Šta je novo?

Hoteli Beograda

Tačno je da grad treba da bude zakonski kontrolor da li se sve radi po propisima (naravno, to je sanak pusti u ovoj popari od države), što znači da stanari ni na Terazijama, niti bilo gde drugde, ne mogu da rade šta ima padne na pamet sa fasadom. Ali, to uopšte i nije bilo pitanje, već da li hotel (ili grad) treba da renoviraju stambenu stranu objekta. Moj odgovor je glasio da tu obavezu nikako nemaju, osim ako, u slučaju privatnog vlasnika hotela, nemaju kakvu jarku želju da to učine, jal iz čovekoljublja, jal iz verovatnijeg interesa. Baš poput Izraelaca iz AFI-ja koji preuređuju dve najbliže nakaze u Balkanskoj kako bi svom kompleksu pod imenom Skyline podigli vrednost.

Učešće grada u obnavljanju fasada je i postojalo ranije, čini mi se sa 70%, ali čak ni tada se vlasnici stanova nisu "šutirali u pozadinu" da prihvate svoj tridesetoprocentni deo i ulepšaju spoljni izgled sopstvene nekretnine, čime ne bi samo učinili privlačnijim najbliže okruženje i grad, već uticali i na vrednost svojih kvadrata. Gorka je istina da ima mnogo ljudi koji jedva sastavljaju kraj s krajem i njima bi ovakvo opterećenje predstavljalo veliki balast, ali iz sopstvenog iskustva znam i za nemali broj ljudi koji baš i ne oskudevaju u novcu, ali ne žele da daju ni dinar preko onoga što izlazi iz uskih okvira njihove zone interesa i udobnosti. Sve što iole miriše na opšte dobro, osuđeno je kod takvih ljudi na prezrivo i bahato odbijanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829889#p829889:2shkhp2j je napisao(la):
wexy » Sre Mar 10, 2021 10:49 am[/url]":2shkhp2j]Zasto bi grad renovirao privatno vlasnistvo?
Zato što naplaćuje 350 harača.
 
Možemo li negde da vidimo taj izgled 30ih godina? Članak nije priložio fotku, a forumaši su svakako sposobniji za tako nešto :)
 
_20210407_170844.JPG
 
Јуче, нови хотел у Југ-Богдановој и х. "Балкан":



 
Штета само за крак зграде ка Теразијама што неће бити сређен.
 
Нешто се радуцка око њега. И даље је непозната судбина парног ваљка који је ту стајао као експонат пошто је зграда била управа Партизанског пута.
 
Ovaj lokal pored stepenica do same Takovske ocigledno ne pripada buducem hotelu, ali se nadam da ce zdrav razum da prevlada nad mentalitetom skrtog srpskog biznsmena i da nece cekati narednih 10 godina da se lokal izda da bi zid i vrata trafo stanica bili bar ofarbani
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bZ4KlAVx6a8[/youtube]
 
Da li je ovo uopšte rad na hotelu ili samo na kockarnici?
 

Prilozi

  • Hotel Indigo Beograd a.jpg
    Hotel Indigo Beograd a.jpg
    207,3 KB · Pregleda: 1.590
  • Hotel Indigo Beograd b.jpg
    Hotel Indigo Beograd b.jpg
    171,3 KB · Pregleda: 1.587
  • Hotel Indigo Beograd c.jpg
    Hotel Indigo Beograd c.jpg
    199,7 KB · Pregleda: 1.591
  • Hotel Indigo Beograd d.jpg
    Hotel Indigo Beograd d.jpg
    204,1 KB · Pregleda: 1.593
Баш штета што је фасада надограђених спратова гола. Само су требали да ископирају фасадну пластику нижих спратова.
 
Kopiranje fasadne plastike nižih spratova tako da se ne zna da je nadogradnja bi degradiralo vrednost originalne plastike, i smatra se pogrešnim i nepoželjnim. Čak i kad se objekat vraća u prethodno stanje, praksa je da se vrlo jasno naznači šta je originalno i sve vreme tu, a šta naknadno vraćeno. Za to postoje manje i više suptilni načini, ali to je praksa. Ja mislim da bi nadograđeni deo bio srećniji da je ceo u staklu, ili da su koristili kombinaciju zastakljivanja i nekih panela, bilo da je korten ili nešto treće. Ovako je samo bejzik, mada bolje i bejzik nego kič
 
Доста зграда у центру Београда је надограђено, нпр. зграде са краја 19. века су добиле спратове у међуратном периоду, и фасадну пластику.
 
Ovde postoji ocigledna razlika u visini spratova starog i novog dela, tako da bi to bilo ruzno.
 
Vrh