Šta je novo?

Hoteli Beograda

U vezi onog navodnog hotela na Zelenjaku o kome smo nedavno diskutovali:danas su ispred te zgrade podigli jarbole sa zastavama EFG eurobanke tako da ce taj objekat,ocigledno,biti banka a ne hotel...
 
To je za tip ljudi koji će pokupiti "damu noći" u obližnjim parkovima, ali pošto su ti parkovi noću opasni, da ne nosi tuda pun novčanik, jednostavno kad vodi "damu" u sobu, svrati u predvorje hotela da pokupi malo evrića i... Pravi multifunkcionalni objekat :laugh:
 
Izgleda da sam zaboravio na ove slike od 1.Aprila, a razgovarao sam tada i sa investitorom.

Oni samo grade i izdaju posl.prostor, do Brankove banka, a iza ko šta hoće.

06d5ca5245.jpg


banka006cq3.jpg


banka003jh8.jpg
 
Danas otvoren onaj Bajin(Veranov) Zira hotel,a cujem i da renoviranje Jugoslavije konacno krece ovog leta.
 
Pa kad je pre otvoren, jer kada sam prolazio sinoc tom trasom video da jos nisu istaknuta obelezja istog (Zira).. a i unutrasnji radovi se izvode....
 
Pa,ovo je vest od juce:

Još jedan hotel sa 4 zvezdice u prestonici - "Zira" u srcu starog Beograda

Izvor eKapija, 06. 05. 2008.

Prestonica Srbije dobila je još jedan hotel sa 4 zvezdice, reč je o "Zira" hotelu smeštenom u srcu starog Beograda. Objekat se nalazi u sklopu "Zira Centra" na uglu Ruzveltove i Cvijićeve ulice.

Hotel, projektovan po standardima poznatog svetskog lanca, predviđen za biznis korisnike, poseduje 117 soba i 8 delux apartmana modernog dizajna. Sve sobe imaju wireless internet, sobni bar i sef . Gostima hotela na raspolaganju su teretana, sauna, garaža, a u sklopu hotela nalaze se tržni centar i banka .

Hotel "Zira" vodi svetski hotelijer Ričard Banford, a gosti imaju privilegiju da uživaju u specijalitetima poznatog kuvara Gaetano Sgroija u restoranima "Gaetano Grande" i "Gaetano Piccolo
 
Svejedno, spolja izgleda bas mnogo dobro... narochito nocu kada su u holu, restoranu i teretani upaljena svetla :)
 
@ m:ts
Koliko se ja secam u sklopu tog projekta ce biti i serviced business apartments. Mozda se na tom delu jos uvek radi...


A sto se tice ovog objekta u Jug Bogdanovoj, aktuelno stanje (izgled) projekta uopste ne lici na rendering sa info table...
 
Nenad":3jxf36co je napisao(la):
A sto se tice ovog objekta u Jug Bogdanovoj, aktuelno stanje (izgled) projekta
uopste ne lici na rendering sa info table...
Ta skica se odnosi na donji deo u J.Bog.-voj, ali i ne mora da liči.

Ali, na tabli je tačno ime investitora, jer sam razgovarao sa njima.
 
@bigvlada
To mu dodje nesto kao stan / apartman za poslovne ljude iz inostranstva koji u nekom gradu ostaju na odredjeno vreme (par meseci do godinu dana). Usluga je, medjutim, hotelska, s' tim sto postoji i servis peglanja i pripreme hrane i uostalom sve ono sto poslovni ljudi sebi vremenski ne mogu da priuste.
 
Pa javi se Baji, tj. Veranu i reci da si zainteresovan, pa da ti rezervisu jedan! :D
 
Po novinama, u vestima o hotelu Zira, navodi se da Verano planira jos pet-sest takvih hotela da otvori u BG-u i Srbiji..... Ne pominju se lokacije, ali kaze se da je moguce da ce biti izgradjeni na nekim lokacijama koje je kaparisao Verano, pa cak i da budu u nekom od objekata RK Beograd.....
 
Sad sam vrteo kanale i video da je Mira adanja Polak radila prilog o hoteli Zira....

Odlican projekat...... Sobe su strava, vrlo ukusno uredjene. restoran izgleda super, a od pogleda na hranu sam odmah ogladneo. Vidim da su na krovu iznad "Coin case" stavili travicu (ne znam da li je prirodna) i postavili drvene staze da ljudi mogu da setaju... mnogo dobro izgleda ta fora.

Stvarno mi je zao sto se Zira privodi kraju, bas sam voleo da navijam za taj projekat dok je bio u izgradnji.... Hocemo jos nesto tako.
 
Otvoren hotel u okviru Zira centra
Sobe namenjene poslovnim ljudima
Na uglu Cvijićeve i Ruzveltove ulice, u okviru Zira centra, juče je otvoren novi hotel namenjen prvenstveno biznis klasi. Noćenje sa doručkom u savremeno opremljenim sobama i apartmanima košta između 150 i 195 evra.

Zgrada Zira centra jedan je od primera moderne arhitekture u centru grada. Zauzima 40.000 kvadrata, u okviru kojih se nalazi šoping mol sa oko 30 brendiranih radnji, supermarket na 3.500 kvadrata i takozvani „ofisi prostor koji zakupljuju poznate firme i banke.

sobe-v.jpg


Od juče Zira centar ima i hotel koji se fizički naslanja na zgradu Centra, a ulaz je iz Ruzveltove 35.
Hotel ima 125 soba, od kojih osam luksuznih apartmana, četiri sobe za osobe sa invaliditetom i sedam jednokrevetnih.
Hotel zauzima površinu od 6.000 kvadrata, na šest spratova, u okviru kojih se nalazi i fitnes sala, saune, tri sale za
sastanke sa najsavremenijom opremom na 630 kvadrata, a ispod zemlje su garaže sa 450 parking mesta.

- Hotel zvanično još nema četiri zvezdice, jer je to procedura. Aplicirali smo za njih i nadamo se da ćemo dobiti. Ispunjavamo sve uslove - kaže za „Blic“ Ljiljana Dejanović, zamenik generalnog menadžera. Prvi čovek hotela je Škotlanđanin Ričard Bamford.
- Ovaj hotel ima potencijal da bude jedan od najprestižnijih u ovom delu Evrope - konstatuje Bamford, iskusan hotelijer koji je otvarao slične objekte po celom svetu.
U hotelu već ima gostiju. Trenutno je zakupljeno oko 40 soba.Uprava hotela se nada da će tokom „Evrosonga“ sve sobe i apartmani biti zakupljeni. S obzirom na nestašicu dobrog i kvalitetnog smeštaja u gradu, taj cilj im neće biti teško ostvariv.


Lanac Zira hotela

Namera nam je da u dogledno vreme otvorimo lanac Zira hotela najpre u Beogradu, a onda i u Srbiji. Zašto Srbija ne bi imala svoj hotelijerski brend, kao što je „Holidej in“ ili „Hajat“ i zašto bismo uvozili strane brendove kad možemo da napravimo dobar svoj - kaže Ljiljana Dejanović, zamenik generalnog menadžera, dodajući da „Verano“, vlasnik Zire, razmatra između pet i šest lokacija u gradu za nove hotele.
http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=40935
 
Samo i zvanicno da potvrdim da ono na Zelenjaku nece biti hotelcic. Pitao sam ortaka iz hotela "Srbija" sto me lozi kada se sada jasno vidi da nece biti hotel, on kaze da se ispalio, da su svi mislili da je ta zgrada, posto im je receno kod Mc Donald'sa na Zelenjaku. On je kontao da nema ni jedna druga zgrada koja se tu renovira (na ostalima se renoviraju fasade, a ex-Beobanka ce biti zgrada suda), pa je odmah tu proglasio za njihov hotel. Sada kaze da nema blage veza koja bi to zgrada mogla biti (ja naslucujem, ali necu opet da se izletim, pre nego sto to bude malo vise zvanicno).
 
Pa obnavlja se ona zgrada preko puta Beobanke i ujedno preko puta ovog projekta, tako da je mozda to to...
 
Vrh