Šta je novo?

Ibarska magistrala

Odakle njemu ova informacija i koliko je to provereno?

Nema mi logike da prošire ibarsku a ostave ova 2km sa jednom trakom kroz Vidikovac. Pritom u gradu ima mnogo prioritetnijih projekata, ovaj pravac je dosta rasterećen izgradnjom autoputa do Čačka
 
Проширују само због те привредне зоне.
Унапређење Ибарске до Сремчице, па ако је само да се направи уређена привредна зона, оправдано је. У недостатку тих "индустријских паркова" много привредних садржаја је направаљено мање-више стихијски и разбацано, врло често тамо где их нико нормалан не би дозволио. А где ћеш логичније то направити него на ближој периферији са везом на обилазницу.

Само, ту бих очекивао да од Церака до скретања за Барајево укључујући и скретање за Барајево целом дужином буде паралелни пут са безбедном бициклистичком инфраструктуром, без раскрсница и кружних токова, само петље, и без директне везе пута са привредним садржајима. Даље, више треба улагати у безбеднију него капацитивнију Ибарску магистралу. Рецимо, кроз насеља лева скретања и полукружна тек на сваких километар, и са обавезним одвојеним тракама за лева и десна скретања.
 
Због чега се сваког викенда ствара гужва код петље за Лабудово Брдо? Метро није толико атрактиван, па да због тога буде гужва.
 
Увек буде гужве суботом и недељом, у преподневним часовима али у смеру ка Орловачи, не ка граду. Не знам шта би могло да привуче толики број возила. Просто је невероватно да толика возила иду ка гробљу, а опет отворен је Милош Велики, који свакако растерећује Ибарску, а на крају, мислим да нема ту много локалних вожњи. Не видим неку дестинацију која проузрокује да за 2-3 сата прође пар хиљада возила поред петље за Лабудово и Петлово Брдо. Слободно ме демантујете.
 
 
Kome prijaviti oštećenja kolovoza na magistralnom putu i ima li vajde od toga ili je šuplja priča
 
Ако је државни пут I B реда, онда пријави јавном предузећу Путеви Србије.
 
Идентификовати и одузети аутомобил као оружје, за почетак. После смислити довољно креативну санкцију, да одврати њега од понављања и друге од имитирања.
 
Nema gorih nego bahatih retarda u krsevima. Sivi punto prednjaci. Svaki put mi se desi neka slicna situacija kad vozim ibarskom. I to vozim 90-100 jer sporije ugrozavam sebe. I onda naleti bu**** 150.
 
Vrh