM, najnovije ispitivanje:
http://91.222.7.144/istrazivanja-javnog-mnjenja/istrazivanje-srbija-februar-2022.-godine.html



Да ли је, према Вашем мишљењу, за Србију боље да на наредним изборима:вредности у процентима
дође до промене власти39,6
да остане ова тренутна власт40,7
не знам /нема став/без одговора19,7
Укупно100,0

Уколико би се сутра одржавали парламентарни избори, за коју листу или коалицију бисте гласали?са неизјашњенима

(вредности у процентима)
без неизјашњених

(вредности у процентима)
СНС- ПУПС- ПС– Александар Вучић31,141,4
Победа - Уједињена Србија - Мариника Тепић (ССП-НС-ДС-ПСГ)12,416,6
МОРАМО - Заједно за Србију-Еколошки устанак-Не давимо Београд- Н. Зеленовић, А. Јовановић Ћута, Д. Веселиновић9,112,1
СПС - ЈС- Ивица Дачић - Д.Марковић Палма5,57,4
Српска странка Заветници – Милица Ђурђевић Стаменковски2,63,4
НАДА - ДСС-ПОКС – Милош Јовановић- Војислав Михаиловић2,33,1
ДЈБ- Здрава Србија -Саша Радуловић- Милан Стаматовић1,82,4
СДС – Нова странка –Зелени - Борис Тадић1,72,3
СРС – Војислав Шешељ1,62,1
Двери – Бошко Обрадовић1,62,1
неко други5,47,1
не зна/ неодлучан/ неће изаћи/ неће гласати24,9/
Укупно100,0 100,0

Редослед политичких и јавних личности према врло добрим и одличним оценама (оцене 4 и 5):збир оцена 4 и 5
(
у процентима)
Александар Вучић41,8
Ивица Дачић35,6
Александар Шапић28,5
Д. Марковић Палма26,0
Расим Љајић17,4
А. Јовановић Ћута15,5
Божо Прелевић14,9
Мариника Тепић14,5
Здравко Понош12,1
М.Ђурђевић Стаменковски11,9
Срђан Шкоро7,2
Борис Тадић6,6
Вук Јеремић6,3
Драган Ђилас6,2
Бошко Обрадовић3.8
Дачић игра на карту "човека из народа" па је огромном делу популације ближи од неких уштогљених интелектуалаца за које пола времена не разумеју шта говоре. Он ту улогу одлично игра већ 30 и кусур година - поједе печење, пева, опија се, добаци нешто чланици ЕУ као да је на слави и народ задовољан. Слично са Палмом.

Иначе, 1000 баш и није толико репрезентативан узорак за популацију од 7 милиона људи али ај

И то кажем као неко ко ове резултате тумачи позитивно - са Обрадовићем, Шешељем, Радуловићем и Тадићем испод цензуса и еколошком коалицијом која је популарнија од СПС-а и Палме заједно
 
Добио се пример како председник као представник свих грађана треба да буде изнад партинских интереса. Друга је ствар што је он изигран од стране Вучића, скрајнут и политички ликвидиран.
Sam je pristao na to, kao sto je pre toga pristajao da Seselju bude sporedni igrac. Samo neka lepa funkcija i ladovina.
Ipak je bio bolji primer za to kakav predsednik treba da bude u odnosu na ovog aktuelnog, a vala i predhodnog. U nekim drzavama ljudi ni ne znaju ko im je predsednik.
 
Ми имамо неку врсту мешовитог система, слично Француској, али опет и не баш.
Најзначајнија ствар код функције Председника је његова највећа могућа легитимност јер ниједна друга функција се не бира непосредно, ни посланици. Друга је то што је врховни командант. Све остале су протоколарне.

Са друге стране, имамо Скупштину која има 250 посланика и нико ту не може похватати који је који, поготово јер се гласа за листе, а не директно за посланике, па се ту може ипак изиграти изборна воља, ако она стварно постоји у односу на неку личност. О члановима Владе нема потребе говорити. И мандатар може бити највећи анонимус, пример је Цветковић.
 
Ovo kačim ovde jer ga smatram prikrivenim delom predizborne kampanje od strane vladajućeg tal... koalicije. Ako mu pak nije mesto na ovoj temi, neka se prebaci u Srbija - crna strana medalje ili neku o medijima. Naravno, ako neko iz SNS ili države ima demante i dokaze koji obaraju ovu moju sumnju, rado ću ih čuti. Do tada je za mene sve ovo laž i izmišljotina kao deo neformalne predizborne kampanje.

Današnja vest u Deformeru:
i ispod slika sa opisom koji aludira na to da je ovo današnja fotografija uhapšenog Despotovića
Deformer 18.2.2022..jpg

Kao što se može videti, nigde Deformer ne piše da je slika ilustracija, nego implicira da je autentična današnja fotografija tog nekog Despotovića.

Kada se uradi (reverse) Google image search za ovu fotografiju, dođe se do ovog članka u Kuriru iz 2. septembra 2021.
U ''photo reel-u'' na toj stranici, 6. po redu fotografija u nizu je identična ovoj fotografiji koju je Deformer danas stavio kao prikaz Despotovića.
Evo direktnog linka ka fotografiju u Kuriru:
2699605_screenshot-17_ff.jpg


Evo i jednog dodatnog screenshota video snimka sa Kurirove stranice iz akcije hapšenja 2.9.2021. na kome se vidi lik u beloj majici, a koga Deformer danas predstavlja kao uhapšenog Igora Despotovića:
Kurir 2.9.2021..jpg

Inače, koliko je meni poznato, MUP još uvek nije objavio nijednu fotografiju navodno uhapšenog Despotovića, niti snimak akcije sa autentičnim i potvrđenim datumom akcije koji bi potvrdio da je danas izvršeno hapšenje. Toliko o tome, za sad.
 
Poslednja izmena:
Meni je ipak to fascinantno s Palmom. Tzv gradjanisti misle da su ga osramotili kada su otkrili njegovu upotrebu maloletnica.
Medjutim, kao sto sam tada i bio napisao, podigli su mu rejting.
 
Vrh