Šta je novo?

Istorija JGP-a

3541

Intermediate
Učlanjen(a)
27.08.2017.
Poruke
175
Pohvaljen
364
Lokacija
381
Opšta diskusija o istoriji javnog gradskog prevoza u našem gradu.
 
Mapa linija iz 1980-ih godina...
redvoznje1.jpg
 
O linijama gradskog prevoza već postoje dve teme , za gradske i prigradske linije. Ova tema bi trebalo da bude povezana sa istorijom gradskog prevoza , obzirom da si napisao post o tome , i da u skladu sa time bude preimenovana , a da se otvori nova tema za infrastrukturu za tramvaje, autobuse, elektrobuse , trolejbuse i gradsku železnicu. Ovo što si ti napravio mi deluje kao mešanje baba i žaba i dovodilo bi do nepreglednosti. Šta Igor i drugi misle o ovome?
 
solecar":euc7yzkv je napisao(la):
Ova tema bi trebalo da bude povezana sa istorijom gradskog prevoza , obzirom da si napisao post o tome , i da u skladu sa time bude preimenovana , a da se otvori nova tema za infrastrukturu za tramvaje, autobuse, elektrobuse , trolejbuse i gradsku železnicu.

Može.
 
Na Telegrafu piše da je mapa iz 1983, greška je ispravljena.
 
3541":2hxqy3mj je napisao(la):
Mapa linija iz 1980-ih godina...

3541":2hxqy3mj je napisao(la):
Na Telegrafu piše da je mapa iz 1983, greška je ispravljena.
Niti je mapa, vec spisak linija, a nije bas ni najtacnija.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
2m4rvax.jpg

Autobus Goše i Alfa Romea, preuzeto sa foruma Politikin zabavnik.
 
Ako budete dobri, izbacujem i ja malo svoje price... Salim se, od ponedeljka sam na odmoru, pa cu izbacivati malo istorijskog materijala sa jedne, a sa druge strane istoriju barem sto se Novobeogradskog dela price tice... Budite malo strpljivi, robijanje u Maxiju na Kozari nije lako... Xaxaxaxa
 
Jedna od cuvenijih Novobeogradskih linija, i prvi i pravi EKSPRES na Novom Beogradu bila je linija 68E, koja je isla na relaciji: Blok 70 - Gandijeva - Jurija Gagarina - Omladinskih Brigada - Opstina Nbg - Bulevar Mihajla Pupina - Brankov Most - Zeleni Venac. Uveden je 1996.godine, zbog svakodnevnih uzasa na 95 koji su se tad desavali, i imao je svrhu, obzirom da je stajao samo od Bloka 70 do Opstine Nbg, posle nijednu stanicu nije imao do Zelenog Venca, to je tad bio pravi pravcati ekpres, i znalo se stici za 12 do 13 minuta od Bloka 70 do Zelenog Venca, liniju su drzali IK111 iz 1987 i 1988.godine sa 7 vozila je bilo tad na 5 do 7 minuta, prvi zglobno vozilo je bio IK202 garazni broj 1273. Posle je ta linija bila preimenovana u 43P, jer je 43 znao da bude ukinut, pa je PFALCELOGRAF sa uvezenim Graft Shift Stajerima solo verzija odrzavao taj pravbac, pa je linija produzena do Koteza, ali nije stajao od Doma Omladine do Pancevackog Mosta, ali je od Koteza do Pancevca stajao duz Zrenjaninskog puta u oba smera, a u svim smerovima je svracao na okretnicu u Blok 70a, jer je 76 bio jedno vreme ukinut, pa je do 2002.godine, linija 76 isla od Pohorske do Bezanijske Bolnice do uvodjenja 77. Elem, 43P (68P), kasnije biva skracen do Pancevackog Mosta do Bombardovanja 1999.godine, tada je liniju drzao D i V Turs, sa svim i svacim. Od 24.3. 1999 godine do pocetka 2003.godine, linija 68 je isla na relaciji Pohorska - Opstina Nbg - Omladinskih Brigada - Blok 70a - Blok 70, u Blok 70a je svracao u svim smerovima, sa jednim vozilom van spica na 50 do 60 minuta, a u spicu sa 2 ili 3. Kako je pusten produzen profil Bulevara AVNOJa, dosla je reorganizacija prevoza na tom delu. 68 ide na relaciji Zeleni Venac - Hajat - Bulevar Avnoja - Omladinskih Brigada - Jurija Gagarina - Gandijeva - Blok 70. Linija 76 se ukida iz Pohorske i prebacuje u Blok 70a. Elem, jos istorijskih pitalica, ko se od vas seca cuvene linije 99? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491895#p491895:27laijcd je napisao(la):
Gaspar18 » November 13th, 2017, 1:02 pm[/url]":27laijcd]Elem, jos istorijskih pitalica, ko se od vas seca cuvene linije 99? :D
Ja se sećam , ali nemam pojma kuda je išla. Znam samo da je išla na relaciji Cvetkova Pijaca - Blok 45 (za ovaj blok nisam 100% siguran , ali znam da je išla u jedan od Savskih blokova).
 
99 је ишао од Блока 45 - Јурија Гагарина - Омладинских Бригада - Општина Нбг - Булевар Михајла Пупина - Стари Савски Мост - ГЖС - Славија - Београдска - Булевар - Цветкова Пијаца... Ко се сећа 512П, или ти 87?
 
Kad malo bolje pogledam , rekao bih da si u pravu. Ova limena kućica me je zbunjivala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492107#p492107:27qxar3h je napisao(la):
Gaspar18 » November 14th, 2017, 1:12 am[/url]":27qxar3h]99 је ишао од Блока 45 - Јурија Гагарина - Омладинских Бригада - Општина Нбг - Булевар Михајла Пупина - Стари Савски Мост - ГЖС - Славија - Београдска - Булевар - Цветкова Пијаца... Ко се сећа 512П, или ти 87?
19P Kalemegdan - MML
24P Dorćol /SRC “25.maj”/ - Autokomanda – Braće Jerković - Medaković 3
29P Kalemegdan – VML /Cvetanova Ćuprija/
30P Dorćol - Medaković 2
33P Kalemegdan - Kumodraž
40P Zvezdara - Banjica II - Jajinci
42P Omladinski stadion - Banjica VMA
42P Dorćol /Žorža Klemensoa/ - Banjica VMA
43P Kotež – Blok 70
47K Miljakovac 1 - (trasom 50) - Požeška - (trasom 23) - Mostar - (trasom 46) - Autokomanda - (trasom 47) - Miljakovac 1
51P Omladinski stadion - Bele vode
66P Blok 44 - Višnjica
67P Omladinski stadion – Blok 24
68P Blok 70 - Dunav stanica
73P (današnja 73ka)
76P Zvezdara – KBC “Bežanijska kosa”
87P Blok 45 - Petlovo brdo
89P Novi Beograd /Paviljoni/ - Vidikovac (trasom 23 preko Banovog brda I Košutnjaka)
99P Blok 45 – Cvetkova pijaca
305P Vukov spomenik - Boleč
309P Vukov spomenik - Kaluđerica

Za većinu linija je izvor gspbeograd.net Dopunio sam sa par linija kojih se sećam , a nisu bile na spisku.
 
FAP G80, vozili su između 1960. i 1985. godine.
 
Vrh