Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Ikea ima katastrofalan kvalitet. Naročito kupatilskog nameštaja.
Pa sad, tu i tamo. Kada kupiš nešto jeftino, tipa Lack sto, ne može se očekivati za te pare vrhunski kvalitet i puno drvo. S druge strane njihovi sistemi su, barem meni, odlični. Tipa Pax garderoberi, Billy regali I slično. Vrhunski kvalitet nisu, ali je bolji kvalitet od Mömax i Möbelix. Za Lutz/Lesninu ne znam, izbegavam jer je to meni bespotrebno skupo za jako ružan dizajn.
Koliko sam ja razumeo i xxxLesnina i momax će biti u okviru istog objekta kod Kvantaša.
Uglavnom tako i bude, sva tri lanca zajedno - osim ako je neka lokacija sa manje prostora..
 
20240203_100900.jpg

Krovici imaju tako neki sftj šmek
20240203_101215.jpg
 
Razlika kupovine u Ikei ili nekim drugim domaćim prodavnicama. (čak i onim jeftinim)
- dodjem kupim i gotovo
- sklopim lako
- garancija se rešava u roku od 1 minuta (imao iskustva sa kant trakom koja je počela da se skida )
- kvalitet je ok. Koristim markus stolicu već duže vrmee nisam lagan, i dalje je kao nova. Svi ormani su kao novi...

Neka druga prodavnica
- rok isporuke 60 dana
- posle 60 dana, evo samo što nije... čekamo odgovor, javimo ...
- isto se može raspasti kao i IKEina stvar
- čekam na reklamaciju 30 dana
- dobijem odgovor kako nisam ispravno koristio reklamacija nije odobrena.
 
Pa sad, tu i tamo. Kada kupiš nešto jeftino, tipa Lack sto, ne može se očekivati za te pare vrhunski kvalitet i puno drvo. S druge strane njihovi sistemi su, barem meni, odlični. Tipa Pax garderoberi, Billy regali I slično. Vrhunski kvalitet nisu, ali je bolji kvalitet od Mömax i Möbelix. Za Lutz/Lesninu ne znam, izbegavam jer je to meni bespotrebno skupo za jako ružan dizajn.

Uglavnom tako i bude, sva tri lanca zajedno - osim ako je neka lokacija sa manje prostora..

Моја искуства са Били библиотеком, Паксом, Маркусом и Понгом су јако добра. Са застакљеним Билијем сам решио проблем прашине и гриња на књигама и Маркус се показао као удобно решење за вишесатни рад за рачунаром. Гледање ТВ-а у Понгу ми је права уживанција због лебдећег осећаја који ствара спефичан дизајн. Приде могу да се узму и кожни јастучићи па је чишћење прашине лако.
 
I ja moram da pohvalim Ikeu, celu sobu sam opremio njihovim stvarima: Markus fotelja, Billy biblioteka, Eket sistem ormarića, osvetljenje, i još neke dekorativne stvari. Plus sam uzeo i jedan odličan anatomski jastuk. Takođe u drugoj sobi imamo njihov Pax garderober, koji je zaista odličnog kvaliteta, pogotovo kad se uporedi sa sličnim iz Forma Ideale.
 
Po meni, jako je lako.

Za stvari za koje je nebitno da li su izdržljive - uzimam bilo gde / bilo šta da je na akciji, ako je vizuelno odgovarajuće. Npr. - koga boli uvo da li je noćni stočić kvalitetan?

Ali krevet treba da je od punog drveta, sa odličnim dušekom. Ako imam rešenje za to (znam da je provereno dobro) - platim koliko treba.

Ako ne znam, IKEA je najbolja opcija.
 
Моја искуства са Били библиотеком, Паксом, Маркусом и Понгом су јако добра. Са застакљеним Билијем сам решио проблем прашине и гриња на књигама и Маркус се показао као удобно решење за вишесатни рад за рачунаром. Гледање ТВ-а у Понгу ми је права уживанција због лебдећег осећаја који ствара спефичан дизајн. Приде могу да се узму и кожни јастучићи па је чишћење прашине лако.
Ja sam kupio polovnu Strandmon sofu na kojoj svaki gost spava, kada prenoći, iako im spremimo krevet. Dosta puta se dešavalo da neko jedno veče spava na krevetu i onda narednih večeri spava na toj sofi - a ne mogu se ni ispružiti, ali je svi hvale kako je udobna.

Ja u Ikei najviše volim dekoracije uzimati, prevashodno zbog dizajna. Jorgani i jastuci su im odlični. Mislim, na kraju mi je Ikea uvek prva na listi kada treba da kupim nešto, jer je sistem vrlo jednostavan i vrlo lako ću pregledati ono što mi treba. Ako nema, onda idem dalje. Ali npr. šerpe i tiganje ne mogu naći kod njih, kupio sam neki tiganj i posle par meseci je već počeo da se skida sloj teflona, iako sam koristio mekani/silikonski pribor.
 
Ja sam vratio jedan proizvod od 5000 dinara i ekstremno brzo se vraćaju neotpakovane stvari u roku od godinu dana i vrate ti novac. Bukvalno sekunde su u pitanju. Platio sam u kešu i dobio keš nazad. Preporučiće da ti uplate novac na poklon karticu, ali ja sam hteo gotovinu...

Otpakovane i korišćene IKEA stvari, kao i neotpakovane a izvan roka od godinu dana možeš odneti na reciklažu umesto baciti, tj. neotpakovane možeš i tada vratiti. U zavisnosti od stanja u kojem vraćaš, ponudiće neki iznos da ih otkupe. Mislim da tad isključivo novac ide na poklon karticu...
 
Vidim da u Srbiji nema onog dela gde se prodaju proizvodi po nižoj ceni, koji su bili izloženi, čije je pakovanje oštećeno ili fali deo nekog seta, i slično. To je moj omiljeni deo, jer se uvek nađu neke korisne stvari po baš povoljnoj ceni. Pre neki dan sam našao Varmblixt zidno svetlo (šipka zakrivljena na vrhu), koja se više ne prodaje, i to je bilo 29e umesto redovne cene koja je bila valjda duplo viša. Isto često budu Mittled LED lampe i slično, a i proizvodi iz tradfri sistema. Praktično tu prvo idem kada uđem u Ikeu.
A nedavno je počelo i to da se Ikei mogu prodati polovne stvari koje su oni prodavali, eto tipa Strandmon sofa bi mogla da se proda. Oni to procene i kupe, a onda to očiste, srede, i prodaju opet kao polovno.
Ja sad kao fanatik, ali je meni to super stvar koja treba da se proširi. Mada se u Srbiji na takve stvari više gleda negativno, kao da je neko "siromašan" jer ne može da priušti novo. Ja radije kupim polovne stvari, eto na primer ugradnu rernu sam kupio polovnu, aspirator za dž, sve funkcionalno i korisno, umesto što ću dati ogromne pare za nešto novo, sa istim funkcijama. Naravno, neću npr. rernu štrokavu i zagorelu da kupim, ali sve drugo u super stanju može da prođe.
 
Kako nema. Na kraju sa desne strane je cirkularni kutak.
@Noki
Ja sam ogledalo držao na zidu 10ak meseci odneo ga jer mi se je svidja. Vratili mi 100 % iznosa na vaucer karticu :)
 
@kopmania Ja ću sve vaze i saksije i ukrasne jastuke koji nisu ni bili upakovani da im vratim posle godinu dana tj zamenim za druge 😄 i besplatno osvežim svoj prostor... 😊

Šalim se... nisam baš toliko jeftin 😄 plus mi se dopadaju vaze.. 😉 ali da, kad se predomisliš uredno vratiš, why not...
 
Razmisljam da napravim pakleni plan da ne perem sudove nikad 😂

1000003702.jpg


Ovo je recimo za 6 dana, znaci 1000 dinara mesecno 😂
 
@Beki A sto ne bi kupio običan plastični pribor kao ja što radim? 😊
 
Ja sam kupio polovnu Strandmon sofu na kojoj svaki gost spava, kada prenoći, iako im spremimo krevet. Dosta puta se dešavalo da neko jedno veče spava na krevetu i onda narednih večeri spava na toj sofi - a ne mogu se ni ispružiti, ali je svi hvale kako je udobna.

Ja u Ikei najviše volim dekoracije uzimati, prevashodno zbog dizajna. Jorgani i jastuci su im odlični. Mislim, na kraju mi je Ikea uvek prva na listi kada treba da kupim nešto, jer je sistem vrlo jednostavan i vrlo lako ću pregledati ono što mi treba. Ako nema, onda idem dalje. Ali npr. šerpe i tiganje ne mogu naći kod njih, kupio sam neki tiganj i posle par meseci je već počeo da se skida sloj teflona, iako sam koristio mekani/silikonski pribor.

Imam jednu malu šerpicu i ok je, vrši posao kao Metalčeva. Ne čudi me što se skida, teflonski tiganji im ne deluju solidno, podsećaju me na one noname iz supermarketa. Dobre teflonske tiganje ima WMF ali su prilično skupi. Bolja opcija su Silanitovi tiganji od silargana ili od gusanog gvožđa, em zdravije em izdržljivo. Videh da Švedi imaju gusanu Vardagen seriju ali ih nisam pazario do sada.
 
Ja sam odlučio da kupim sledeći wmf, uzeo sam prošle godine Metalac i u životu gori tiganj nisam uzeo... bukvalno sam ga poslao babi posle 6 meseci, neravnomerno zagreva užas.

imao sam ikea, otprilike srednja serija nekoliko godina i isto nisam bio oduševljen... tako da se nadam da dam pare, pa duže da potraju...
 
Шерпе, лонце и поклопце најбоље је куповати у Метроу. Они имају своју линију производа за Хорека сектор, и далеко су квалитетнији од производа са сличним ценама.
 
1708547044361_copy_4161x3124.jpg
CustomName 2.jpg

Насипање терена на првом кружном току код Траншпеда. Не знам шта је ту у плану да се ради.
 
Vrh