Šta je novo?

Industrijski objekti u Beogradu i šire

boca-ica

Professional
Učlanjen(a)
02.04.2010.
Poruke
10.169
Pohvaljen
5.003
Arhktektura pokriva i objekte za industriju , koj su vrlo specifićni , zahtevni i
takođe puni izazova .
Nisam našao temu o tome, pa da je otvorim iz razloga što je gotovo nepoznat taj deo
a mislim da ima BB koj mogu da vrlo lepo i poučno da napišu po nešto o tome

Nadam se da ćemo uskoro imati više modernih objekata iz ove svere u industriskim zonama grada :)


Nekada su industriski objekti fabrike izgledale ovako a na slici je fabrika tekstila 1955 NS



Moderniji izgledaju uglavnom ovako , a na slici je firma ,, Ball Packaging,, na Batajničkom putu



Retki su koj posvete vecu pažnju i dizajnu na slici je firma ,,Albo,, na Batajničkom putu



Uploaded with ImageShack.us


Posmatrao sam započete i završene projekte - objekte u industriskoj zoni Batajnice
pravi šareniš
od modrnih, lepih i ogromnih objekata do nekih čatrlja koje nazivaju industrikim objektima

Ima li ih u vašem ,,kraju,, i koji Vam se dopadaju ?
Da li znate projekat za industriju koj ce se graditi ili se vec gradi ?
 
hahahahahaaa
izgleda slabo ima industrije u ovim krajevima :)
 
Ima nešto i gotovo završenih inustriskih objekata koji vec dugo stoje ne otvoreni
nešto mi govori da je to zbog određenog soja koj samo čeka da se otvore pa da lepo zajašu
 
Zar mi imamo industriju porizvodimo nesto hm puna je rakovica industrijskih objekata tipa IMR,rekord,dmb,rashladne vitrime kakos se ono bjese zvala fabrika a otvori uvoznicku firmu i cepaj :bash:
 
Molim da se ispravi naslov teme i da se doda slovo "j" koje nedostaje. Treba da stoji "industrijski".
 
Ja bi da oživimo ovu temu! :)
Voleo bih kada bi smo ovu temu oživeli, kako u arhitektonskom, tako i u strateškom smislu.
Kao što je u mnogim temama razradjeno neko rešenje koje je bolje od zvaničnog, tako bi smo i ovde možda mogli da na ovaj način makar pokrenemo razmišljanje o nekoj vrsti industrijalizacije kod odgovornih, nadležnih pojedinaca i institucija.

Bez proizvodnje nema boljitka ni napretka !!!
 
"Lilly" drogerije su kupile fabriku DMB u Rakovici. Neće je pretvarati u tržni centar ili nešto slično već će renovirati objekat i tamo će proizvoditi neke svoje preparate za drogerije.
 
Da , baš pročitah malopre ovu vest.
Mada mislim da je površina ove fabrike znatno veća nego što su potrebe za fabriku LILLY
U svakom slučaju raduje me da su planovi da se tu nešto proizvodi :)
 
Svakako dobra stvar za opstinu Rakovica :)
 
Evo još jedne lepe vesti
U dvorištu Europolisove (nove) fabrike za proizvodnju i prodaju armature na Batajničkom putu
uveliko vec traju radovi na izgradnji nove fabrike lekova ,
objekat je veoma veliki ima više nivoa :)
 
Još malo obećanja:

Vesti :: Beograd

Đilas najavio industrijske zone oko Beograda »

28. Avgust. 2012 | 13:53, Izvor : Beta, Komentari: 0

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas najavio je danas da će gradska vlast na obodu glavnog grada izgraditi industrijske zone.

djilas(1)13062012.jpg


Na sastanku sa beogradaskim privrednicima u Privrednoj komori Beograda, on je rekao da će izgradnja industrijskih zona biti finansirana novcem od prodaje gradske imovine i poslovnog prostora.

Prema rečima Đilasa, prve industrijske zone biti građene pored saobraćajne obilaznice, a prve će biti "od Batajnice do Surčina". Gradonačelnik Beograda je rekao da će Grad napraviti zone i infrastrukturu i napomenuo da parcele firmama neće biti poklanjane, ali je istakao da će im biti omogućeno da to zemljište nakon tri godine otkupe. To znaci da će u prve tri godine biti besplatno", rekao je on i istakao da ne vidi zašto bi investitori išli u Inđiju, a ne u Batajnicu, Surčin, Obrenovac i druge beogradske opštine.

Đilas je istakao da gradska vlast Beograda raspolaže imovinom koju može da prodaje i da želi i da zakupcima poslovnog prostora omogući da postanu vlasnici prostora koji već koriste, tako što će dobiti pravo preče kupovine.

"Novac od porodaje ćemo upotrebiti za razvoj indistrijskih zona i podsticanje privrede, odnosno biće iskorišćen tako da se vraća u budžet", rekao je gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

Potpredsednik Partije ujedinjenih penzionera (PUPS) i republički poslanik Milan Krkobabić najavio je u Srbiji početak zapošljavanja kroz koncept socijalng preduzetništva, koji će podsticati zaposljavanje osoba sa invaliditetom, raseljenih lica i pripadnika marginalnih grupa i starijih od 45 godina.

Plan je da se u naredne četiri godine na taj način zaposli jedan odsto radnog stanovništva, rekao je on dodao da u zemljama EU kroz socijalno preduzetništvo radi do 10 odsto radno sposobnog stanovništva. Prema njegovim recima, kroz socijalno preduzetništvo posao bi u Srbiji u mandatu ove vlade trebalo da dobije oko 70.000 ljudi.

U Beogradu bi trebalo da bude zaposleno oko 16.000, ljudi odnosno 4.000 godišnje, rekao je Krkobabić, koji je u prošlom mandatu bio zamenik gradonačelnika Beograda.

Izvor: Studio B
 
Па у овом крају око Батајнице и ничу нове хале само што би се то тешко могло назвати индустријским објектима. Ја сам пре за то да овакви објекти ничу тамо где је земља лошијег квалитета јер више вреди пољопривредно земљиште од избетонираног магацинског простора које запосли пар људи.
У сваком случају не сме се дозволити нека прљава индустрија ма колико се причало да се то ето сада све ради по новим стандардима.
Чување земљишта и подземних вода од загађења мора бити приоритет број један.
 
A u čemu će se tačno razlikovati budući tretman ovog zemljišta u odnosu na prethodni period?
Grad je i prethodno obećavao da će ceo potez od grada do aerodroma biti velika industrijska zona.
Šta je sad ovo? Šiftovanje zone ili ... ?
 
Nikada mi nije ni bila normalna ideja da se na potezu B. Kosa - aerodrom nalazi industriska zona
Periferija od aerodroma ka naplatnoj rampi . da - OK

B.Kosa - Aerodrom je atraktivno gradjevinsko zemljiste ,
naselja Surcin Dobanovci su mnogo dalja a dozivljavaju pravi gradjevinski bum u izgradnji porodicnih kuca .
Pre bih taj potez poredio sa Ledinama koje nedavno nisam mogao ni da prepoznam koliko je nacickano novim kucama.

Podrzavam maksimalno preorjentaciju jer
potez Borca - Batajnica - Dobanovci ima vise saobracajnog potecijala
i manje ometa sirenje stabenih zona , ima tu jos po koj adut al i ovo je dovoljno. . . . :)
 
Vrh