Šta je novo?

Iinformacije o zgradama u kojima planiramo da kupujemo stan

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.853
Pohvaljen
30.903
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Kupovina stana nije baš RELAX tema, ali mislim da je ovde mesto za ovakvu temu.

Naime, jedan od saveta kada se nameračimo na neki stan je da se kod komšija raspitamo o tom stanu, kakve su komšije, kome šta curi u zgradi, ko pušta glasnu muziku, da li se primećuje spoljna buka, da li klinci orgijaju svako veče ispred ulaza...

Naravno da od agenta (smrt agentima - najnepotrebnijoj karici u kupovini stana) ili prodavca takve informacije nećemo čuti.

Jedna varijanta je da se pokuca na neka vrata u zgradi (ili zvati telefonom) i lepo se predstaviti kao budući komšija i objasniti šta nas sve zanima.

Druga varijanta je da iskoristimo ovaj forum i tu saznamo insajderske informacije o zgradi. Mislim da je najbolje komunikaciju nastaviti putem privatnih poruka, tj da se odgovori upućuju tamo.

Evo, da otvorim temu. Da li postoji nešto na šta treba da posebno obratim pažnju za stan u zgradi u Bloku 33, Narodnih heroja 27-37
 
Auuu, ala si ti optimističan ! Pa taman da svi stanovnici ove zemlje imaju u lobanji ugrađen čip sa non stop konekcijom na internet, koja je šansa da se na jednom forumu nađe baš neko sa neke adrese o kojoj neko nešto pita ?!?!?!?

Evo ti sjajno rešenje, ako je to tipična stambena višespratna zgrada;
u sve sandučiće ubaci svoj koverat, u njemu bi bilo tvoje pitanje i drugi koverat sa markicom adresiran na tvoju adresu putem kojeg bi ti anketirani stanari vratili odgovor, ili uz pitanje ostaviš svoj email (ali opet se postavlja pitanje da li neki penzos ili domaćica koji imaju najmasnije informacije imaju i internet) , ili broj telefona ako si spreman da istrpiš potencijalne idiote.

Ili u ulazu pored poštanskih sandučića nakačiš A4 papir sa svojim pitanjem, i olovku na kanapu, pa da stanari pišu u prolazu.
E taj papir bi bio "forum" za stanare, jer bi se tu možda povela i neka prepucavanja. A možda bi ga prvi ko prođe i bacio.


Ali kad se sve sabere, ipak ostaje da je najbolje da pokucaš na što više vrata i uživo i u 4 oka pitaš ljude, pa i ako naiđeš na budale kod kojih ćeš se loše provesti, i to je deo saznavanja da tu ne želiš da se nastaniš.
 
Komsije nikad ne mozes da ocenis unapred. Iznad stana u kom stanujem za 5 godina promenilo se 3 vlasnika, prvi si bili tragicni, ovi su super. Ono sto ja znam iz tog kraja ako je to u okolini Fontane i ako su one starije zgrade u pitanju je da je tamo zbog starosti zgrada i instalacija potpuno nepreporucljivo piti vodu sa vodovoda a i masine se cesto kvare jer ima puno peska u sistemu zbog zastarelih cevi. Ziveo sam u bloku 1, lokacija fenomenalna, uslovi zivota u zgradi kao u ciganskoj cergi.
Tamo nikad nisam popio vodu sa cesme, par puta sam sipao u casu i samo rekao: "nema sanse". Kod mene nije bilo peska, ali opiljaka od gvozdja koliko hoces.
Eto zasto bih ja novogradnju, ali je cesto kritikujem da bi je jos poboljsali. Staro je ipak staro.
 
Očigledno sve zavisi od zgrade do zgrade. Ja sam trenuto u bloku 2 i nikakvih problema sa vodom nemamo. Instalacije u stanu bih sigurno menjao cele, kao i cevi...
 
- 6 godina zivim u toj zgradi.
- Stan gleda na jug. Soba koja ima lodju je ok, ona sto nema je leti paklena. Kuhinja isto.
- Lift je malecki, za 4 osobe.
- Buka sa autoputa podize fon, tek nocu vidis koliko je to zapravo bucno.
- Otkad su ukopali kontejnere progledasmo.
- Skoro su napravili prosirenje parkinga na bivsoj ledini izmedju zgrade i Genexa. Pricalo se da se u Genex seli gomila sudova, i da ce parking biti za njih. Dok ne dodju, koristimo ga mi.
- Dobro grejanje, ali sa blago opadajucom tendencijom
- Daj pitanja na pp
 
joejoe":1y7nomc2 je napisao(la):
- 6 godina zivim u toj zgradi.
- Stan gleda na jug. Soba koja ima lodju je ok, ona sto nema je leti paklena. Kuhinja isto.
- Lift je malecki, za 4 osobe.
- Buka sa autoputa podize fon, tek nocu vidis koliko je to zapravo bucno.
- Otkad su ukopali kontejnere progledasmo.
- Skoro su napravili prosirenje parkinga na bivsoj ledini izmedju zgrade i Genexa. Pricalo se da se u Genex seli gomila sudova, i da ce parking biti za njih. Dok ne dodju, koristimo ga mi.
- Dobro grejanje, ali sa blago opadajucom tendencijom
- Daj pitanja na pp

Mali je svet,odnosno Beograd. :gobb:
 
Ovo je prosto divno! VOLIM BEOGRAD i BEOGRADJANE!!!
 
Vrh