Šta je novo?

Iskustva sa majstorima

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.329
Tokom vikenda sam rešio neki zaostali problem u kupatilu ali ono što je na mene ostavilo utisak je profesionalan i dobar majstor (vodoinstalater) koga sam slučajno našao u google pretrazi.

Pre njega mnogi su protutnjali kroz stan iz raznih razloga ali niko bukvalno niko nije uradio posao kako treba a da ne pominjem cenu. Pisao sam u temi o sigurnosnim vratima da sam ih ugradio pre par godina. Nakon ugradnje sam zvao majstora da sredi špaletne, neverovatno ali pitao me je imam li kofu i špahtlu i ako može da radove uradi u jednom danu iako posao zahteva dva dolaska :bash: Naravno nije on sredio špaletne.
 
Igore, odlična tema...ne znam da li je ok ali možda bi trebalo da sve dobre majstore oglasimo u ovoj temi...jer baš imam bogato iskustvo sa raznim električarima, vodoinstalaterima, molerima...i znam koliko je dobrog i poštenog jako teško naći. Svaki mi je ostavio svoj neki trade mark u stanu...

Jednog, takodje vodoinstalatera mogu da pohvalim koni mi je menjao WC solju...odradio je posao za 15min...bukvalno sa vrata u jednoj ruci drzi novu solju drugom skida staru...nit je hteo da popije nesto...nit ima 1000 tema za duge razgovore...naplatio i otisao...stvarno retkost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Plasim se da bi se tema pretvorila u reklamiranje.
Sa druge strane nama koji nismo cesto tu bi znacile preporuke! Nije bas lako naci nekoga pogotvo je dobro znati cene usluga. :)
 
Mnoge stvari, oko kola i kuce sam naucio da radim sam, nesto me je zanimalo, a nesto sam morao iz ovog ili onog razloga.

Nije mi problem da platim kada neko nesto uradi dobro. Najjeftiniji je onaj majstor posle koga ne moram da zovem drugog majstora ili da sam posle njega popravljam. Ali takvi su retki - ima raznih doktora, pa sto da nema i raznih majstora.

Krecenje, gletovanje, zamenu cesmi, uticnica, prekidaca, grejaca na bojleru, ugradnju elektricnih aparata i sve ostalo sto nisu neke velike prepravke...Odavno radim sam. Najmanje zato sto mi je zao da platim majstora.

Problem je sto veliki broj njih nisu majstori - nego monteri. A monter sam i ja, pa necu da placam nesto sto umem da uradim, verovatno bolje i pedantnije, iako sporije.

A ovo sto kaze Igor,...Kada dodje neki ,,majstor", pa bude: ,,Jel imas srafciger, busilicu, brusilicu....." . Mislim se u sebi: ,,Kakav si ti majstor, kada nemas alat". Taj kod koga ja idem nesto da uradim i naplatim, nije duzan nista da ima. On me je zvao da mu uradim i da plati. I da drzi ruke u dzepovima dok ja radim, skroz je u redu.
 
Ne bi bilo loše da ovde preporučujemo samo majstore sa kojima smo baš zadovoljni, ali da budemo iskreni. Bilo je dosta majstora koji su došli na preporuku, ali su na kraju bili užasni.

Nama su kroz stan prošli svi mogući majstori, ali bih jedino preporučio drugima parketara. Doduše, to je bilo pre 6 godina, tako da ne mogu više da garantujem za njega ;)
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZsSsDcKkTK8[/youtube]

Posle 40 godina, nista se nije promenilo u ovom smislu - vise ili manje. Malo sale nije na odmet, ali nazalost, kada se uporedi sa realnoscu, u ovoj sali ima najmanje sale.
 
Ja mogu da preporučim izuzetnog keramičara. Dečko radi odlično, postavio mi je nove pločice u kuhinji za desetku.

Koga interesuje, može mi se obratiti u privatnoj poruci. Jedino bi bio problem ako bi neko hteo sada da ga zove, pošto treba da ide u Austriju na par meseci.
 
Kad sam video naslov teme, pomislio sam da smo napokon dobili zene na forumu i da su one otvorile ovu temu, kad ono...
 
Ja znam dvojicu majstora za pravljenje polica od drveta. Video takve nisam do sada.
 
A ume li i voli li neko od vas da radi sam neke majstorske poslove oko kuce ili kola?
Jeste li nekad probali da radite sami u kuci neki ozbiljni posao od krecenja i montiranja uticnice i prekidača?
 
Sve što mogu sam sam radio.

Jedino ne bih smeo da radim vodu (cevi iza pločica), mada uz pravi alat nije problem.

Zaista mnoge stvari se mogu samostalno uraditi. Recimo struja, tu treba dati majstoru samo da ti postavi osigurače i FID sklopku. Posle par godina sam sam prevezao skoro sve uređaje jer mi se nije svidelo kako je šta spojio od uređaja na osigurače.

IMG_6412.JPG
IMG_6433.JPG
IMG_6509---manje.jpg


Opet, meni to nije bio problem jer sam sam osmišljavao gde će mi ići koja utičnica i svi kablovi kroz kuću. U desnoj kutiji su mi ruter, razdelnici za kablovsku i razdelnici za telefon. Sve je to iznad vrata, tako da kada otkačim PTT za mesec dana i uvedem novu kablovsku, neće biti nikakvog bušenja u stanu jer se tu nalazi prodor ka hodniku od zgrade.

Recimo, posle poplave u kupatilu, sam sam stavio pločice na mestu gde je majstor morao da ruši. Imao sam višak pločica, ali ne i sekač. i šta sam uradio - napravio sam mozaik tamo gde je moralo da se kroji.

IMG_6308.JPG
20171003_185829.jpg
20171003_193702.jpg
 
Ovaj mozaik je bas kreativna ideja i prilicno originalna. A za ovo oko struje vec treba vise od amaterskog hobi znanja. Svaka cast!
 
Alternativa je bila da dam pare na keramičara. Imao sam lepak za pločice, pesak sam uzeo sa dečijeg igrališta, fug masu kupio, mozaik sam pravio čekićem...

Imao sam luksuz da se taj deo ne vidi toliko jer je ispod mašine za veš i pored WC šolje, ali zaista je ispalo odlično za prvo lepljenje pločica u životu.
 
Pločice možeš seći i brusilicom ako imaš.
 
Znam. Nemam :(

Ovu na zidu sam sekao sa preciznim lupkanjem, pa sam na kraju turpijao. Na sreću, nije na vidnom mestu, a i fug masa je približne boje pa se ne vidi tako lako.
 
Колега, мала је шанса да би Вам неки керамичар уопште и дошао да обави овакав посао. У великој су потражњи и врло пробирљиви.

Када су моји родитељи реновирали купатило, керамичари које су позвали уопште нису хтели да уклањају старе плочице. Понудили су им је да поставе нове преко старих, што је на крају и урађено.

Лепо сте одрадили посао, али ово би Вам могло представљати проблем уколико одлучите да продате стан.
 
Keramicari hoce da lupaju stare plocice, ali traze da im se i to plati, nista nije dzabe nigde. Svoj rad svako ceni, a veliki broj i precenjuje. Cene cak nerad i neznanje. Na kraju, svako ima pravo da trazi za svoj rad koliko misli da vredi, a vase i moje je da li cemo da prihvatimo tu cenu ili cemo ici na neku drugu opciju (drugi majstor ili da radimo sami). Meni samo nije jasno zasto se neki ljute kada im kazem da mi je skupa njihova usluga. Ja prvi imam cenu ispod koje necu da radim, kome je mnogo, to je njegov problem, kao sto je i moj kada je meni mnogo i nema tu ljutnje, ni licnog prihvatanja.
 
Е, па, да ми нисте рекли, ја би их послао кући само с топлим оброком! Открили сте топлу воду, колега; не заборавите да је патентирате.

Наравно да се плаћа, али ни ови ни остали које смо контактирали нису хтели да лупају. „Тешко је”, „не исплати нам се” итд.

Нема љутње, а има ли пристојности? Мени такви попут Вас ништа неће радити, јер ме ништа не нервира више од радника који се понашају као да они мене плаћају, а не ја њих.
 
Problem nije u lupanju keramike već što će posle toga ostati neravan zid. Većina keramičara danas ne zna (ili ne želi) da radi na materijal, dok je za klasično lepljenje relativno ravna površina.
 
Sad ima masa koja ide preko plocica odlicns varijanta za renoviranje kupatila u 3 dana
prvo promjenite cijevi potom pripremite podlogu pa onda nanosite osnovu pa boju saru po zelji i na kraju vodoneprousni sloj
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749202#p749202:2hsi6e8j je napisao(la):
Хаеул » Čet Jun 18, 2020 7:45 pm[/url]":2hsi6e8j]Е, па, да ми нисте рекли, ја би их послао кући само с топлим оброком! Открили сте топлу воду, колега; не заборавите да је патентирате.

Наравно да се плаћа, али ни ови ни остали које смо контактирали нису хтели да лупају. „Тешко је”, „не исплати нам се” итд.

Нема љутње, а има ли пристојности? Мени такви попут Вас ништа неће радити, јер ме ништа не нервира више од радника који се понашају као да они мене плаћају, а не ја њих.

Vi ste kolega vidim neki pametan covek, knjizevnik. Te fore su Vam na nivou 5. razreda Osnovne skole, a Vi vidim imate dosta vise godina od tog perioda, pa malo i to prilagodite svojim godinama.

Pristojnosti mora da bude. Kad ja radim, isti je sistem kao kada drugi radi kod mene. Dodji pogledaj, ima da se uradi to i to. Moze - ne moze. Ako ne moze iz bilo kog razloga (ne isplati ti se, ne radi ti se,..) dovidjenja. I nema nista licno. Ako moze - radi i bice ti placeno koliko smo se dogovorili. Ja dodjem, pogledam i kazem da li moze ili ne moze i koliko kosta. Pa Vi kao musterija birajte.

A taj monter koji je keramicar kao sto sam ja Car Janana, koji nece da lupa stare plocice nije nikakav majstor. Sta bi on hteo, da radi na gotovo? Niko mu nije trazio dzabe radi, ako se dobro razumemo...Da mu platite da lupa i on nece? Da je pravi majstor, imao bi pomocnika koga ce da vodi po potrebi, pa neka on lupa kako njemu odgovara i bice mu placeno. Ako ni to nece ili ne moze, sve ostalo je gubljenje vremena sa njim.

Meni je keramicar rekao da ako hocu da lupam stare plocice moze, ali ako ce da lupa njegov pomocnik, ima dodatnu cenu. Ja nisam hteo da ih lupam, nego da lepi preko, jer mi je prag vrata ostao mnogo visok u odnosu na pod. A da je trebalo da se lupa, pitao bi da lupam sam. To umem, ali da lepim, ne umem, osim da popravim, ako otpadne par plocica. A te fore da treba da mu bude ravno da bi lepio plocice, a ostane neravno kada mu lupa neko drugi,...Ako je neko dudlao camac, ja nisam. I kod tog nekog, neka mu prodje.

To je inace bio odlican keramicar, ali je otisao preko kao vecina u manjini dobrih majstora.

Ovaj treci deo ne razumem. Vi kolega ili dobro ne vidite ili ste procitali i shvatili onako kako ste zeleli. Kod mene ste Vi gospodin, ako ste me platili i ja sam prihvatio posao. Ako sam ja dosao, pogledao i pregledao, pa prihvatio posao, jer smo se dogovorili da radim za neku cenu, Vi sa tim dalje nemate nista. Osim da kazete da li ste zadovoljni na kraju ili niste. I ako niste, morate da mi kazete zasto niste, to je jedini uslov.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749261#p749261:rnluahxx je napisao(la):
direktor » 19 Јун 2020 06:46[/url]":rnluahxx]Sad ima masa koja ide preko plocica odlicns varijanta za renoviranje kupatila u 3 dana
prvo promjenite cijevi potom pripremite podlogu pa onda nanosite osnovu pa boju saru po zelji i na kraju vodoneprousni sloj
Да, мислим да су то радили код мојих родитеља.

Није лоша идеја, осим ако ниво купатила не испадне виши од остатка спрата.
 
Da se malo ukljucim u diskusiju - prilicno sam zadovoljan parketarom koji je radio kod nas. Odgovoran momak, koji ne bezi od posla. Tacan i uredan.
 
Vrh